Aktualności
09.02.2020

Nowości muzyczne 10-16.02.2020

BOVSKA - Wujek G [PIOSENKA TYGODNIA]

Utwór jest kolejną zapowiedzią czwartego albumu artystki, który ukaże się wiosną. "Wujek G." to piosenka dla każdego, kto czasem ma problem ze złapaniem dystansu do samego siebie. Bohaterkami teledysku jest 6 dziewczyn. Różni je wzrost, wiek, styl i uroda, ale łączy nić porozumienia. Każda ma momenty słabości, wątpi w siebie, ma gorszy czas - to normalne. Tylko czy warto szukać odpowiedzi tam, gdzie ich nie ma? Tekst piosenki mówi właśnie o tym, jednak z przymrużeniem oka.

Bovska przedstawia silne, niezależne, pewne siebie kobiety, które wiedzą czego chcą, albo nie boją się stawiać sobie wyzwań i trudnych pytań. A we wspólnocie jest ich siła. Gestami, zachowaniem i tańcem tę siłę pokazują. Teledysk jest kontynuacją video do poprzedniego singla, „Będę przy Tobie". Zaczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym kończy się poprzedni klip. Dzięki temu jest on pewnego rodzaju przedłużeniem i dopełnieniem historii.  To kolejna współpraca Bovskiej z Marcinem Kopcem, który jest reżyserem teledysku i autorem zdjęć.

"Jak się dzisiaj czujesz? Czuje się.... No właśnie. Wpisywałaś/eś kiedyś w wyszukiwarkę Google to sformułowanie? Wyniki zadziwiają. Samotna, gruba, głupia.... naprawdę tak źle o sobie myślimy?" - mówi Bovska.

„Wujek G" to wspólna kompozycja Bovskiej, będącej także autorką tekstu, oraz Jana Smoczyńskiego, który jest producentem trzech dotychczas wydanych albumów artystki.

BALTHAZAR - Halfway

Rok po wydaniu ostatniego krążka "Fever" belgijski zespół Balthazar zaprezentował nowy singiel. "Halfway" powstał w zeszłym roku w połowie intensywnej trasy koncertowej. 27 lutego grupa wystąpi w warszawskim klubie Palladium.

CAGE THE ELEPHANT feat. IGGY POP - Broken Boy

Cage The Elephant wypuścili nową wersję utworu „Broken Boy”, ze swojego świetnie przyjętego, nagrodzonego Grammy albumu "Social Cues" (Najlepszy album rockowy 2019 roku). Zaproszenie do współpracy z grupą przyjął ojciec chrzestny punka, który zaśpiewał zwrotkę w nowej odsłonie piosenki, otwierającej piątą płytę zespołu.

NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS - Blue Moon Rising

„Blue Moon Rising” to zapowiedź EP-ki o tym samym tytule, która ukaże się 6 marca. Jak mówi Noel Gallagher:  "W jaki sposób udało się nam połączyć inspiracje Metallicą, The Jesters of Malice, Mantovani, Robinsonem Crusoe, jak również Bobem Marleyem oraz The Wailers – nie mam zielonego pojęcia… O, i to zdecydowanie nie jest piosenka o Manchester City."

W klipie do kawałka pojawiają się Jack O’Connell („Niezłomny”) i Gala Gordon („Kids in Love”). Za reżyserię teledysku odpowiadają Dan and Scully, którzy wyreżyserowali także poprzednie klipy NGHFB promujące EP-ki zespołu.

Na EP-ce „Blue Moon Rising” znajdą się także singiel „Wandering Star” oraz remiksy. Pełna tracklista poniżej:
1. Blue Moon Rising
2. Wandering Star
3. Come On Outside
4. Blue Moon Rising (The Reflex Revision)
5. Blue Moon Rising (7” Mix)

KOMETY - Alfa Centauri [PŁYTA TYGODNIA]

Sześć lat od wydania "Paso Fino", Komety powracają z nową płytą  "Alfa Centauri". Lesław tak mówi o nowym albumie: "Na płyciechcieliśmy uchwycić esencję Komet, ale podczas pracy nad nią niechcący odkryliśmy parę nowych tropów. Zawsze chciałem nagrać płytę idealną i wreszcie mi się to udało."

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Grupa nagrała siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe.

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje. Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Lista utworów:
01. Alfa Centauri
02. Dominika się waha
03. Na sprzedaż
04. Gdańsk Sopot Gdynia
05. Nigdy
06. Rezonans
07. Szyfry
08. Upiory w szuwarach
09. Walka z instynktem
10. Horyzont

Przyjaciele - stań się jednym z nich: