Aktualności
07.02.2020

Lutowe przesilenie koncertowe

12 lutego (środa) - Galeria Sowa - 19:00

FOG EATERS

Nazwa Pożeracze mgły odnosi się do regionu w północnych Włoszech, gdzie mgła bywa tak gęsta, że nie sposób przeczytać znaków drogowych. Zespół został założony w 2013 roku. Czerpiąc inspiracje z takich gatunków, jak Rock'N'Roll, Blues i Swing wykreowali własne brzmienie i styl, w którym doskonale łączą umiejętności techniczne z fillingiem i stylowością wykonywanych utworów dawnych mistrzów, co przekłada się na porywające występy na żywo. Zespół ma na swoim koncie jeden album studyjny - „Fog Eaters" oraz jedno wydawnictwo koncertowe „Blues Alive”. Koncertowali nie tylko we Włoszech, ale też w Polsce, Czechach, Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Podczas polskiej trasy koncertowej zespół wystąpi w składzie: Giorgio „Jo” Pinna – harmonijka i wokal, Andrea „Andy” Pititto – gitara, Flavio Gullotta – gitara basowa, Andrzej Kownacki – perkusja.

Wejściówka czeka we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

13 lutego (czwartek) - Galeria Sowa - 19:00

DOM O ZIELONYCH PROGACH

Zespół uznanym wykonawcą w świecie krainy łagodności stał się dość szybko. W 2002 roku na łódzkim festiwalu YAPA zdobył wszystkie główne nagrody. W swoich piosenkach inspirują się głównie atmosferą wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna. Dynamiczne brzmienie, zaskakujące zwroty harmonii piosenek, świetnie wkomponowane skrzypce, podkreślające folkowy charakter piosenek, to jest to, co liczni miłośnicy tej kapeli lubią najbardziej.

Wejściówka czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

13-15  lutego (czwartek-sobota) - PIERWSZE URODZINY PUBU LAS

CZWARTEK: ROY EINAR DRENG (NOR) + JAM SESSION

Roy Einar Dreng to bard z Norwegii.  Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta gra muzykę nurtu americana wzbogaconą szorstkim skandynawskim folkiem. Zainspirowany twórczością Boba Dylana początkowo pokazywał ludziom piękno jego muzyki i poezji. Jednak w wierszach i kompozycjach Roya kryje się dużo więcej niż inspiracja amerykańskim country i bluesem. Muzyk zabiera słuchaczy w świat norweskiej sagi, surowej ale pełnej liryzmu. Nieco chrapliwym bardzo emocjonalnym głosem śpiewa o prostych, zwyczajnych sprawach, które w jego tekstach nabierają filozoficznej głębi, stają się opowieścią o naturze człowieka, o sensie jego życia. Royowi Einarowi Drengowi towarzyszył będzie znakomity szkocki skrzypek Ronnie Gerrard.

Wejściówki czekają we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę

 

PIĄTEK: GALACTIC LUTRA

Czternasty dzień lutego to święto spraw sercowych. Tego dnia spakuj do LASu swój aparat tłoczący krew, dzięki któremu odżywiają się najdalsze zakamarki Twojego ciała. Pozwól sobie na kompleksowe ćwiczenia Twojej ukochanej pompy. Nasmaruj ją kalorycznymi dźwiękami, a zobaczysz, jak roztańczonymi aortami popłynie zmasowany strumień euforii. Pamiętaj: taniec to sport, zatem śmiało przyjdź potrenować na świeżym powietrzu w klubie LAS. Całonocne zajęcia poprowadzi: Galactic Lutra. W programie: nu disco / indie dance / synthpop / love songs / indie rock

Wejściówki czekają w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

 

SOBOTA: BAJZEL

Piotr Piasecki to człowiek orkiestra,tak naprawde nie do końca mieszczący się w jakichkolwiek schematach, czy gatunkach muzycznych. Sam pisze teksty, tworzy muzykę, śpiewa, gra, recytuje. Równie sprawnie używa loopera, jak gitary. Podczas jego występów elektornika i bit łaczą się z melodią i rock and rollem. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Bezwzględnie tanecznie i zabawowo.

Wejściówki czekają w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.


14 lutego (piątek) - CEiK - 19:00

ZENEK KUPATASA, ŁYDKA GRUBASA

W połowie lutego 2020 roku startuje najnowsza trasa Łydki Grubasa. W jej ramach olsztyński zespół zawita do około 30 miast, występując przed publicznością klubową. Grupa szykuje odświeżony repertuar, skupiając się na nowych kompozycjach z tegorocznej płyty pod tytułem „Socjalibacja”, które będą stanowić oś koncertów. Nie zabraknie żelaznych przebojów grupy, jak również niespodzianek muzycznych i nie tylko. Łydce towarzyszyć będzie Zenek Kupatasa, czyli solowy projekt wokalisty grupy Kabanos.

Wejściówki czekają w poniedziałek, wtorek i środę w audycji UWM FM Po Południu.

 

 14 lutego (piątek) - IOWA Music Bar Iława - 21:00

TEDE

Koncert promujący najnowszą płytę Tede & Sir Mich pod tytułem „Karmagedon” . Zdaniem wydawcy i artystów to prawdziwa energetyczna bomba, której wybuch może poważnie wstrząsnąć rodzimą sceną muzyczną i showbiznesem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny przełomowy album w dyskografii Tede i na stałe wejdzie on na playlisty wielu miłośników dobrej muzyki.

Wejściówki czekają w środę w Rap Stancji.

14 lutego (piątek) - Spichlerz - 19:00

OLD METROPOLITAN BAND

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na potańcówkę w retro walentynki z legendarną krakowską formacją dixielandową Old Metropolitan Band i charyzmatyczną wokalistką Elą Kulpą. Old Metropolitan Band niekonwencjonalny zespół jazzowy, który od czasu powstania w 1968 roku do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką. Na początku lat siedemdziesiątych był laureatem większości konkursów jazzowych w Europie i szybko awansował do grona najbardziej ulubionych formacji prezentujących stary, dobry jazz. Zespół zagra w składzie: Ryszard Kopciuch-Maturski – bas, bg, voc; Tadeusz Oferta – banjo, voc; Ryszard Kwaśniewski – cl, as, viol, voc; Adam Góralczyk – bjo, voc; Wiktor Kierzkowski – dr, voc; Ela Kulpa – voc

Wstęp wolny.

 

15 lutego (sobota) - Galeria Dobro - 20:00

REKINADO MIŁOŚCI / KONRAD ŻUKOWSKI / BELLA ĆWIR

Miejski Ośrodek Kultury na wernisaż wystawy prac i koncert.

Konrad Żukowski – rocznik 1995, ukończył ASP w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka, studiował na University of Applied Arts w Wiedniu. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w galeriach Jak zapomnieć w Krakowie, Serce Człowieka w Warszawie, Grey House Foundation w Krakowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Rondzie Sztuki w Katowicach, BWA Bielsko-Biała, CSW Łaźnia w Gdańsku. Maluje ludzkie ciała w miłosnym uścisku i egzotyczne zwierzęta. W Galerii Dobro zobaczymy prace z wątkiem adolescencji i natury.

Bella Ćwir – artystka, piosenkarka, performerka, stylistka. Nienawistny rap o bogactwie i afterach. Nie chcesz być sb tylko nią. Wszystkie laski stają teraz w kole.

Wstęp wolny.

15 lutego (sobota) - Pijana Czapla - 23:00

PIASKOWNICA#1: MILENA GŁOWACKA LIVE

Piaskownica to świat, do którego zaprasza Was Michał Piasecki, autor audycji Elektroniczne Podróże  w Radiu UWM FM. Weźcie łopatkę, grabki, wiaderko i twórzcie razem z głównymi reżyserami wieczoru zamkowe przestrzenie w klimacie experimental, hypnotic i techno. Wystąpią: 

Milena Glowacka LIVE (Semantica | Delirio | Vanity Pill) - producentka i performerka mieszkająca w Reykjaviku. Przylatuje do Polski specjalnie na występ dla olsztyńskiej publiczności. Swój niepowtarzalny styl muzyczny rozwija od 2013 roku, najczęściej skupiając się na estetyce ambientu, brzmieniach eksperymentalnych i techno, w którym łatwo się zapomnieć. Grała w klubach w całej Europie, takich jak Tresor (Berlin), Zodiak (Bruksela) czy Corsica Studios (Londyn). Jej produkcje ukazały się w takich labelach jak: Semantica Records, Delirio i About Blank. W grudniu 2018 roku wydała w wytwórni Delirio swój debiutancki winyl "Immensity EP".

Atis / Diamonddemon (Teoria Chaosu, Electronic For a Friend - EFF)

Pandoro (Elektroniczny After, Brwsh)

Piasecki (Piaskownica, Elektroniczne Podróże - UWM FM)

Wejściówki czekają w czwartek (UWM FM Po Południu) oraz w piątek (Elektroniczne Podróże).

15 lutego (sobota) - - IOWA Music Bar Iława - 19:00

ANJA ORTHODOX & MICHAŁ ROLLINGER AKUSTYCZNIE

Anja Orthodox ikona polskiej sceny rockowej znana z zespołu Closterkeller w odsłonie akustycznej. W Iławie zagra wspólnie z Michałem Rollingerem, również muzykiem Closterkellera. W wyjątkowym koncercie akustycznym przedłużą miłosny klimat Walentynek.

Wejściówki czekają we wtorek w Uwierz w Muzykę.  

16 lutego (niedziela) - Galeria Sowa - 19:00

NINE BARRIERS

Zespół to połączenie dwóch muzycznych światów: kobiecej delikatności, liryzmu tekstów i melodyjności Niny Malinowskiej oraz rockowej duszy niegrzecznegochłopca z gitarą. Z takiego połączenia musiała powstać mieszanka wybuchowa. Będzie subtelnie, będzie głośno, nastrojowo i magicznie.

Nina Malinowska - urodzona 26 stycznia 1985 roku w Sierpcu. Z wykształcenia politolożka i aktorka. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. Od 2013 roku występuje na scenie jako piosenkarka, pisze wiersze i do nich wymyśla melodie. W 2015 wydała mini album zatytułowany„O nas”.Obecnie występuje z mężem w duecie Nine Berries, a także prowadzi teatr dla dzieci: Teatr Tup Tup. "Domy Tymczasowe" to jej debiut poetycki. Od 2011 roku mieszka w Warszawie na Starych Bielanach z mężem i kotem.

Dariusz Dziewięcki - Aktor, reżyser i żongler, a od niedawna również bloger. Ku swojemu wielkiemu zdziwieniu odnalazł swoje prawdziwe aktorskie ja w pracy z lalkami. Film w jego reżyserii "W oparach Nikisza" został wyróżniony na prestiżowym festiwalu w USA oraz doczekał się projekcji na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Oprócz koncertu w Galerii Sowa odbędzie się promocja debiutanckiego tomiku poezji Niny Malinowskiej, zatytułowanego "Domy Tymczasowe".

Wejściówka czeka w piątek w audycji UWM FM Po Południu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: