Aktualności
19.01.2020

Karolina Czarnecka, Marszałek i stand-uperzy w Olsztynie

 

22 stycznia (środa) - Pijana Czapla

STAND-UP: KAROL KOPIEC & ADAM SOBANIEC

W Pijanej Czapli dwóch wspaniałych komików wystąpi w pełnych, nowych programach. Karol Kopiec  na scenie obecny jest od 2008 roku. Wystąpił m.in. w trzech sezonach Comedy Central prezentuje, u Kuby Wojewódzkiego oraz na Roaście Michała Szpaka, który transmitowany był na antenie TVN'u. Kilkukrotnie mogliśmy go oglądać również na antenie TVP2 w takich programach jak: "Dzięki Bogu już weekend" oraz "Tylko dla dorosłych". Występy Karola są pełne absurdu i optymizmu. Program "Szklanka do połowy" zawiera wszystko, co najlepsze. Jest fauna i flora w abstrakcyjnym zwierciadle, ale również dużo historii wziętych prosto z życia… Karol zaprasza nas do niezwykłego świata - niby dobrze znanej nam codzienności, jednak widzianej jego oczami. Takiego Karola jeszcze nie znacie!  

Adam Sobaniec to jedyny człowiek na ziemi, który przeprowadził się do Łodzi dobrowolnie i jest z tego faktu zadowolony. Scena daje mu dużą siłę i energię, które sprawiają, że nie da się przejść obok jego występu obojętnie. Adam lubi mocne żarty i w swoim występie postara się znaleźć odpowiedź, co jest ich źródłem. Jego stand-up to mieszanka abstrakcji, czarnego humoru i improwizacji, dzięki temu każdy z widzów może znaleźć coś dla siebie. Zwycięzca 1-go Pojedynku Stand-uperów w Warszawskich Hybrydach. Finalista 3-go Antrakt Stand-up Festiwalu.

Prowadzenie - Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, czyli rudobrody pseudofilozof o humorze pseudoabstrakcyjnym o wydźwięku pseudomądrym. Dobrze znany z anteny Radia UWM FM.

Podwójne zaproszenia do wygrania w poniedziałek i wtorek (UWM FM Po Południu).

 

24 stycznia (piątek) - Sala kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

KAROLINA CZARNECKA

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 roku. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczn. Współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę „Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki „Zjawa” czy „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C.-a. Wiosną 2018 roku miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”.

15 listopada 2019 roku ukazała się płyta „Cud”, którą promowały single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”. "Jest rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości" - mówi o swoim najnowszym wydawnictwie Karolina Czarnecka.

Wejściówki do wygrania w środę i czwartek (UWM FM Po Południu).

24 stycznia (piątek) - LAS

MC KWADRAT

MC Kwadrat to olsztyński jazzowy band hołdujący zasadzie "mniej dźwięków, więcej muzyki". Grają jazz tradycyjny, tonalny i bezpieczny czyli taki, od którego nie rozbolą was zęby. Ich koncertom towarzyszy pozytywna jazzowa energia, bo jak już udowodnił A. Einstein E=MC^2. 

Zagrają w składzie:
Mateusz Cwaliński - pianino/wokal
Stefan Kulawczuk - saksofony
Jacek Pikora - kontrabas
Konrad Wieteska - perkusja 

Podwójne zaproszenie do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

25 stycznia (sobota) - LAS

MARSZAŁEK

Marszałek - wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie, gbur, buc i czaruś. Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu.

Marszałek to jedyny w Polsce jednoosobowy zespół eksplorujący okolice punk rocka. Zadebiutował płytą „Marszałek Pizdudski One Man Band” (Karrot Kommando, 2014), na której powołał do życia i uśmiercił gatunek blus-kantry-pank. Na jego grobie zatańczył w towarzystwie zespołu Konie („Marszałek i Konie”, KK, 2016), a zaraz potem ukazał się album „Split” (KK, 2016), na którym pojawił się brudny, minimalny electro-punk, oparty o surowe brzmienie basu i automatu perkusyjnego. Wkrótce Marszałek porzucił na ament gitarę 6-strunową i swój bluesowy punkt wyjścia i uprawia obecnie ‘spoken word teknopunk’ – zredukowany do bębnów i zapętlonych riffów basowych podkład, na tle którego melodeklamuje swoją wyklętą i niezłomną poezję i naparza w 30-letnie pady perkusyjne Yamaha DD-14. W 2018 ukazał się split z duetem SIKSA „Patriotyzm jutra” (Pasażer, Melina), a w 2019 najnowsza płyta – ‘III’. Marszałek to solowy projekt Piotra Markowskiego – ex basisty, wokalisty i tekściarza ska-swingowego zespołu Vespa, „Grubego” z bigbitowej grupy Pomorzanie i aktywnego członka grupy performerskiej Wielkie Pomorze.

Podwójne zaproszenie do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: