Aktualności
06.12.2019

Nowości muzyczne 09-15.12.2019

COALS – Sleepwalker [PIOSENKA TYGODNIA]

Śląski duet tworzony przez Katarzynę Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego zapowiada drugi album. Piosenka opowiada o stanie, którego doświadcza się w czasie niepokojącego snu. Utwór ujawnia trapowe fascynacje Coals, choć nie zabrakło też miejsca na melancholię oraz charakterystyczne efekty na wokalach. Pierwszy raz od tej strony dała się poznać męska połówka duetu, dotychczas odpowiedzialna za samą muzykę. Istniejący od 5 lat zespół Coals dość szybko pojawił się w zachodnich mediach i na festiwalach. Był też grany w znaczącej amerykańskiej stacji radiowej KEXP.

DUB FX – Fire Every Day

Australijski muzyk Benjamin Stanford, znany jako Dub Fx, swoją sławę zawdzięcza porywającym występom na ulicach całego świata.  Za pomocą wyłącznie głosu i szeregu efektów potrafi wygenerować brzmienie całego zespołu. Beatbox i loopowanie nie mają dla niego tajemnic. Tworzący głównie w klimatach ciężkiego reggae i dubu niezależny artysta z Melbourne wydał do tej pory sześć długogrających płyt. Najnowszy singiel zapowiada krążek "Roots", który ukaże się pod koniec stycznia przyszłego roku.

KHRUANGBIN & LEON BRIDGES – Texas Sun

Tytułowy utwór z  EP-ki, która jest wynikiem współpracy tria z Houston oraz soulowej gwiazdy Leona Bridgesa. Grający głównie instrumentalne utwory południowcy uwielbiają klasyczne soul i funk, starego, psychodelicznego rocka i surf. Również pochodzący z południa wokalista to jedno z objawień amerykańskiej sceny ostatnich lat. Ich wspólna płyta została stworzona z myślą o słuchaniu jej podczas długich przejażdżek samochodem.  Premiera EP-ki 7 lutego przyszłego roku. 

SASAMI – Little Drummer Boy

Pochodząca z Los Angeles kompozytorka i multiinstrumentalistka opublikowała zestaw trzech świątecznych singli. Wydawnictwo przynosi syntezatorową wersję "Little Drummer Boy", "Silent Night" na waltornię oraz własną piosenkę "It’s You". Sasami Ashworth zadebiutowała długogrającą płytą w marcu tego roku.

PATTI YANG GROUP – War On Love [PŁYTA TYGODNIA]

Pożegnalny album mieszkającej w Stanach Zjednoczonych, ale pochodzącej z Polski artystki. Nie jest to jednak zapowiedź rozbratu Patrycji z muzyką, a jedynie porzucenie pseudonimu Patti Yang.  - Dla mnie pseudonim stracił siłę i po prostu przestał być potrzebny. Zdejmując go zrzuciłam zbroję. Absolutnie nie jest to pożegnanie z muzyką. Wręcz przeciwnie, to połączenie muzyki z pracą konceptualną, która zajęła mi ostatnie 7 lat. - powiedziała nam w wywiadzie Patti Yang, która obecnie nazywa się Patricia Vernhes.

Przed powstaniem nowego materiału artystka przeprowadziła się z Londynu do Kalifornii i zamieszkała nieopodal słynnego miasteczka Joshua Tree. Tam pracowała nad piosenkami m.in. ze swoim mężem, francuskim producentem Nicolasem Vernhesem (współpracownikiem m.in. Deerhunter, Animal Collective, Daughter czy The War on Drugs).

Najnowsza płyta jest więc zamknięciem pewnego etapu artystycznego, który rozpoczął się pod koniec lat 90. w Polsce, gdy Patti Yang zadebiutowała krążkiem "Jaszczurka". Jej nowe muzyczne wcielenie mamy poznać wkrótce.

Lista piosenek:

1.Sounds of freedom
2..Technicolor dream
3.Wonder wells
4.Comfortably wrong
5.Jerusalem
6.Falling
7.Bright lights
8.Grace me

Przyjaciele - stań się jednym z nich: