Aktualności
02.12.2019

Koncertowy początek grudnia w Olsztynie i... Iławie

5 grudnia (czwartek) - Galeria Sowa - 19:00

WODNY PATROL

Kwintet z Olsztyna istnieje od prawie ćwierć wieku. Przez cały czas wierny piosence żeglarskiej. W dłuższej przerwie znów zaprezentuje się przed publicznością w rodzinnym mieście. Muzycy obiecali zaprezentować zupełnie nowy utwór.

Wejściówka czeka w poniedziałek (Gramy Twoje). 

6 grudnia (piątek) - IOWA Music Bar w Iławie - 20:00

POPARZENI KAWĄ TRZY

Zespół powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na Festiwalu Top Trendy w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tego czasu Poparzeni Kawą Trzy gościli na m.in. Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwalu, Czad Festiwalu etc. Teksty do wszystkich utworów pisze Rafał Bryndal. Muzykę,  określaną jako miks ska, rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W kwietniu ukazała się ich nowa płyta zatytułowana "Zakochaj się we mnie". Skład grupy: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Piotrek Sławiński, Marian Hilla, Jacek Kret.

Wejściówki czekają w poniedziałek (UWM FM Po Południu) i środę (Uwierz w Muzykę). 

6 grudnia (piątek) - Carpenter Inn  - 19:30

POD KONTROLĄ, KAPISZONY, VATAHA

Rockowy zespół Pod Kontrolą i ich goście. Będzie to koncert promujący debiutancki krążek olsztyńskiej grupy, który wg zapowiedzi będzie dostępny podczas imprezy. Na scenie Carpentera pojawią się lokalne Kapiszony prezentujące mieszankę miejskiego folku i rocka oraz pop-rockowa Vataha. Płocka grupa wydała do tej pory dwa krążki. 

Wejściówki czekają w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę)

6 grudnia (piątek) - LAS - 21:00

SOUL FULL: SHAQOO, ZHOB, RUNDASKI

Mikołajki z bitami z pod znaku groove, soul i funky. Będą najlepsze kawałki ze złotej ery hip hopu i ciężkie duby. Dje przypomną klubowe brzmienia lat 90.z Londynu, Chocago, San Francisko i Detroit. A to nie wszystko... Zagrają ZHOB (Different Crew) - dj z Sardynii, organizator takich imprez jak What Tha Bounce ,4MAQ ,Groovy Noodles oraz Sardinia Reggae Festival. RUNDASKI - dj i promotor stylów podziemnej muzyki klubowej oraz Shaqoo - dj i promotor olsztyńskich brzmień house & techno. Założyciel i współtwórca kolektywu Bit Stacja .

Wejściówki czekają w środę i czwartek (Magazyn z Kulturą). 

7  grudnia (sobota) - IOWA Music Bar w Iławie - 20:00

PABLOPAVO I LUDZIKI

Pablopavo i Ludziki ruszają w jesienną trasę, jak te liście z drzew zdmuchnięte. Będą grać nie tylko materiał z "Marginala", ale też sporo rzeczy starszych, dawno niesłyszanych.

Wejściówki czekają w poniedziałek (Uwierz w Muzykę) i środę (UWM FM Po Południu). 

7 grudnia (sobota) - Carpenter Inn - 19:00

MY OWN WASTELAND, CAROL MARKOVSKY, WSZYSCY JEMY CHMURY

Trasa promująca płyty "Bawić Się Śmiać" My Own Wasteland (Warszawa - rock alternatywny / punk rock) oraz "Prąd i Jazz" Carol Markovsky (Warszawa - rock'n'roll. Na trasie wystąpią również gościnnie Wszyscy Jemy Chmury (Olsztyn / indie rock).

Wejściówki czekają we wtorek i czwartek (Uwierz w Muzykę). 

7 grudnia (sobota) - LAS - 21:00

PLASTIC

Plastic to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. To zespół i duet producencki: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Ich styl to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Ich muzyka określana jako alternatywny pop lub electropop, jednak nieco wymyka się konkretnej klasyfikacji. Nazywani są też polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej. Do tej pory ukazały się ich 3 albumy. Podczas koncertu w Olsztynie Plastic zaprezentuje część zupełnie nowego, jeszcze nieprezentowanego materiału, który wkrótce ukaże się na czwartym albumie. Nie zabraknie też ich największego hitu - „I Want U” czy najnowszego singla „Out Of Control".

Wejściówki czekają we wtorek, czwartek i piątek (UWM FM Po Południu). 

9 grudnia (sobota) - sala kameralna pod amfiteatrem - 19:00

KONCERT DLA LEOSIA: EL BANDA, PRODUKT, ORPHANAGE NAMED EARTH

Piąta odsłona charytatywnego, dorocznego koncertu dla Leosia. Chłopiec urodził się z bardzo poważnym niedotlenieniem, co spowodowało nieodwracalne zmiany z organizmie. Cały dochód z koncertu przekazany będzie jego rodzicom na jego rehabilitację. Zagrają stali bywalcy, dwie czołowe grupy polskiej sceny hc/punk: El Banda (Mazowsze,Warmia) i Produkt (Olsztyn, Gdańsk, Legionowo) oraz punkowo-metalowy Orphanage Named Earth z Białegostoku.

Wjazd puszka.

 

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: