Aktualności
01.12.2019

Nowości muzyczne 02-08.12.2019

COLDPLAY - Daddy [PIOSENKA TYGODNIA]

"Daddy" to jeden z singli promujących dobrze Wam już znaną z anteny Radia UWM FM ósmą studyjną płytę brytyjskiej grupy "Everyday Life". Do piosenki powstał przejmujący i wzruszający animowany klip. Wyreżyserowała go Asa Lucander z wytwórni filmów animowanych Aardman Animation.

FISMOLL - Nos

Po czteroletniej przerwie Fismoll na nowo przedstawia się słuchaczom - szczerze i bez upiększeń. „Nos" to pierwsza zapowiedź jego kolejnego albumu. ,Dla pełniejszego obrazu, w klipie artysta zaprasza do miejsc, w których się wychował i które od dzieciństwa (po dziś) budują jego tożsamość.

Utwór ten jak i reszta płyty, która ma się ukazać w maju, został w całości nagrany w jego domu rodzinnym. Pokój o powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych, mieszczący się w bloku, posłużył jako studio nagraniowe. Nowością jest to, że na wydawnictwie znajdą sie piosenki napisane i zaśpiewane w języku ojczystym.

KARAŚ/ROGUCKI - Bolesne Strzały w Serce

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Panowie dali się już poznać dzięki coverowi T.Love „1996”. Teraz pokazują światu próbkę autorskiego materiału w singlu „Bolesne strzały w serce”. Utworowi towarzyszy mroczny i pokręcony teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa.

"To piosenka, która zwraca się do Was z pytaniem, na ile jest możliwa miłość w świecie cybernetycznej gonitwy. Czy wrażenia, które odczytujemy przebywając w sieci są adekwatne do tych, które odczuwalibyśmy w realu. Jednocześnie jest to piosenka o tym, jak trudno się nasycić wirtualną sławą, a także o niepokojach, które odczuwamy kiedy ktoś przestaje interesować się nami w mediach społecznościowych" - tłumaczy Piotr Rogucki.

A Kuba Karaś dodaje: "Singiel jak większość utworów z debiutanckiego albumu duetu Karaś/Rogucki powstał na wyjeździe do odosobnionego miejsca na wyspie Bornholm. Mogliśmy się skupić tylko na tworzeniu muzyki. Co do klipu, to można go rozumieć jako odzwierciedlenie naszej relacji, próbujemy się uzupełniać, wymieniać pomysłami by ostatecznie stworzyć spójny i ważny dla nas przekaz duetu Karaś/ Rogucki."

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami,. Obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu.
Znajdzie się na nim materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie będą to zwykłe piosenki o miłości. Będą to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80-tych, zimną falą i new romantic.

NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS - Wandering Star

Noel Gallagher’s High Flying Birds zapowiada nową EP-kę „Blue Moon Rising” ukaże się 6 marca 2020 roku i jest zapowiadana premierowym utworem: „Wandering Star”. Za jego produkcję odpowiada sam Noel Gallagher. Jak opowiada: "Kawałek powstał w Abbey Road w listopadzie zeszłego roku, tego samego dnia, kiedy napisałem „Black Star Dancing”. Utwór jest rewelacyjny. Brzmi tak, jakby pracowało nad nim 5,4 osoby. To już koncertowy klasyk, mimo że jeszcze w ogóle go nie graliśmy."

EP-ka „Blue Moon Rising” będzie zawierać następujące utwory:
1. Blue Moon Rising
2. Wandering Star
3. Come On Outside
4. Blue Moon Rising (The Reflex Revision)
5. Blue Moon Rising (7” Mix)

„Blue Moon Rising” to następczyni EP-ek „Black Star Dancing” i „This Is The Place”, które ukazały się kolejno w czerwcu i wrześniu 2019 roku. Noel Gallagher’s High Flying Birds jest obecnie w trasie z U2 w Australii oraz Nowej Zelandii. Przed końcem roku grupa wystąpi jeszcze w Tajlandii. 

HAPPYSAD - Rekordowo Letnie Lato [PŁYTA TYGODNIA]

Nowy album Happysad zatytułowany „Rekordowo Letnie Lato” ukazał się w ostatni piątek listopada. Krążek był promowany przez dwa single: „Jak Dawniej” oraz „Cały”.

Materiał na płytę powstał podczas dwóch słonecznych obozów kompozycyjnych: późnym latem 2017 w Zdorach i wiosną 2018 roku w Cisnej. „Pogoda dopisywała, słońce grzało, więc i nasze nastawienie było inne niż przy komponowaniu poprzedniej płyty. Mieliśmy w sobie dużo luzu i wolności. Wydanie ósmego krążka zbiega się z osiemnastoma latami funkcjonowania na scenie, co jest w jakiś sposób symboliczne i utwierdza nas w przekonaniu, że nikomu nie musimy już nic udowadniać. Mamy nadzieję, że słychać to na tej płycie wyraźnie” - mówi o procesie powstawania albumu Kuba Kawalec.

Realizacją i produkcją płyty "Rekordowo Letnie Lato" zajęli się Bogdan Kondracki i Marcin Bors. Swój udział w jej powstawaniu mieli także Jacek Miłaszewski i Paweł Cieślak.

Lista utworów na płycie „Rekordowo Letnie Lato”:
01. Od Tańca
02. Mgła na torach
03. Jak dawniej
04. Musisz
05. Co mi po tobie
06. Słoneczniki i Konopie
07. Cały
08. Niepotrzebnie
09. Płytka Rzeka
10. Zanim Umrzesz

Przyjaciele - stań się jednym z nich: