Aktualności
06.10.2019

Nowości muzyczne 07-13.10.2019

SKUBAS - Szklane Miesiące [PIOSENKA TYGODNIA]

Brakowało nam Skubasa przez te kilka lat, ale już teraz, po przesłuchaniu utworu „Szklane miesiące”, wiadomo, ze warto było czekać. Singiel zapowiada nowy materiał i album, który ukaże się w 2020 roku.

"Przychodzi w życiu taki moment, kiedy dobrze jest rozliczyć się z pewnymi sprawami. Oddzielić przeszłość grubą kreską i zrobić miejsce na nowe. Przebudzić się do życia i wpuścić do niego trochę więcej światła. Tym właśnie są dla mnie Szklane Miesiące" - mówi o nowej piosence sam Radek Skubaja, czyli Skubas. "Z jednej strony jest to ballada o tęsknocie za dziecięcą niewinnością. Z drugiej – pożegnanie z nieco mrocznym okresem w moim życiu. To utwór o zerwaniu niszczących, toksycznych relacji, które nie wnoszą do życia nic poza złudzeniem. Oddaję Wam moją najnowszą piosenkę. Jest to bardzo osobisty utwór. Już wiecie, co znaczy dla mnie. Od teraz każdy z Was będzie mógł mu nadać własne, tylko dla siebie zrozumiałe znaczenie."

ELBOW - White Noise White Heat

„White Noise White Heat” to najostrzejszy utwór z nadchodzącego ósmego albumu elbow. „Giants of All Sizes” ukaże się już w najbliższy piątek 11 października.

Inspiracją do napisania kawałka był pożar Grenfell Tower w Londynie, a właściwie reakcje na to tragiczne wydarzenie. "W pewnym sensie tym kawałkiem wyrzekam się wszystkiego, co zrobiliśmy na poprzednich płytach albo tego, z czego jesteśmy najbardziej znany. Jaki jest sens pisania wesołych piosenek w obliczu takiego horroru?" – zastanawia się lider grupy Guy Garvey.

LIAM GALLAGHER - Now That I've Found You

Piosenka promuje wydany 20 września i dobrze Wam już znany z anteny Radia UWM FM drugi solowy album młodszego z braci Gallagherów - niegdyś liderów grupy Oasis - Liama pt. "Why Me? Why Not."

NOEL GALLAGHER’S HIGH FLYING BIRDS - A Dream Is All I Need To Get By

Noel Gallagher’s High Flying Birds prezentuje nowy utwór „A Dream Is All I Need To Get By”. Piosenka promuje EP-kę „This Is The Place”, która ukazała się 27 września.  To drugie tego typu wydawnictwo byłego muzyka Oasis w tym roku. W maju wydał mini-album „Black Star Dancing”.

"Utwór brzmi jak jeden z tych ikonicznych b-side’ów The Smiths, z zastrzeżeniem, że nie jest aż tak dobry. Piosenka powstała bardzo szybko, co zawsze jest dobrym znakiem. Tak, jakby istniała od zawsze… gdzieś… prawdopodobnie w Manchesterze "– opowiada o nowym singlu Noel Gallagher.

BISZ & RADEX - Duch Oporu [PŁYTA TYGODNIA]

Nowy album duetu Bisz & Radex „Duch oporu" to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

Bisz, czyli Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. oraz wielu kolaboracji z najważniejszymi artystami w Polsce. Radex (Radek Łukasiewicz) oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem piosenek zespołu Pustki. Jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka czy Piotr Zioła. Wzięty kompozytor muzyki teatralnej i słuchowiskowej.

Duet Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich, gier słownych, a nawet poetyckich tekstów, oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.

Tracklista:
1. DUCH OPORU
2. BIAŁE BATUTY
3. ŚWIATŁO WODY
4. OFLAJN
5. KOŚĆ
6. ZYSK ALBO ŚMIERĆ
7. MARGINES
8. ZMIENNE PRĄDY
9. POKAŻ MI JĘZYK
10. LASCAUX
11. KONIEC HISTORII

Przyjaciele - stań się jednym z nich: