Aktualności
11.08.2019

Nowości muzyczne 12-18.08.2019

BISZ / RADEX - Światło Wody [PIOSENKA TYGODNIA]

Jest taka filmowa scena, w której ojciec przyznaje, że przegapił narodziny swojego dziecka, ponieważ skupił się filmowaniu porodu telefonem. Bisz/Radex nagrali o tym utwór - o utracie fundamentalnej bliskości między człowiekiem i światem, z powodu technologii, która zaczyna nam ten świat przysłaniać.

"Światło wody" jest drugim singlem promującym nową płytę duetu, która ukaże się we wrześniu . Album zawiera jedenaście różnorodnych stylistycznie utworów, których tematyka krąży wokół problemów współczesności, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. Wszystko to w niecodziennej formie, której charakter najlepiej oddają dwa słowa: Bisz/Radex.

Wydanie specjalne zawiera nową płytę Bisz/Radex oraz wyjątkowy dodatek. Będzie to książeczka z zapisem dyskusji/rozważań/wywiadu pomiędzy Biszem, Radexem oraz stand-uperami: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim, odkrywającego wiele interesujących niuansów związanych z projektem, ale będącym także wielowątkowym komentarzem do stanu świata.

BAT FOR LASHES - Feel For You

„Feel For You" to  drugi po „Kids In The Dark" singiel zapowiadający najnowszy album Bat For Lashes. Na krążku „Lost Girls", który ukaże się 6 września znajduje się 10 utworów, które tworzą oddzielną rzeczywistość wykreowaną przez Natashę Khan. Tu rządzą dziewczyny, a kobiece gangi trzęsą ulicami. Przede wszystkim to miejsce pełne kobiecej energii.

„Lost Girls" to płyta, na której Khan miesza swoje ulubione dźwięki - ciężkie linie basowe, syntezatory i irańskie popowe bity. Artystka stworzyła swój własny styl, w którym utrzymany jest również nadchodzący album. Charakteryzują go piękne melodie i romantyczne, podszyte realizmem magicznym teksty.

Niedawno Bat For Lashes ujawniła też inny utwór z nowej płyty - "Hunger" - do którego powstał klip.

FOALS - Black Bull

18 października ukaże się kontynuacja wydanego w marcu tego roku albumu "Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1". Drugą część wydawnictwa zapowiada singiel "Black Bull". Na krążku znajdzie się w sumie dziesięć piosenek. Część z nich mogliśmy usłyszeć niedawno podczas koncertu Brytyjczyków na Off Festivalu w Katowicach.

LILLY AMONG CLOUDS - Look at the Earth

Lily Among Clouds zaprezentowała nowy utwór - "Look at the Earth" będący kolejnym zwiastunem drugiej płyty artystki -  "Green Flash", która ukaże się 27 września.

„Moim marzeniem było odejście od klasycznych ballad. Przynajmniej połowa utworów miała być utrzymany w klimacie groove. Dla mnie połączenie obu brzmień jest idealne. Uwielbiam rytm" - mówi lilly.

BON IVER - i,i [PŁYTA TYGODNIA]

Czwarty album w dorobku Justina Vernona znanego jako Bon Iver. Materiał na „i,i” został zarejestrowany w Sonic Ranch w Zachodnim Teksasie oraz April Base w Wisconsin. Trzynaście utworów, które znalazły się na płycie dopełniają cykl: od zimy „For Emma, Forever Ago”, przez  wiosnę „Bon Iver, Bon Iver” i  lato „22, A Million”, aż po jesień z „i,i”.

„To najbardziej dojrzała i kompletna płyta. Idąc przez życie, kiedy słońce zaczyna zachodzić, zaczynasz zyskiwać nową perspektywę. Stajesz się bardziej szczery w swoje pracy” - mówi Justin. W sesjach nagraniowych towarzyszyła mu grupa muzyków - Sean Carey, Andrew Fitzpatrick, Mike Lewis, Matt McCaughan, Rob Moose i Jenn Wasner. Dodatkowo do współpracy Vernon zaprosił Jamesa Blake’a, Brada i Phila Cook, Aarona i Bryce’’a Dessner, Bruce’a Hornsby, Channy Leaneagh, Naeem, Velvet Negroni, Martę Salogni, Francis Starlite, Mosesa Sumney, TU Dance i wielu innych.

Artysta na płycie śpiewa o równowadze między jednostką a społecznością, o inspiracji i tworzeniu.

Tracklista:
1. Yi
2. iMi
3. We
4. Holyfields,
5. Hey, Ma
6. U (Man Like)
7. Naeem
8. Jelmore
9. Faith
10. Marion
11. Salem
12. Sh’Diah
13. RABi

Przyjaciele - stań się jednym z nich: