Aktualności
07.07.2019

Lipcowy koncertowy zawrót głowy!

8 lipca (poniedziałek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena

PHIL BATES & BAND

Electric Light Orchestra to brytyjska mega grupa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Jeden z największych zespołów w historii muzyki. Ich przeboje zna cały świat.

Projekt, który wystąpi przed olsztyńską publicznością został powołany do życia przez Phila Batesa, członka grupy Electric Light Orchestra part II oraz lidera The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt widzowie zostają zabrani w podróż w świat szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: All over the world, Last train to London, Livin´ Thing, Mr. Blue Sky, Ticket to the Moon, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czy Rock and Roll is King.

Support: Frontal Cortex

9 lipca (wtorek) - Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY

Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.

10 lipca (środa) - Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO

Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.

10 lipca (środa) - Carpenter Inn

TRANSSEXDISCO

Znana i lubiana olsztyńska grupa przypomni swoje piosenki podczas kameralnego koncertu w klubie Carpenter Inn. To jedyna tego lata okazja by zobaczyć na scenie Damiana Lange i kolegów. Radio UWM FM jest jedynym patonem medialnym wydarzenia.

Bilety do wygrania w poniedziałek (Gramy Swoje!) oraz we wtorek (UWM FM Po Południu).

12 lipca (piątek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena

KUBA BADACH

Po prawie 30 latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty. Znajdziemy tu charakterystyczne „jazzawe” brzmienie zespołu Kuby, znane z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka). Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. „Oldschool” zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.

Bilety do wygrania: w poniedziałek (Radiowy Przewodnik Festiwalowy) oraz w środę (UWM FM Po Południu).

13 lipca (sobota) - Amfiteatr im. Czesława Niemena

KORTEZ

Po kilkumiesięcznej przerwie, Kortez zagra w lipcu i sierpniu 20 koncertów. 15 z nich odbędzie się w ramach HOLIDAY TOUR i głównie obejmować będzie letnie amfiteatry. Na program występów składają się piosenki pochodzące z płyt: “Bumerang”, “Mój dom”, a także z wydawnictw uzupełniających dyskografie Korteza. Na scenie towarzyszy mu zespół w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar.

Letnie koncerty promuje nowa piosenka zatytułowana “Doskonały dzień”.

 

14 lipca (niedziela) - Amfiteatr im. Czesława Niemena

RIVERSIDE

Riverside to zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego, założony w 2001 roku przez Piotra Grudzińskiego i Piotra Kozieradzkiego, do których dołączyli Mariusz Duda i Jacek Melnicki. Już po roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo, a zaraz potem pierwszy singiel. Popularność przyniosła im już debiutancka płyta z 2003 roku.
Dziś band cieszy się wielkim uznaniem nie tylko nad Wisłą, ale także za granicą.

Mariusz Duda – gitara basowa, wokal prowadzący
Michał Łapaj – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający
Piotr Kozieradzki – perkusja
Maciej Meller – gitara elektryczna (muzyk koncertowy)

Supporty: Amarok, Traffic Junky

Przyjaciele - stań się jednym z nich: