Aktualności
05.07.2019

Nowości muzyczne 08-14.07.2019

THOM YORKE – Not The News [PIOSENKA TYGODNIA]

Utwór z najnowszej solowej płyty frontmana zespołu Radiohead. Informacja o wydawnictwie pojawiła się dość nagle. Mało kto spodziewał się nowych nagrań artysty, który jesienią minionego roku zaproponował ścieżkę dźwiękową do horroru "Suspiria". Album "Anima" ukazał się pod koniec czerwca i w całości został stworzony przez Thoma Yorke’a i wyprodukowany przez Nigela Godricha. W sieci pojawił się też film krótkometrażowy w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Na piętnastominutowy surrealistyczny obraz składa się muzyka do trzech utworów z płyty "Not The News", "Traffic" i "Dawn Chorus".

ASA – Good Thing

Urodziła się w Paryżu, ale dorastała w Lagos w Nigerii. Jej imię Asha pochodzi z języka Yoruba. Swoje życie związała z Francją, gdzie studiowała jazz. Imienny debiut wokalistki i autorki piosenek ukazał się w 2007 roku, a ostatni album "Bed Of Stone" siedem lat później. Kolejne lata spędziła w ogólnoświatowej trasie koncertowej, by w tym roku ponownie wejść do studia.

KYOKU – Somewhere

Pod tym pseudonimem kryje się młoda wokalistka ze Śląska - Izabela Ostrzołek. Za muzykę projektu odpowiada ceniony w świecie rapu producent Krzysztof  Komar, czyli Essex. Skład uzupełnia gitarzysta Szczepan Woźniacki. Trio łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi i klimatami etno.  Premierę debiutanckiego krążka "Zenith" zaplanowano na początek przyszłego roku.

LUCY DACUS – Forever Half Mast

Młoda amerykańska wokalistka i gitarzystka Lucy Dacus kontynuuje swoją okazjonalną serię wydawniczą.  Przed Dniem Niepodległości wydała utwór, w którym w miejsce tradycyjnego optymizmu i dumy ze swojego kraju, wkrada się zwątpienie. Artystka śpiewa o "stanie chaosu" i "najczarniejszych dniach", a państwowa flaga jest "zawsze opuszczona do połowy masztu". Wcześniej Lucy Dacus wydała z okazji Walentynek cover piosenki Edith Piaf "La Vie En Rose", a  z okazji Dnia Matki "My Mother & I". Dotychczas Amerykanka wydała dwa długogrające albumy.

EAGLES OF DEATH METAL – The Best Songs We Never Wrote [PŁYTA TYGODNIA]

Przepis na piątą płytę amerykańskiej grupy był prosty. „Ulubione piosenki, których sam nie napisałem" - tak określił najnowsze wydawnictwo Jesse Hughes. On i znany z Queens Of The Stone Age, Josh Homme wracają po pamiętnym ataku terrorystów w jednym z paryskich klubów. Cztery lata temu podczas koncertu zespołu zginęło około stu osób. Po tym szokującym zdarzeniu muzycy długo dochodzili do siebie.

Pełny tytuł najnowszego wydawnictwa to „Eagles of Death Metal Presents Boots Electric Performing The Best Songs We Never Wrote”. Na płycie znalazło się 13 ulubionych utworów Hughesa w nowych wersjach. Usłyszymy m.in. KISS „God of Thunder”, Guns N’ Roses „It’s So Easy”, AC/DC „High Voltage” / „It’s A Long Way To The Top (If You Wanna Rock ‘N’ Roll)”, The Ramones „Beat on the Brat” i wiele innych.

Lista utworów:

1. GOD OF THUNDER (KISS)
2. IT’S SO EASY (Guns N’ Roses)
3. HIGH VOLTAGE / IT’S A LONG WAY TO THE TOP (AC/DC)
4. SO ALIVE (by Love & Rockets)
5. BEAT ON THE BRAT (The Ramones)
6. ABRACADABRA (The Steve Miller Band)
7. CARELESS WHISPER (George Michael)
8. FAMILY AFFAIR (Mary J. Blige)
9. THE HUNGER (The Distillers)
10. LONG SLOW GOODBYE (Queens of the Stone Age)
11. JUST DROPPED IN (TO SEE WHAT CONDITION MY CONDITION IS IN) (Kenny Rogers )
12. TROUBLE (Cat Stevens)
13. MOONAGE DAYDREAM (David Bowie)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: