Aktualności
18.06.2019

Wschód Piękna – World Orchestra Festival

Już po raz piąty na Warmii i Maurach odbędzie się festiwal World Orchestra – Wschód Piękna. Tradycyjnie, dwa pierwsze dni festiwalowe słuchacze spędzą w „Przystań Hotel & Spa”, a trzeci - zamykający dzień na łonie natury w Muzeum Budownictwa Ludowego (Skansen) w Olsztynku.

Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu Wschód Piękna jest Grzech Piotrowski, twórca World Orchestra, który stara się przybliżyć słuchaczom muzykę świata i prezentować swoje muzyczne inspiracje. Wschód Piękna to festiwal sztuki promujący najwyższą jakość, oryginalność i wielokulturowość.

Tegoroczna edycja jest pełna zagranicznych smaczków. Na scenie pojawi się zespół flamenco, wybitny wirtuoz z Węgier zwany „diabelskim skrzypkiem” czy orientalna wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach. Nie zabraknie też polskich akcentów w postaci polskich artystów jazzowych.

O festiwalu na antenie Radia UWM FM opowiadał Grzech Piotrowski. W audycji Uwierz w Muzykę spotkał się z nim Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KONKURSY: Radiowy Przewodnik Festiwalowy (poniedziałki 8,15,22 lipca), UWM Po Południu (wtorki i piątki 9,12,16,19,23,26 lipca), Magazyn z kulturą (środy 10,17,24 lipca), Uwierz w Muzykę (czwartki 11,18,25 lipca). 

PROGRAM:

26.07 (piątek) - Hotel Przystań Olsztyn, godz. 20:00

Sebastian Wypych – premiera drugiej solowej płyty „Polska Enter”

Aurora - flamenco (Hiszpania)

Frank McComb &  The Cobblestones (USA/PL)

 

27.07 (sobota) -  Hotel Przystań Olsztyn, godz.20:00

Rasm Al-Mashan - premiera płyty pierwszej solowej płyty "Yemenia"

Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra

feat. Atom String Quartet - Roby Lakatos (Węgry), Monika Borzym

 

28.07 (niedziela) - Skansen w Olsztynku, godz.17:00

Dawid Lubowicz Quartet

Michał Zaborski Quartet

Mateusz Smoczyński Quintet

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Przyjaciele - stań się jednym z nich: