Aktualności
08.06.2019

Kwiat Jabłoni, punkowa energia i hippisowski klimat

14 czerwca (piątek) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemna

KWIAT JABŁONI + ILANE

Gwiazdą II edycji Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego jest Kwiat Jabłoni – duet folkowo-popowy o wyjątkowym klimacie łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Ich występ poprzedzi recital Ilane – Ilona Kossakowska w swoim autorskim recitalu. Młoda artystka sama pisze i śpiewa piosenki. Na koncie ma już debiutancką EPkę, a obecnie pracuje nad kolejnymi nagraniami.

Bezpłatne wejściówki do zgarnięcia: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźięków), od poniedziałku do czwartku (UWM FM Po Południu), w środę i czwartek (Uwierz w Muzykę).

14 czerwca (piątek) - Carpenter Inn

CASTET / AFTER LAUGHTER / BACKHAND SLAP

CASTET - aktywni na scenie od 2003 roku. Starzy ale jarzy, takie old punx never die po ślunsku. Jak o nich piszą - "za 20-30 lat zespół Castet przejdzie do kanonu kultury polskiej tak jak piosenki Michała Bajora czy Zenona Martyniuka. Sprawnie zagrana muzyka "młodzieżowa" z dobrym, często socjologicznym tekstem. Podmiot liryczny używa regionalizmów a także mowy potocznej, co zbliża go do zwykłego słuchacza.

After Laughter - zespół gra hardcore punk i powstał w 2012 roku jako reinkarnacja Last Believer (2005-2012). Pod wpływem klasycznego hardcore punka, rocka, skateboardingu, surfingu, życia i przyjaźni! Zaangażowania w inicjatywę Food Not Bombs, niezłomni obrońcy praw zwierząt.

Backhand Slap - zespół byłych członków Idol Falls, Ratrace, Pneuma Official. We wrześniu 2018 zespół wydał pierwszą EPkę zatytułowaną „Walk Your Way". Grają krótko, szybko, na temat i w oldskulu.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i wtorek (Uwierz w Muzykę).

16 czerwca (niedziela) - Galeria Sowa

YELLOW HORSE

Yellow Horse to trio nawiązujące klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album "Lost Trail" łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady.

Wejściówka do wygrania w czwartek (U Progu Bluesa).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: