Aktualności
29.05.2019

19. edycja Ostróda Reggae Festival

 

Tradycyjnie ORF 2019 rozpocznie się w czwartek 11 lipca koncertami polskich wykonawców w ostródzkim amfiteatrze. To przedsmak tego, co będzie się działo na terenie festiwalowym, czyli w Czerwonych Koszarach. 

 

 

Od piątku do niedzieli na dwóch głównych scenach (Red Stage i Green Stage) zagrają m.in.

THE CONGOS FEAT. PURA VIDA (JAM/B), AGENT SASCO (JAM), GENTLEMAN’S DUB CLUB (UK), SAMORY I (JAM), JAHNERATION (F), OKU ONUORA (JAM), L’ENTOURLOOP FT. TROY BERKLEY & N’ZENG (F), KING JAMMY (JAM), MARCUS GAD (NC), TABU (PL), GANG BAWARII (PL), ALPHA STEPPA & NAI-JAH (UK/NG), RADIKAL GURU & BAPTISTE (PL/F), PANDADREAD (PL) I MACK (PL), RAGGATTACK (PL/NG), SIDNEY POLAK(PL), ETNA KONTRABANDE (PL), DUBSKA(PL), BAKSISH (PL), VAVAMUFFIN (PL), DUBERMAN & HORSEMAN COYOTE (PL/SER), AYARISE (PL), SKANK RANGER ALL-STARS (PL), TAMIKA & K-JAH SOUND (US/PL), SHAMANIKA & PABLO RASTER (PL/IT), UNSTOPPABLE FYAH & DOTTA COPPA (JAM), U BROWN & RAS BASS (JAM/PL), DREADSQUAD & LASAI (PL/ES).

 

 

Festiwal w Ostródzie to od pierwszej edycji konkurs dla młodych zespołów. Po raz czwarty odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu. Finał Czwórka Reggae Contest odbędzie się 14 lipca na scenie głównej - Red Stage.

 

 

Co roku fani mogą posłuchać nowego hymnu festiwalowego. Najnowszy miał swoją premierę na największym na świecie youtubowym reggae kanale - Reggaeville. Piosenka “Sweet Reggae Music in Ostroda” to owoc wieloletniej współpracy festiwalu z wybitnym jamajskim perkusistą Jubba Whitem oraz kenijskim wokalistą Alekey Marshalem. Za teledysk odpowiada autor wielu clipów polskich i zagranicznych artystów oraz twórca dokumentu „Ska Delight”, Krzysztof Gajewski.

 

 

Teren festiwalu to nie tylko kilka scen muzycznych, ale również strefy, w których można wypocząć, zjeść, kupić najróżniejszy asortyment (płyty, ubrania, biżuterię, pamiątki itp.), wziąć udział w warsztatach, czy spędzić miło czas z najmłodszymi uczestnikami ORF. W trakcie czterodiowej imprezy działa kino festiwalowe, odbywają się spotkania w ramach Uniwersytetu Reggae, całe miasto żyje atmosferą muzycznego święta.

Ważna informacja. W tym roku zmianie uległa lokalizacja festiwalowego pola namiotowego.

 

 

Jak co roku partnerem medialnym Ostróda Reggae Festivalu jest Radio UWM FM. W czerwcu i lipcu na naszej antenie będzie można wygrać karnety na ORF 2019. 

KONKURSY Z KARNETAMI: Uwierz w Muzykę (20.06, 26.06), UWM FM Po Południu (17.06, 19.06, 21.06, 25.06), Radiowy Przewodnik Festiwalowy (24.06). W lipcu konkursy odbędą się w Radiowym Przewodniku Festiwalowym (1 lipca), w Uwierz w Muzykę (4 lipca) i Uwuemce - liście przebojów (5 lipca). 

 

STRONA WWW

FACEBOOK

INSTAGRAM 

SOUNDCLOUD

 

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: