Aktualności
12.05.2019

Nowości muzyczne 13-19.05.2019

NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS – Black Star Dancing [PIOSENKA TYGODNIA]

Angielski muzyk wydaje nową płytę. Najnowszy singiel to zapowiedź mini-albumu, który ukaże się 14 czerwca. Starszy z braci Gallagherów opisuje najnowszą piosenkę, jako efekt inspiracji Davidem Bowie, INXS, U2, czy Queen. Na EP-ce „Black Star Dancing” znalazły się jeszcze dwa inne premierowe utwory: „Rattling Rose” oraz „Sail On”, jak również dwa remiksy „Black Star Dancing” – 12’’ i The Reflex Revision. Poprzedni album zespołu Noela Gallaghera "Who Built The Moon?” ukazał się w 2017 roku i już po dwóch tygodniach uzyskał w Anglii status złotej płyty.

CAT POWER – Horizon

Kolejny singiel z płyty "Wanderer" z października minionego roku. Za swój dziesiąty długogrający krążek, amerykańska artystka zebrała mnóstwo pochwał i znakomitych recenzji. Wyprzedane trasy po Ameryce, Europie i Australii, pokazały, że Marshall jest w tej chwili w najlepszej formie w swojej wyjątkowej karierze.

PIXX – Andean Condor

Powrót wschodzącej gwiazdy electropopu. Pochodząca z południowego Londynu Hannah Rogers debiutowała  EP-ką 4 lata temu, a w 2017 roku ukazał się jej pierwszy długogrający krążek. Pixx chętnie nawiązuje do najlepszych tradycji brytyjskiej muzyki z lat 90., co zresztą słychać (i widać na klipie) także na najświeższym singlu. Piosenka jest zapowiedzią płyty "Small Mercies", który ukaże się 7 czerwca.

TRANSSEXDISCO – Strategiczny Punkt

Olsztyńska grupa istnieje 12 lat. W tym czasie wydała trzy długogrające albumy i zagrała setki koncertów, w tym dla tak licznej publiczności, jak ta zgromadzona na Pol'And'Rock Festivalu w Kostrzynie. Kwartet ma też na koncie 15 teledysków. Kolejny z nich ukazał się w miniony piątek. Jest ilustracją do najnowszej piosenki. Nie wiadomo, czy utwór stanowi zapowiedź kolejnej płyty.

THE CHEMICAL BROTEHRS – No Geography [PŁYTA TYGODNIA]

Dziewiąty studyjny krążek światowej gwiazdy muzyki elektronicznej. Tom Rowlands i Ed Simons, znani też jako Chemical Tom i Chemical Ed grają razem od 30 lat i są obok The Prodigy czy Fatboy Slima jednymi z pionierów big beatu (nie mylić z peerelowskim określeniem rock'n'rolla). Czterokrotni laureaci nagrody Grammy, posiadacze wielu platynowych i złotych płyt. Zwłaszcza ich albumy z lat 90. były wyznacznikiem trendów, jednocześnie kapitalnie się sprzedawały i dziś uchodzą za klasykę. To właśnie do najlepszych dokonań sprzed dwóch dekad ma nawiązywać najnowszy krążek Chemicznych Braci.

- W trakcie nagrań do „No Geography” postanowiliśmy nacisnąć przycisk "reset”. Zbudowaliśmy studio w studiu – prowizoryczny pokoik, w którym zgromadziliśmy archaiczny sprzęt, na którym nagraliśmy niemałą część materiału na nasze dwa pierwsze albumy. Pokój na eksperymenty zaoferował nam wolność oraz szansę na stworzenie muzyki i opowiedzenie historii w sposób, w który nie robiliśmy tego od lat – mówią Chemiczni Bracia.

W ten sposób udało się nagrać płytę, która jest nieco staroświecka. Duet mocno nawiązuje do dawnej muzyki klubowej, z funkującym pulsem, brzmiącymi retro samplami i patentami muzyki house, EDM czy breakbeat z lat 90. Szalona rave'owa impreza to ukłon w stronę tego, co już było i może rozczarować szukających na "No Geography" najnowszych trendów. Na płycie usłyszymy głos norweskiej wokalistki Aurory Aksnes i japońskiej raperki Nene.

Lista piosenek:

1. Eve Of Destruction
2. Bango
3. No Geography
4. Got To Keep On
5. Gravity Drops
6. The Universe Sent Me
7. We’ve Got To Try
8. Free Yourself
9. MAH
10. Catch Me I’m Falling

Przyjaciele - stań się jednym z nich: