Aktualności
16.04.2019

Klubowe koncerty przed majówką

25 kwietnia (czwartek) – Nowy Andergrant

STAND-UP WARMIA/TERAZ MY

Jakub Poczęty-Błażewicz /Bydgoszcz. Najstarszy student tworzenia gier na świecie. Pocieszny grubasek z wąsem.

Mieszko Minkiewicz / Białystok i Warszawa. Żonaty, ale szczęśliwy i bezdzietny. Wyznawca uporządkowanego bałaganu artystycznego.

Tomasz Kwiatkowski / Grudziądz. Jednooki mistrz ostrego słowa. Bloger, komik, alkoholik

Arkadiusz Jaksa Jakszewicz / Olsztyn. Rudy, ale można pogadać. Rekonstruktor złotych ciemnych wieków, które nie wrócą lub wrócą.

Bilety czekają we wtorek i środę w UWM FM Po Południu. 

25 kwietnia (czwartek) – Galeria Sowa

ANKH

Założony w Kielcach prog rockowy zespół działa od 1991 roku. Już dwa lata później grupa podbiła festiwal w Jarocinie zdobywając m.in. nagrodę publiczności i dziennikarzy. W latach 90. i na początku nowego stulecia Ankh ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock, dwukrotnie zostając laureatem Złotego Bączka. Występował też poza granicami kraju: podczas Rio Art Rock Festival w Brazylii, Baja Prog V w Meksyku, w Nowym Jorku i Chicago. Po dłuższej przerwie, wiosną 2018 roku Ankh wydał piąty studyjny album „Tu jest i tam jest”.

Bilet czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę. 

 

26 kwietnia (piątek) – Pub Rabarbar

SKINHEADS 50TH ANNIVERSARY PARTY

Kiedy w 1962 roku Jamajka odzyskała niepodległość nikt nie przypuszczał jak olbrzymi będzie miało to wpływ na kulturę europejską. Kiedy czarnoskórzy imigranci z Kingston, a wśród nich ogoleni na krótko (ze względu m.in. na wysoką temperaturę) i odziani w garnitury na modłę gangstera-chuligana rudeboys zetknęli się z białasami z ulic Londynu reprezentującymi ugłaskany ruch mods nastąpiło w sposób naturalny powstanie ruchu skinheads. Tradycyjnie przyjmuje się, że było to w 1969 roku, dlatego obecnie obchodzona jest 50.  rocznica powstania subkultury skinheadów.

Ruch ten nigdy nie miał nic wspólnego z rasizmem, a wręcz przeciwnie. Biali skini bratali się ze swoimi nowymi kolegami z Jamajki, razem słuchali przywiezionych z Kingston płyt winylowych z muzyką ska, rocksteady, early reggae/skinhead reggae. Dopiero w późniejszych latach w Wielkiej Brytanii (a także m.in. w Polsce) skinheadzi zaczęli być utożsamiani z agresywnym narodowym socjalizmem i rasizmem. Obecnie to już na szczęście historia. Prawdziwy skinhead to nie rasista ani nazista! Podczas rocznicowej imprezy zagrają:

Bigger Boss Sound - światowa czołówka early reggae, rocksteady, soulu po długiej przerwie znowu w Olsztynie.  Pułkownik Tytus i Madame Pułkownikowa przeprowadzą nie lada natarcie, któremu nie będziecie w stanie się oprzeć.

Paz - podobno zaszył się w górach w stanie Kolorado, gdzie poszukiwał złota. Podobno tego złota nie znalazł, ale znalazł placki, vinylowe placki. Na imprezie będzie strzelał numerami jak ze swojego Colta 1845 i niech nie zmyli Was jego sześciostrzałowiec - zazwyczaj kitra w zanadrzu Winchestera.

Bouquet -  młody, gniewny zawodnik z Ostródy,  pierwsze szlify łapał na olsztyńskich imprezach z cyklu Fire Corner. Starociami rzuca jak z rękawa, a jego selekcja jest ostra jak brzytwa. Najbardziej niepokorna postać Roots Trippin Sound System. Z zamiłowania stolarz, elektryk i monter. Gdy stoi za gramofonami lepiej do niego nie podchodzić, bo porazi prądem, a sound system to jego oczko w głowie.

+ olsztyńska niespodzianka

Bilety czekają w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę. 

 

27 kwietnia (sobota) – Nowy Andergrant

CERBER, PARANOID MIND, 72DR

Zespół Cerber (hardcore/sludge/alt) wraz z Triplesix Art zapraszają na trzecią i ostatnią część "Dyskomfortu". Warmińskie demony zaprezentują wam swoją wizję ciężkiego brzmienia. Niesamowita energia, szczery przekaz i jedność z publiką to znaki rozpoznawcze Cerbera.

Oprócz gospodarzy zagrają : Paranoid Mind z Poznania (progressive/rock/experimental) oraz 72DR (hardcore/punk/metal).

Bilety czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę, RockBlok) oraz środę i czwartek (Uwierz w Muzykę). 


28 kwietnia (niedziela) – Nowy Andergrant

TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI

Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

Projekt nie jest kolejnym koncertem pod hasłem "tribute to". To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Tymon Tymański & 3/4 to nowy projekt trójmiejskiego lidera i songwritera, który aktualnie pracuje nad solowym albumem pt. "Paszkwile". Płyta będzie zawierać 12 piosenek, traktujących o Polsce, Polakach, wolności, seksie, sensie życia oraz przemijaniu i wyjdzie na jesieni bieżącego roku.

W międzyczasie Tymon i jego zespół wzięli na warsztat piosenki Grzegorza Ciechowskiego i nieśmiertelnej Republiki. Tymańskiego zainspirowała idea scenicznej polemiki z utworami Ciechowskiego i spółki, w której następuje tematyczna konfrontacja artystycznych wypowiedzi o polityce, życiowej filozofii, prywacie, Kosmosie i miłości.

Bilety czekają w środę (Uwierz w Muzykę), czwartek (UWM FM Po Południu) i piątek (Uwuemka-lista przebojów, UWM FM Po Południu).

 

28 kwietnia (niedziela) – Galeria Sowa

ARTUR KACZOREK GRA KACZMARSKIEGO

Artur Kaczorek to wielbiciel piosenek Jacka Kaczmarskiego od czasów podstawówki, kiedy to po raz pierwszy zetknął się z jego twórczością. Od niemal dwudziestu lat wykonuje utwory Jacka Kaczmarskiego, początkowo w kameralnym gronie, podczas harcerskich ognisk, z czasem przed większą publicznością, koncertując w kawiarniach, tawernach, domach kultury i na festiwalach. Przeszedł drogę od prób wiernego naśladowania mistrza aż do odnalezienia indywidualnego stylu i stworzenia własnych interpretacji jego utworów.

W roku 2007 założył "Grupę w Obiektywie", z którą został laureatem festiwali "Źródło wciąż bije" oraz "Nadzieja" - najważniejszych imprez dotyczących twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Bilet czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.


Przyjaciele - stań się jednym z nich: