Aktualności
14.04.2019

Nowości muzyczne 15-21.04.2019

MAZOLEWSKI/PORTER – Don't Ask Me Questions [PIOSENKA TYGODNIA]

Piosenka z nowej, zapowiadanej na maj wspólnej płyty artystów zatytułowanej "Philosophia". Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z Porter Band, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

"Don't Ask Me Questions", to piosenka o szukaniu przez samego siebie nieosiągalnej '"idealnej miłości". Szukam dalej, uparcie uznając, że nic nie wiem - tak jak wielu mędrców przede mną. "Don't Ask Me Questions" to jeden z pierwszych utworów, który ja i Wojtek zrobiliśmy razem i jest to dobry przykład na to, jaką energię włożyliśmy w nasz projekt - mówi John Porter.

DINOSAUR PILE-UP – Trash Metal Cassette

Rockowy zespół z Leeds istnieje od 12 lat. W czerwcu ukaże się czwarta płyta tercetu zatytułowana "Celebrity Mansions". Niecodzienna nazwa zespołu, oznaczająca spiętrzoną górę dinozaurów, miała powstać po seansie „King Konga” w reżyserii Petera Jacksona. W filmie jest scena, w której stado dinozaurów spada ze wzgórza tworząc skłębiony stos. Niedorzeczność tej sytuacji do tego stopnia zapadła w pamięć frontmana grupy Matta Biglanda, że była inspiracją do nazwania w ten sposób nowej grupy.

PIP BLOM – Ruby

Przedstawiciele holenderskiej sceny muzycznej. Pip Blom to 20-letnia wokalistka i gitarzystka, której towarzyszą: jej brat Tender (gitara, wokal), Darek Mercks (gitara basowa) i Gini Cameron (perkusja).  Pierwsze nagrania powstały trzy lata temu, a zespół spodobał się słuchaczom na całym świecie za sprawą serwisu Spotify. Teraz przyszedł czas na długogrający debiut ekipy z Amsterdamu. Płyta "Boat" ukaże się 31 maja.

SINKANE – Dépaysé

- Sinkane to amerykański zespół złożony z ludzi z całego świata - mówi lider Ahmed Gallab i dodaje - „Dépaysé" to historia podróży imigranta w poszukiwaniu siebie w epoce Trumpa. Muzyka jest głośna i surowa, pęka od energii, jakiej nie było w mojej muzyce wcześniej. Siódmy album grupy ukaże się 31 maja.

DURAND JONES & THE INDICATIONS – American Love Call [PŁYTA TYGODNIA]

Czarnoskóry wokalista i czterech białych muzyków to jedno z objawień amerykańskiej sceny nowego soulu. Frontman wychował się nad rzeką Mississippi grając na saksofonie i śpiewając gospel. Na studiach poznał perkusistę i wokalistę Aarona Frazera i gitarzystę Blake'a Rheina. Już jako kwintet nagrali debiutancki, imienny album, którym z miejsca podbili słuchaczy na całym świecie. Drugą płytą kontynuują pomysł na siebie - soulowe wokalizy, anielskie chórki, sekcja smyczkowa i funkujący rytm to patenty żywcem wzięte z lat 60. i 70. minionego stulecia. Scena neo soulowa ma się coraz lepiej, a grupa jest rozchwytywana przez organizatorów festiwali muzycznych. Już w sierpniu zagra na Off Festiwalu w Katowicach.

01. Morning In America
02. Don’t You Know
03. Circles
04. Court Of Love
05. Long Way Home
06. Too Many Tears
07. Walk Away
08. What I Know About You
09. Listen To Your Heart
10. Sea Gets Hotter
11. How Can I Be Sure
12. True Love

Przyjaciele - stań się jednym z nich: