Aktualności
10.03.2019

Nim przyjdzie wiosna - koncertowa połowa marca

13 marca (środa) – Galeria Sowa

YELLOW HORSE

Trio nawiązujące klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album "Lost Trail" łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady

Bilet czeka w poniedziałek w Uwierz w Muzykę. 

14 marca (czwartek) – Galeria Sowa

KRAKÓW STREET BAND

Zespół w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już album w dorobku zespołu "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści

Bilet czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę. 

 

15 marca (piątek) – Nowy Andergrant

DR MISIO

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty i reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty „Młodzi” i „Pogo” których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff .Wiosną ubiegłego roku ukazała sie trzecia płyta pt. "Zmartwychwstaniemy", której producentem jest Kuba Galiński (znany z produkcji płyt dla HEY, Ani Dąbrowskej czy Ani Rusowicz).

Bilety czekają od poniedziałku do czwartku w UWM FM Po Południu.


15 marca (piątek) – Galeria Sowa

CELTBASH

Zbliża się Dzień Św. Patryka - irlandzkie święto pełne zabawy, muzyki i imprez. Z tej okazji w Galerii Sowa odbędzie się koncert zespołu Celtbash.

Bilet czeka w środę w Uwierz w Muzykę. 

 

16 marca (sobota) – Nowy Andergrant

WSTAJEMY RAZĘ Z MILKĄ - SARA SZYMCZAK, SZTOF, BRYLANTY & BAŻANTY, CZAQU

Milena "Milka" Średzińska urodziła się z wadą w okolicy lędźwiowo - krzyżowej zwaną przepukliną oponowo - rdzeniową. W związku z przebyciem wielu bardzo skomplikowanych i ryzykownych operacji udało się zatrzymać rozwój wodogłowia, który od urodzenia u niej postępował. Milena cierpi na dysplazję stawów biodrowych. Od urodzenia porusza się na wózku. Milena kocha muzykę i to jej poświęca większość swojego życia. Pomimo niepełnosprawności robi wszystko aby być ze swoimi idolami blisko jeżdżąc na ich koncerty.Celem zbiórki jest zakup wózka z pionizacją, który w ogromnym stopniu ułatwi. Kwota, którą trzeba zebrać to 30 tysięcy złotych.


16 marca (sobota) – pub Sarmata

DUET GREMPLINA - JANISZEWSKI & ZIĘTEK

Duet tworzą: wokalista zespołu Bielizna i Czarno-Czarni, Jarek Janiszewski, oraz trójmiejski bard i dj, Jarek Ziętek. Formacja powstała przy okazji kręcenia programu rozrywkowego Krzysztofa Skiby „Letnia Akademia Konja i Skiby”. Później współpraca była kontynuowana w ramach programu „Skibomagiel”.

Duet specjalizuje się w druzgocących parodiach znanych przebojów, takich jak: Baśka (Wilki), Dzień Gorącego Lata (Big Day), Pod Papugami (Czesław Niemen), Dziewczyny Lubią Brąz (Ryszard Rynkowski), Maria (Ricky Martin), No Woman No Cry (Bob Marley).

Koncerty Grempliny są niezwykle energetycznym show estradowym, wzbogaconym o absurdalną narrację Jarka Janiszewskiego. Formacja potrafi wprowadzić w dobry humor nawet osobników bez mózgu. O klasie występów świadczy zaproszenie na festiwal Top Trendy w Sopocie, gdzie Gremplina zagrała obok Kombii, Dody i Bajmu. Gremplina na stałe współpracuje z Krzysztofem Skibą, z którym tworzy kabaret Skibomagiel.

Bilety czekają w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę.

16 marca (sobota) – Carpenter Inn

BOBCAT, ROSOCHATE, THE SAME BABY

Bobcat powstał na początku 2018, by dać upust fascynacji hardcore punkiem, oldschoolowym hard rockiem i nostalgią za latami 90. Coś dla osób tęskniących za bezkompromisowym ostrym rock’n’rollem. Brzmią jak bękarcie dziecko Danziga i Zeke. Jak mutacja The Damned i Turbo Ac’s. Przerażają i zachwycają. W składzie muzycy znani z Robotix, Corruption, The Kolt, Headless Babies, Virgin Snatch, The Cuffs, i tuzina innych projektów: Dziudek– wokal, Guma – gitara, Anioł– bas, Archie– bębny

Rosochate to gitarowe zagrywki z piecem rozkręconym na 11, dymiara na 12. Filip zawalczy o miano najlepiej ubranego tekściarza w mieście, Adam "Szortski" w klasycznym skupieniu pociśnie po bębnach, zabierając całe show Romkowi i Krystianowi, którzy trzymając sięswoich gryfów, poprowadzą stado riffów wprost pod Wasze nogi. Będą "Spływaj", "Nastoletnia", "Taksówka" i inne.

The Same Baby niczym atomówki połączyły siły w olsztyńskim Pałacu Młodzieży, by grać - niemal całkiem po babsku. Funkowe zagryweczki i psychodeliczne bujanie w cenie.

Wstęp wolny.

17 marca (niedziela) – Galeria Sowa

STARA SZKOŁA

Zespół Stara Szkoła istnieje od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów po 50-tce, dla większości to pierwszy muzyczny zespół. Panowie grają własne kompozycje, których ważnym aspektem są niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty. Trudno określić styl tej muzyki balansujący pomiędzy blues - rockowymi, a w przypadku płyty „Coraz bliżej”, rock – bluesowymi brzmieniami Naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki jak i tego co widzimy na scenie. Dwa lata temu miała miejsce premiera debiutanckiej płyty „Coraz bliżej”. Krążek jest wydany przez toruńską wytwórnię HRPP Records. Płyta zajęła 2 miejsce w głosowaniu na Bluesową Płytę Roku 2017 portalu bluesonline.pl. Zespół zagrał, między innymi z takimi wykonawcami jak: Zdrowa Woda, Kobranocka, Gienek Loska Band, Pat mcManus band, Gwyn Ashton, pARTyzant, The Lewis Hamilton Band, Moriah Woods, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Wilki, Green Grass, Gary Erwin, Formacja Nieżywych Schabuff, Dr. Blues, Niki Buzz, Big Daddy Wilson, Lady Pank, Mark Olbrich Blues Eternity, Medusa, także z Leszkiem Cichońskim.

Bilet czeka w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: