Aktualności
06.01.2019

Koncertowa mieszanka styczniowa z finałem WOŚP

10 stycznia (czwartek) - Mięta

LOCAL WARMING BEFORE: MANOID, Wroo, Galactic Lutra

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na rozgrzewkę przed kolejną edycją ubiegłorocznego hitu: Local Warming Electronic Festival! W klubie Mięta wystąpi Manoid. Pod tym pseudonimem kryje się polski producent i live performer z coraz bardziej znaczącym dorobkiem na rodzimej i międzynarodowej scenie. Live acty z jego emocjonalną muzyką były prezentowane m.in. na Audioriver, Tauron Nowa Muzyka czy Instytut Festival.

Do kompletu wydarzenia: dwóch dj’ów: Wroo i Galactic Lutra.

Wejściówki do zgarnięcia od poniedziałku do środy w audycji UWM FM Po Południu.

11 stycznia (piątek) - Nowy Andergrant

ŻABSON

Żabson wystąpi z najnowszym projektem "TRAPOLLO" oraz wydanym na początku 2018 roku debiutanckim albumem "TO ZIOMAL". Zapowiada się wyjątkowy muzycznie wieczór w klubie Nowy Andergrant.

Autor tak określił zawartość ostatniej płyty: "Trapollo to nowy gatunek. Cały ten album jest w tym gatunku, co nie znaczy, że następny też taki będzie. Kocham eksperymentować jak Dexter." Żabson pojawi się na scenie w towarzystwie Beteo, który zagra na rozgrzewkę kilka numerów ze swojego repertuaru i wesprze go jako hypeman. O oprawę muzyczną show zadba leo S.

Wejściówki do zgarnięcia: w środę (RapStancja) oraz w czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

12 stycznia (sobota) - Nowy Andergrant

TRIBUTE TO LED ZEPPELIN

Zeppelinians to grupa muzycznych psychofanów zespołu Led Zeppelin, którzy wykonują utwory tej supergrupy z wielką pasją i zaangażowaniem, a ich pełne energii show trwa ponad dwie godziny. Ich koncerty przyciągają innych Zeppeliniarzy z różnych stron Polski. Jeśli też jesteś fanem Zeppelinów musisz się pojawić w sobotę w klubie Nowy Andergrant - dokładnie 50 lat od wydania debiutanckiego krążka legendarnej kapeli!

Skład zespołu:
Filip Kamerath -vocal
Piotr Augustynowicz - gitara
Tomasz Nowik - bas
Michał Mantaj- klawisze
Igor Augustynowicz - perkusja

Wejściówki do zgarnięcia: od poniedziałku do czwartku w audycji Uwierz w Muzykę.

13 stycznia (niedziela) - Stare Miasto

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Olsztynie

W tym roku WOŚP zagra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Gramy dla dzieci małych i bez focha!

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

O 18:00 w Muzeum Warmii i Mazur wystąpią: Chór Kameralny “PRO FORMA”, Basia Raduszkiewicz, Maria Rumińska z zespołu Shannon oraz Kabaret Czyści jak Łza.

Od 14:00 do 21:00 na Scenie Staromiejskiej zagrają m.in.: Pod Kontrolą, The Same Baby, Doktor King & Kings Sound, Lonely Tree, Sara Szymczak, Agnieszka Skrycka, Kristars oraz The Doctors.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: