Aktualności
04.01.2019

Nowości muzyczne 07-13.01.2019

THE RACONTEURS - Sunday Driver [PIOSENKA TYGODNIA]

"To będzie ekscytujący koncertowo rok The Raconteurs” - napisał na Twitterze Brendan Benson, muzyk tej grupy. W grudniu Amerykanie opublikowali dwa nowy utwory przerywając tym samym dekadę milczenia. Wciąż nie wiadomo kiedy pojawi się trzeci długogrający krążek zespołu, ani jak będzie się nazywał. Przypomnijmy, że ekipę z Detroit tworzą wspomniany Benson, Jack Lawrence, Patrick Keeler i najbardziej znany z tego grona - Jack White. W minionym roku artysta wydał album solowy "Boarding House Reach".

ABRADAB - Tańcz

Trzeci singiel z najnowszego albumu Abradaba „048”. Na płycie, która ukazała się pod koniec listopada, znajdziemy zarówno kawałki imprezowe, jak i bardzo mroczne. Jak dodaje raper, jest tam "i boom bap, i trapowe smaczki", a takżę "dużo beatu i melodii". Płyta powstała we współpracy ze stałymi współpracownikami AbraDaba i Kalibra 44 - Mateuszem Pawlusiem i Jarozem Pakuszyńskim. Za miks i skrecze odpowiada Dj Eprom.

DODIE - Monster

Dodie to 23-letnia piosenkarka, autorka tekstów i sensacyjna youtuberka z Epping. Popularność zaczęła zdobywać w wieku 16 lat, gdy piosenki prezentowane w jej sypialni trafiły do sieci. Ta taktyka przyniosła jej sukces i 350 milionów odsłon na YouTube, Spotify i Apple Music. W połowie stycznia ukaże się jej trzecia mini-płyta "Human", a 22 lutego Dodie zagra koncert w warszawskiej Proximie.

MAN OF ISLE - Shiva

Zespół założony przez Austriaka Davida Edlingera. W lipcu ukaże się długogrający debiut kwartetu "Planting Hearts". Singlowa piosenka została również użyta w filmie "Manslu - Der Berg der Seelen"z udziałem Wernera Herzoga.

MARTA ZALEWSKA - MARTA ZALEWSKA

Nowa, choć nie do końca, postać na polskiej scenie muzycznej. Marta to wokalistka, multinstrumentalistka z klasycznym wykształceniem i autorka tekstów. Występowała u boku Kayah i Krystyny Prońko oraz z zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. Brała udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Jest laureatką konkursu programu czwartego Polskiego Radia "Wygraj płytę z Będzie Głośno". Debiutancki krążek ukazał się w grudniu minionego roku. Na płycie znajdziemy łagodniejsze oblicze rocka inspirowanego muzyką z lat. 60. i 70. Jej ulubieni artyści epoki dzieci-kwiatów to Jimi Hendrix, Janis Joplin, Spencer Davis Group czy Blood, Sweat & Tears.

Lista utworów

1. Gronostaje
2. Kołowrotek
3. O Sobie
4. Tak Jak Jest
5. Hey You
6. Więcej
7. Whatever
8. The In-Betweener (live)
9. Nie Znaczy Nie
10. I'm Surprised
11. Podzielony
12. No Worries

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: