Aktualności
29.11.2018

Nirvana, Bob Marley i... Coma

5 grudnia (środa) - Nowy Andergrant

NIRVANA TRIBUTE SHOW - M.OTHERS (UKRAINA)

Rozciągnięte flanelowe koszule, zdeptane trampki, zachrypnięte głosy, zmierzwione fryzury, przestesterowane gitary, depresyjne piosenki, czyli wszystko to, co kojarzyć się może z grungem. W środku tygodnia hołd najpopularniejszemu z zespołów "wielkiej czwórki ze Seattle", złoży grupa M.Others. Ukraińscy muzycy to wielcy fani twórczości Kurta, Krista i Dave’a, którzy sami pozbawieni możliwości zobaczenia ich na scenie, postanowili dać innym możliwość przeżycia namiastki „emocji tamtych koncertów”. Jak sami piszą: „Zabrzmią twoje ulubione kawałki, które będziesz śpiewał razem z nami, bo na pewno znasz je na pamięć. To więcej niż zwyczajny występ – to gra emocji, które chcesz dzielić z najbliższymi. To prawdziwa nirwana!”

Bilety czekają w poniedziałek (UWM FM Po Południu) i wtorek (Uwierz w Muzykę, Rock Blok).

7 grudnia (piątek) - Nowy Andergrant

DIXON 37

Trasa koncertowa Hip Hop raport Tour obejmująca swym zasięgiem kilkanaście polskich miast. Wystąpi Warszawski skład Dixon 37, który działa na scenie od końca minionego stulecia. Dekadę temu Kafar i Rest zadebiutowali płytowo. Ich ostatnia płyta "Władcy swoich cieni" ukazała się wiosną tego roku. Podczas imprezy wystąpią również Opał,5-tka i goście specjalni.

Bilety czekają we wtorek (UWM FM Po Południu) i środę (Rap Stancja).

7 grudnia (piątek) - Pub Mech

BASS NIE ZNA GRANIC 

Impreza podczas której miksowane będą różne style rodem z Jamajki i nie tylko. Nie zabraknie starej szkoły dubu z rootsowymi melodiami, reggamuffinowych nawijek, digitalowych riddimów, ale też współczesnego dnb i jungle rodem z Wielkiej Brytanii. Zagra Skank Ranger All Stars, czyli projekt Ojca chrzestnego olsztyńskiego dubu z udziałem różnych wokalistów i instrumentalistów. Pojawi się Gorzki Binx z Lonely Tree Sound, olsztyńskiego składu, który wydał jakiś czas temu drugi album. Zagrają również kolejny raz na Warmii DubPamina Sound ze Szczytna. Imprezę wzbogaci pasjonat drum and bass/jungle - Skeebz.

Bilety czekają w środę i czwartek (Uwierz w Muzykę).

7 grudnia (piątek) - Galeria Dobro

MAZUTTI

Mazut to działania Pawła Starca i Michała Turowskiego na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. Mazut to muzyka brudna, prosta i prymitywna. Macio Moretti, mający na koncie hałasowanie w niezliczonej liczbie projektów, w tym m.in. Starzy Singers, ParisTetris, czy oczywiście Mitch & Mitch, to polski niezal w pigułce. Nieprzewidywalny, szalony i zaraźliwy. Razem jako Mazutti proponują mieszankę łączącą ich wspólne fascynacje dorobkiem Jerzego Miliana i kompozycji Krzysztofa Knittela, przefiltrowane przez wrażliwość szkoły chicagowskiej oraz dorobek sceny kolońskiej. To może być prawda, albo to może nie być prawda. Chyba nie.

Wstęp wolny.


8 grudnia (sobota) - Nowy Andergrant

WITEK MUZYK ULICY

Witold Mikołajczuk - muzyczny samouk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Pracował jako wolontariusz muzyczny, uczył za darmo muzyki w szkole podstawowej. Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy skomponował utwory, które w wersjach na żywo pojawiły się w sieci. W ciągu miesiąca osiągnęły łącznie ponad milion wyświetleń. Z grupą przyjaciół wydał w zeszłym roku pierwszy album "Gram dla Was". Poprzedni koncert w Olszynie okazał się sukcesem, dlatego muzyk i jego zespół wracają do klubu Nowy Andergrant.

Bilety czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę) oraz środę, czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

 

9 grudnia (niedziela) - Nowy Andergrant

COMA, THE PAU

W październiku ruszyła trasa koncertowa z okazji 20-lecia działalności zespołu Coma. Trasa o tyle wyjątkowa, że organizowana w mniejszych salach, pozwalających być bliskopubliczności. Szczególne koncerty mają być formą podziękowania dla fanów za spędzone wspólnie 20 lat. Wydawałoby się, że łódzki zespół niedawno był odkryciem polskiej sceny rockowej, a obecnie ma już status klasyka.

Jako gość specjalny na scenie klubu Nowy Andergrant wystąpi The Pau. To solowy projekt Pauliny, która w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. The Pau przez trzy lata zagrała około 200 koncertów, także na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege.

Bilety czekają w poniedziałek, środę i czwartek (Uwierz w Muzykę) oraz w piątek (Uwuemka-lista przebojów).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: