Aktualności
04.11.2018

Smakowity koncertowy początek listopada

6 listopada (wtorek) - Galeria Sowa

MAREK NAPIÓRKOWSKI

Po sukcesie trzech poprzednich tras zrealizowanych w dwudziestu czterech miastach Polski, Marek Napiórkowski zaprasza na prawdopodobnie ostatnią już koncertową podróż po kraju z jego warszawsko-nowojorskim zespołem. Muzycy zaprezentują materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty „WAW-NYC”, która przyniosła Napiórkowskiemu dwie nominacje do Fryderyków 2018 w kategoriach Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.

"WAW-NYC" to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W ramach listopadowej trasy zagrają znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianista Manuel Valera, rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji - Clarence Penn.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

 

8 listopada (czwartek) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

JOHN PORTER

Listopadowy wieczór to idealna oprawa dla zawiesistych i przydymionych utworów najpopularniejszego polskiego Walijczyka. Mroczny, facecki rock Portera jest rozpięty między delikatnością a skowytem. Jego surowa, ale melancholijna poetyka od lat konsekwentnie penetruje skryte zakamarki ludzkiej duszy. I zaprasza do podróży – niełatwej, ale niezmiennie fascynującej.

Koncert Johna Portera Solo, to zbiór utworów z ostatniego solowego krążka "Honey Trap", piosenki z legendarnej już płyty "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską. Premierowo także utwory z trzeciej zamykającej tryptyk płyty, której premiera zapowiadana jest na 2019 rok.

Ostatnia płyta solowa Johna “HONEY TRAP” jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu wykonawcy “BACK IN TOWN” - jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka. Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, w rockowo - bluesowej formie.

„Mam swój The Who-Neil Young moment!” – wyznaje Porter.

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek i wtorek (Uwierz w Muzykę).

9 listopada (piątek) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

ALAMEDA 5

Kompozycje Alamedy niosą jak najlepsze wino. Odurzają bogactwem niezmierzonej wyobraźni muzycznej. Zaklinają całe wszechświaty w hipnotyzujących repetycjach, przenosząc nas kolejnymi sekwencjami dźwięków w przestrzenie, o istnieniu których nie marzyliśmy. Zanurz się w tym psychodelicznym oceanie i pozwól otulić rozimprowizowanemu transowi. Bo Alameda to coś więcej niż muzyka. To opowieść, na którą się czeka.

Kwintet Alameda to młodszy brat Alameda Trio (skład znany z dobrze przyjętego albumu "Późne królestwo", 2013). Grupa Alameda 5 jest mniej zakochana w muzyce rockowej, bardziej ceni sobie improwizację i eksperyment, a jednocześnie cechuje ją upodobanie do transowych, wręcz tropikalnych rytmów. Rytmiczne fundamenty stanowią tu perkusista Jacek Buhl (Jachna/Buhl, Trzy Tony, Glabulator, ex-Variete, ex-Trytony) i perkusjonista Rafał Iwański (HATI, X-Navi:Et, Innercity Ensemble, Kapital). Tonalny trzon kwintetu, podobnie jak w Alameda 3, stanowią gitarzyści Mikołaj Zieliński (T'ien Lai, Rara) oraz Kuba Ziołek (Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Kapital, Ed Wood, T'ien Lai). Skład uzupełnia obsługujący instrumenty elektroniczne oraz syntezatory Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, So Slow, Duży Jack).

Wejściówki do wygrania: w środę i czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

9 listopada (piątek) - Nowy Andergrant

TABU + Lonely Tree Soundsystem

Koncert jest częścią jesienno-zimowej jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 15-lecia działalności zespołu Tabu. Jednocześnie promuje najnowszą płytę grupy pt. "Sambal". W programie przekrój dotychczasowej twórczości oraz nowy materiał, który znalazł się na ich piątym studyjnym albumie.

Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa.

Wejściówki do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji UWM FM Po Południu.

10 listopada (sobota) - Nowy Andergrant

MIKROMUSIC

To już trzeci tegroczny występ w Olsztynie jednej z najlepszych polskich grup koncertowych ostatnich lat. Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Dokładnie rok temu ukazał się ich szósty studyjny krążek "Tak mi się nie chce". A grają już od 16 lat.

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków), środę, czwartek (Uwierz w Muzykę) oraz w piątek (UWUEMKA).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: