Aktualności
02.11.2018

Nowości muzyczne 05-11.11.2018

IAN BROWN - First World Problems [PIOSENKA TYGODNIA]

Singiel to zapowiedź albumu „Ripples”, który ukaże się w marcu przyszłego roku. Będzie to pierwszy materiał brytyjskiego wokalisty po dziesięcioletniej przerwie. Brown, który zdobył w latach 90. dużą popularność jako frontman rockowej grupy The Stone Roses, od jej rozpadu wydał 6 solowych krążków. Podczas nagrywania nowej płyty muzyk w całości nadzorował każdy jej aspekt, od produkcji, przez reżyserię teledysku, po zaprojektowanie okładki. Zagrał też na gitarze, perkusji oraz kilku innych instrumentach.

ALEXIS TAYLOR- Suspicious of Me

Kolejny singiel z płyty "Beatiful Things", która ukazała się wiosną tego roku. Muzyk, wokalista i kompozytor znany również z zespołu Hot Chip, wydeptał sobie własną, unikatową ścieżkę na scenie muzycznej. Przygotowując swój czwarty album pracował z producentem Timem Goldsworthym (współtwórcą Mo Wax i DFA Recordings oraz członkiem UNKLE). Ta płyta jest dla Alexisa odważnym i pewnym krokiem naprzód, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i umiejętności pisania piosenek. Łączy eksperymenty i jazgoczące hałasy z szalonym disco i acid housem.

BILL RYDER-JONES - And Then There’s You

Znany z zespołu The Coral i mający na koncie współpracę z The Last Shadow Puppets czy Arctic Monkeys multiinstrumentalista, producent, aranżer i kompozytor jest na scenie od 15 lat. Z zeszłym tygodniu ukazał się jego piąty solowy album "Yawn". Muzyka na krążku jest jest ekspansywna i mocna, co świetnie łączy się z bezpośrednimi, ale zarazem delikatnymi tekstami. Płyta to słuchowisko nagradzające odbiorcę wyjątkowymi motywami i melodiami, z dawką przekazu ukrytego między wierszami. Album został nagrany i wyprodukowany w całości przez samego Billa, z niewielką pomocą przyjaciół. Całość zmiksował Craig Silvey (Portishead, The Horrors, Arcade Fire).

TEN FÉ - Won’t Happen

Najnowszy singiel to kolejny zwiastun albumu ”Future Perfect, Present Tense”. Duet z Londynu wydał w ubiegłym roku ”Hit The Light” i z miejsca został zuważony przez krytykę i fanów miękkiego, rockowego grania. Autorami kompozycji są Ben Moorhouse i Leo Duncan. Obecnie Ten Fe tworzy pięciu muzyków. Za produkcję krążka, który ukaże się w marcu odpowiedzialny jest Luke Smith (Foals, Depeche Mode, Anna of the North), a za  mix materiału Craig Silvey (Arcade Fire, Florence & The Machine).

THOM YORKE - Suspiria (Music for the Luca Guadagnino Film) [PŁYTA TYGODNIA]

Płyta składa się z 25 autorskich kompozycji napisanych przez Thoma specjalnie na potrzeby remake'u klasycznego horroru Dario Argento z 1977 roku, który przygotował Luca Guadagnino. Album jest mieszanką instrumentalnej muzyki filmowej, muzycznych przerywników oraz bardziej tradycyjnych piosenkowych struktur, przynoszących charakterystyczny głos wokalisty Radiohead. Pisanie muzyki do horroru dało Thomowi zupełnie nowe wyzwania i możliwości. Podwójny album wyróżnia się spośród innych dzieł artysty. Fortepianowe ballady, krautrockowe brzmienia modularnych syntezatorów, inspirowanych Berlinem z 1977 roku (gdzie dzieje się akcja filmu), wielowarstwowe wokale i melodie, które przekazują terror, tęsknoty i melancholię, tworzą pozornie chaotyczny, ale tak naprawdę spójny muzyczny czar.

Niedawno Yorke porównał tworzenie muzyki dla tego filmu do "rzucania czarów". - Kilka miesięcy zajęło mi nawet samo rozważenie tego pomysłu - powiedział Yorke o swojej pracy nad ścieżką dźwiękową. - To była jedna z tych chwil w twoim życiu, w której chcesz uciec, ale wiesz, że będziesz żałować, jeśli to zrobisz. Album ‘Suspiria’ został skomponowany i zaaranżowany przez Thoma Yorke'a, a przy realizacji i produkcji muzyki pomagał Sam Petts-Davies. W nagraniu płyty wziął udział także London Contemporary Orchestra And Choir.

Lista kompozycji:

 CD1

1. A Storm That Took Everything
2. The Hooks
3. Suspirium
4. Belongings Thrown in a River
5. Has Ended
6. Klemperer Walks
7. Open Again
8. Sabbath Incantation
9. The Inevitable Pull
10. Olga’s Destruction (Volk tape)
11. The Conjuring of Anke
12. A Light Green
13. Unmade
14. The Jumps

CD2

1. Volk
2. The Universe is Indifferent
3. The Balance of Things
4. A Soft Hand Across your Face
5. Suspirium Finale
6. A Choir of One
7. Synthesizer Speaks
8. The Room of Compartments
9. An Audition
10. Voiceless Terror

Przyjaciele - stań się jednym z nich: