Aktualności
07.10.2018

Koncertowa jesień w pełni!

9 października (wtorek) - Galeria Sowa

SHAUN BOOKER

Paręnaście lat temu pracowała w... korporacji jako księgowa, jednocześnie na co dzień śpiewała covery w zespole grającym na weselach i przyjęciach korporacyjnych. Stąd też pewnie jej nietypowe podejście do bluesa - zarówno w zakresie interpretacji, jak i piosenko-pisarstwa. Shaun jest pełna nietypowych pomysłów, bo nie przejmuje się zbytnio panującymi w bluesie "regułami" harmonicznymi. Nie ogranicza się do najczęściej stosowanych rozwiązań, nie obawia się ryzyka. Czasami jej pomysły wydają się początkowo ryzykowne, ale jak się dobrze wsłuchać, to te mają sens, a ich nietypowość jest atrybutem, nie przeszkodą. Profesjonalną karierę bluesową rozpoczęła w 2012 roku w... Kolumbii, gdzie wystąpiła na jednym z festiwali jako wokalistka zespole Seana Carney'a. Jak mówi, było to dla niej jak okno na świat - bo nigdy wcześniej nie wyjeżdżała poza Stany Zjednoczone.

Shaun robi wrażenie osoby, która mało czym się przejmuje... i tak w istocie jest. Choć drobna i niska, jest silna - jak silne są jej pięknie ukształtowane ćwiczeniami ramiona. Pojawiając się na scenie, kompletnie ją dominuje, całą uwagę koncentruje na sobie, z łatwością dyrygując towarzyszącym jej zespołem. Nic dziwnego. Pochodzi z rodziny silnych kobiecych indywidualności. Jej babcia Beatrice (rocznik 1899) wychowała dziewięcioro dzieci, jednocześnie pracując na roli oraz dorabiając jako praczka i sprzątaczka w miejscowości Meridian w stanie Mississippi. To właśnie ta babcia przeprowadziła w 1950 roku rodzinę do stanu Ohio (gdzie Shaun mieszka po dziś dzień). Wszystkie dzieci mojej babci zdobyły wykształcenie. - mówi Shaun. Ale też wszystkie ciotki i wujkowie potrafią pracować na roli i ubić wieprza, jeśli zajdzie taka potrzeba. Właśnie taką kobietą chcę być: gotową do wszelkiego rodzaju zadań. Tego się nauczyłam od babci. To od niej pochodzi moja siła.

Jej flagowe hasło powitalne którym zwraca się do publiczności (ale też podpisuje swoją elektroniczną korespondencję! I'm Shaun Booker, dammit! - jest zarazem najlepszą definicją tej intrygującej osoby. Krótko, zadziornie, i na temat! W 2015 wraz z Seanem Carney'em nagrała płytę "Blue Plate Special", składającą się w większości z kompozycji autorstwa Shaun. Obecnie pracuje nad kolejną.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

11 października (czwartek) - Nowy Andergrant

DUBSKA + Pulse Generation

Dubska to ośmioosobowa orkiestra, która powstała 1990 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej "dub" i "ska", która wymawiana po polsku może brzmieć niepoważnie. Pierwsze próby grupy odbywały się w kanciapie przy wioślarskim klubie sportowym w Bydgoszczy. Początek XXI wieku to także pierwsze koncerty na lokalnych scenach i rejestrowanie materiału demo w "Madżonga Studio", czyli do dzisiaj istniejącym studio nagrań założonym przez perkusiste zespołu Jarka Hejmanna. Skład uformował się, gdy do zespołu dołączyli wokaliści Marcin "Mucha" Muszyński i Dymitr "Dymoll" Czabański.

W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP-kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występował także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Dyskografię zespołu zamyka wydana w tym roku płyta "Bajki i legendy" zawierająca nagrania studyjne i koncertowe z lat 2001 - 2018. Wśród utworów znalazły się nagrania archiwalne, ale również nowe piosenki i covery Boba Marleya, Davida Gatesa, Gerberta Moralesa, Bobby'ego Hebba oraz zespołu Cream.

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę, UWM FM Po Południu), wtorek (UWM FM Po Południu) i środę (Uwierz w Muzykę).

12 października (piątek) - Nowy Andergrant

HAPPYSAD

Po tegorocznym koncercie na dużej scenie Kortowiady, grupa wraca do Olsztyna jesienią, by przypomnieć piosenki ze swoich ostatnich płyt. Najnowsza - "Ciało obce" - ukazała się przed rokiem.

Wejściówki do wygrania w środę oraz czwartek (Uwierz w Muzykę, UWM FM Po Południu).

12 pażdziernika (piątek) - MECH

OUT OF CONTROL CONCERT

Wystąpią: OVERLOAD (UK - street punk), BLITZED (Warszawa - punkt rock), 8KAW (Toruń - ska punk). A do tego wege catering ;-)

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę) i we wtorek (Rock Block).

13 października (sobota) - Nowy Andergrant

SŁOŃ

Rok po wydaniu ostatniej części trylogii "Czarne Słońce" od WSRH, Słoń powraca z nowym albumem solowym "Mutylator"! Znalazło się na nim siedemnaście premierowych tracków, w których gościnnie pojawili się: Polska Wersja, Opał, Szpaku, King Gordy, G-Mo Skee oraz Reznik.

Na trasie koncertowej "MUTYLATOUR", która promuje najnowsze wydawnictwo poznańskiego rapera, Słoń po raz pierwszy prezentuje nowe utwory na żywo! W koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie też dobrze znanych utworów z takich albumów jak "Brain Dead Familia", "Demonologia II" czy "Szkoła Wyrzutków".

Wejściówki do wygrania w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), w środę (Rapstancja) oraz w piątek (UWM FM Po Południu).

14 października (niedziela) - Galeria Sowa

EDDIE ANGEL

Eddie Angel to mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Charyzmatyczna postać, wielki showman i urodzony artysta w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów.
Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith'em Levine (Public Image ltd , The Clash) , Billem Hurley (The Inmates - Dr Feel good), The Kings of rhythm (Ike Tuner), Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band), Jimmym Thomasem, Earlem Thomasem, Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach.

Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce'a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott's. Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych "Blues cruise". BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim "niech Eddie niesie bluesową pochodnię". Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks. Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa (np. w "Purple haze").

W swojej twórczości zawsze wierny gitarze - miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów - opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje "jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę" - cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: