Aktualności
28.09.2018

Różnorodnie na początku października

4 października (piątek) – Galeria Sowa

CHOPIN NA STRUNACH – STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Trzech znakomitych muzyków, skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz basista jazzowy Piotr Rodowicz, stworzyli przepiękny projekt. Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą. Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina.

W projekcie, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji , który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina, a jednocześnie są otwarci na wszystko, co świeże i twórcze może się pojawić we współczesnej sztuce.

W programie koncertu znajdują się: Mazurek A moll op 7 no 2, Nocturn Es Major op 9 no 2, Walc A moll op 34 no 2 ,Mazurek G moll op 67 no 2 oraz Grande Valse Brillante op 18.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

5 października (piątek) – Galeria Dobro

POKUSA

Trio Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas) i Teo Olter (perkusja). Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współprace z najciekawszymi muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro/jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.

Koncert będzie uzupełnieniem wernisażu Zbiorowego. Pomysł powstał, rzecz jasna zbiorowo, między murami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Sami o sobie piszą tak:

„Język obrazków wydawał nam się intuicyjnym sposobem komunikacji. Zamiast lepić myśli w słowa rysowaliśmy sobie wspólnie, czasem dorysowując sobie coś nawzajem, albo rysując komiks bez fabuły, każdy po jednym kadrze. Okazało się, że to świetna metoda twórcza, w której nie ma jednoznacznego celu ani odpowiedzialności. (…) Można powiedzieć, że to rodzaj kalamburów, w których nie zgaduje się co ktoś miał na myśli, tylko dopowiada się co samemu się czuje. Rysunki tak powstałe nie są realizacją artystycznych aspiracji tylko dowodem spotkania w formie dialogu.”

Wstęp wolny.

 

5 października (piątek) – Nowy Andergrant

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

Romantycy Lekkich Obyczajów zagrają w Olsztynie podczas jesiennej trasy koncertowej promującej ich trzeci album - "Neoromantyzm". W roli suportu wystąpi olsztyński zespół Brylanty&Bażanty.

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (UWM FM Po Południu), środę i czwartek (Uwierz w Muzykę).

 

6 października (sobota) – Nowy Andergrant

PIĘĆ DWA

Pięć Dwa (kiedyś 52 Dębiec) to nazwa, której fanom hip hopu przedstawiać nie trzeba. Hans, znany wszystkim miłośnikom gitarowego rocka z Luxtorpedy, Deep oraz Bobson, który również wcieli się w rolę dj’a promować będą materiał z nadchodzącej płyty „Czyste szumienie”. Na koncercie nie zabraknie też starych, znanych już publiczności utworów, takich jak „Konfrontacje” czy „To my!”.

Wejściówki czekają: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

 

7 października (niedziela) – Galeria Sowa

MORIBUNDA

Moribunda czyli folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych - nowy i wyjątkowy zarazem projekt muzyczny na krakowskiej scenie. Założyciel i lider Grzegorz Kot tworzy wokół swojej muzyki niepowtarzalną atmosferę, a towarzyszący mu muzycy podążają za nim z pełnym zaangażowaniem. Autorskie kompozycje, z naciskiem na nastrój i improwizowane partie solowe, wciągają słuchaczy w trans, który czyni z koncertów doświadczenie nie z tego świata.

Dzięki temu, że jest to głównie muzyka instrumentalna, a jednocześnie bardzo emocjonalna, każdy ze słuchaczy ma możliwość przeżycia swojej własnej wewnętrznej historii. Wśród fanów Moribundy próbujących nazwać wykonywany przez zespół gatunek muzyczny najczęściej padają określenia takie jak folk, trans czy rock progresywny.

Skład zespołu: Grzegorz Kot – gitara akustyczna; Bartosz Kot – djembe; Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, bajon; Piotr Grząślewicz – gitara basowa, gitara elektryczna; Adam Partyka - perkusja

Wejściówka do wygrania: we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: