Aktualności
09.09.2018

Arek Jakubik wraca do Olsztyna. Lonely Tree świętują 5-te urodziny

14 września (piątek) - Nowy Andergant

AREK JAKUBIK SOLO

Po bardzo dobrze przyjętym koncercie na Olsztyn Green Festivalu Arek Jakubik ponownie wystąpi na Warmii. Jego solowy koncert już w piątek w klubie Nowy Andergrant. Aktor i wokalista zaprezentuje piosenki z płyty "Szatan na Kabatach", która  jest bardzo oryginalną propozycją. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy. Robi swoje! Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.

Arek Jakubik tym krążkiem - pierwszy podpisanym własnym nazwiskiem - stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty "Zmartwychwstaniemy". Przy albumie "Szatan na Kabatach" Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80-tych: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio. Galiński jako swoje inspiracje przy tworzeniu tego materiału podaje: Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths. W studiu i na scenie tej dwójce artystów towarzyszy także dobrze Wam znany Olaf Deriglasoff.

Do tego wszystkiego jak zawsze gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek, jak zawsze o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Tym razem bardziej intymne, bo obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej.

Bilety do wygrania w audycji Uwierz w Muzykę od poniedziałku do czwartku.

14 września (piątek) - Carpenter Inn

LONELY TREE SOUND + GOŚCIE

Minęło już pięć lat odkąd Gorzki i Paidah stworzyli soundsystem pod pieczewskim Samotnym Drzewem, a zatem jest doskonała okazja do spotkania! Razem z Senderem zaprezentują utwory z nowej płytki "Digital Szaman", którą będzie można nabyć w fizycznej wersji. Nie zabraknie również starszych tjunów i atmosfery filozoficznej opowieści!

Gościnnie na scenie pojawią się także: Skank Ranger, Ciocia Olson, I-Steppa, Roots Trippin Sound oraz DubPamina.

Bilety do wygrania w audycji Uwierz w Muzykę w środę oraz czwartek.

15 września (sobota) - Nowy Andergrant

KALI

Koncert promuje ostatni album KALIego - "V8T”. To 14 nowoczesnych numerów, które można porównać do rozmowy dwóch dobrym ziomków. Za produkcję albumu odpowiada absolutny debiutant FLVWLXSS, który trzyma rękę na pulsie aktualnych trendów.

„V8T” to oznaczenie jednostki napędowej automobilu Kaliego, który za sprawą ciągłego życia w trasie, stał się dla niego swoistym drugim domem, rodząc tym samym koncept albumu.

Bilety do wygrania w audycji UWM FM Po Południu od poniedziałku do czwartku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: