Aktualności
08.09.2018

Nowości muzyczne 10-16.09.2018

PABLOPAVO I LUDZIKI – Karwoski [PIOSENKA TYGODNIA]

Rok po wydaniu poprzedniej płyty „Ladinola”, Paweł Sołtys i koledzy z zespołu Ludziki przygotowali nowy album. Singiel może zaskakiwać tanecznym rytmem disco. Koresponduje z nim wideoklip, na którym widać zarówno współczesną, jak i oddającą klimat PRL-u imprezę dancingową. Na potrzeby teledysku wokalista został ucharakteryzowany na człowieka w podeszłym wieku. Nieprzypadkowo, bo „Karwoski” to utwór o starzeniu się i życiowych sytuacjach z tym związanych. Wedle zapowiedzi, większość płyty „Marginal” jest utrzymana w takiej jak singiel, tanecznej rytmice. Premiera piątego albumu Ludzików już 12 października.

CITY MAZE – Poor Catrina

Męski kwartet w średnim wieku pochodzący ze szwedzkiego Göteborga. Słuchając ich singla na myśl przychodzą wczesne nagrania takich tuzów indie-rocka, jak The Strokes czy Mystery Jets. Nagranie znalazło się na EP-ce „Lifestyle”. Mini album ukaże się w połowie września.

 

POM POKO – Follow The Lights

Norweski zespół dopiero zaczyna większą karierę. Młodzieżowy kwartet tworzą wokalistka Ragnhild, perkusista Ola, basista Jonas i gitarzysta Martin. Nazwa grupy nawiązuje do japońskiej kreskówki. Niedawno kapela podpisała kontrakt z szanowaną, niezależną wytwórnią Bella Union, a singiel stanowi pierwszą próbę przedstawienia muzyki Skandynawów. Debiutancki album ma ukazać się w przyszłym roku. Nagranie pod tym LINKIEM, a poniżej koncertowa wersja innej, również znakomitej, piosenki.

 

TRANSSEXDISCO – El Turisto

Druga po „Mniej Zabawnej Wersji” piosenka olsztyńskiego zespołu, która nie jest powiązana, przynajmniej na razie, z żadnym większym wydawnictwem. Poprzedni materiał grupy „Surreal” ukazał się w 2017 roku i fani liczą, że najnowszy singiel stanowi zapowiedź czwartej płyty Damiana Lange i kolegów. Do piosenki powstał ciekawy klip stworzony przy udziale pracochłonnej animacji poklatkowej.

 

ANNA CALVI – Hunter [PŁYTA TYGODNIA]

Trzeci pełnowymiarowy album angielskiej artystki i pierwszy od czasu mini-płyty nagranej wraz z samym Davidem Byrne’m. Zresztą współpraca z muzycznymi tuzami to dla niej chleb powszedni. Calvi miała już okazję występować u boku m.in. Nicka Cave'a, Arctic Monkeys czy Interpol. Nie przypadkiem też stały współpracownik Cave’a - producent Nick Launay - odpowiada za brzmienie jej nowego albumu.

„Cały czas czegoś poszukuję - pragnę doświadczenia, intymności, seksualnej wolności. Chcę siły, chcę czuć się chroniona i pragnę znaleźć coś pięknego w całym tym chaosie’ – mówi Calvi. Płyta „Hunter” ma w sobie surowość i pierwotną energię, w której artystka przesuwa granice swojej gitary i głosu poza cokolwiek, co wcześniej nagrała.

Lista piosenek:

1. As A Man
2. Hunter
3. Don’t Beat The Girl Out Of My Boy
4. Indies Or Paradise
5. Swimming Pool
6. Alpha
7. Chain
8. Wish
9. Away
10. Eden

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: