Aktualności
05.08.2018

W tym tygodniu w Olsztynie - Fest Muza!

8 sierpnia (środa) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

25 lat zespołu HARLEM

Harlem to zespół - instytucja. Od lat wierni esencjonalnemu rockowi, przez kolejne płyty przyzwyczajali nas do najwyższego poziomu swojej sztuki. Wysmakowane riffy Krzysztofa "Dżawora" Jaworskiego, blues-rockowy drive kolejnych przebojów, znakomite teksty i oryginalne wokale – wszystko to zapewniło formacji trwałe miejsce w historii polskiego rocka. Mimo upływu czasu i roszad w składzie Harlem do dziś z podniesionym czołem wytrzymuje porównania z największymi.

8 sierpnia na deskach olsztyńskiego Amfiteatru zespół zaprosi Was na szczególny koncert z okazji swojego 25-lecia. We wspólnym świętowaniu wezmą udział wyjątkowi goście: Maciej Balcar (Dżem), Michał Jelonek (Hunter), Marek Piekarczyk (ex-TSA) i Adam Wolski (Golden Life)! Na scenie pojawią się również byli członkowie zespołu. Koncert poprowadzi Ewa Cichocka. Początek o 19!

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Fest Muza.

Bilety do wygrania: w poniedziałek (Radiowy Przewodnik Festiwalowy) oraz we wtorek (UWM FM Po Południu).

9 sierpnia (czwartek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Finał konkursu FEST MUZA + ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

FEST MUZA to ogólnopolski konkurs muzyczny dla młodych kapel. Jego ideą jest promocja wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki w branży muzycznej. Wyróżnieni otrzymują nagrody pozwalające na zainwestowanie w rozwój muzycznej kariery (sesja w studio nagrań, nagroda finansowa i rzeczowe). Z przesłanych zgłoszeń profesjonalne Jury wybrało siedmiu wykonawców, którzy wystąpią podczas finału konkursu 9 sierpnia w olsztyńskim Amfiteatrze. Koncertom będą towarzyszyły: warsztaty muzyczne dla wokalistów i instrumentalistów oraz targi muzyczne.

Gwiazdą koncertu finałowego będą dobrze znani nie tylko olsztyńskij publiczności Romantycy Lekkich Obyczajów. Wstęp wolny!

10 sierpnia (piątek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

KRZYSZTOF ZALEWSKI śpiewa NIEMENA

To wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, by usłyszeć kultowe utwory znane i mniej znane w nowej, niezwykle interesującej odsłonie. Na scenie Krzysztof Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz oraz czołówka krajowych instrumentalistów.

Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego wielkim sukcesem. To właśnie na Festiwalu odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Płyta, która trafiła do sprzedaży na początku tego roku, spotkała się ze wspaniałym przyjęciem publiczności i uznaniem ze strony krytyków. Podobnie jak trasa koncertowa, na której Krzysztof Zalewski w towarzystwie czołówki krajowych instrumentalistów, zaprezentował piosenki Czesława Niemena, odwiedzając najpiękniejsze sale w Polsce.

Druga odsłona trasy to wyjątkowa okazja, by ponownie posłuchać na żywo kultowych utworów Niemena w niezwykle interesującej odsłonie. Podczas koncertów pojawią się zarówno znane wszystkim „Dziwny jest ten świat” i „Jednego serca”, jak i te mniej znane „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. Dodatkowo zabrzmią także piosenki z poza płyty takie jak „Ode to Venus” i „Sen o Warszawie”. I tym razem solowo w piosenkach Niemena usłyszymy również Natalię i Paulinę Przybysz, a koncerty niezmiennie zagra supergrupa stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu w składzie:
Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
Natalia Przybysz i Paulina Przybysz – chórek
Jurek Zagórski – gitara
Tomasz Duda – saksofon, flet
Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński – bas
Kuba Staruszkiewicz – perkusja

W 2017 roku minęło pięćdziesiąt lat od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60, a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu „Zalewski śpiewa Niemena” zapragnęli przypomnieć jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdują się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które m.in. dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najciekawszych i najaktywniejszych wokalistów w kraju. Jego ostatni autorski album pt. „Złoto” spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i fanów, przynosząc artyście wiele nominacji i nagród muzycznych. Trasa promująca krążek w pełni zapełniła sale w większości miast. Zaowocowało to również w ostatnim czasie wieloma kooperacjami muzycznymi m.in. z Mioushem, Natalią Przybysz czy Natalią Niemen. Był także ambasadorem tegorocznego festiwalu w Jarocinie angażując się przy tej okazji w promowanie polskiej kultury (m.in. był przewodniczącym jury w konkursie „Rytmy Młodych” dla nowych polskich zespołów, podczas festiwalu brał udział w spotkaniach dot. polskiej literatury, warsztatach artystycznych z dziećmi i wiele innych).

KONCERT WYPRZEDANY!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: