Aktualności
03.08.2018

Nowości muzyczne 06-12.08.2018

BRODKA & A GIM – Wszystko Czego Dziś Chcę [PIOSENKA TYGODNIA]

Monika Brodka wzięła na warsztat wielki przebój wyśpiewany w latach 80. przez Izabelę Trojanowską. Jej duszna, narkotyczna wersja piosenki to zapowiedź nowego serialu kryminalnego "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Akcja serialu dzieje się w mrocznych czasach schyłkowego PRL-u. Za muzykę do piosenki odpowiada A GIM. Pod stosunkowo nowym pseudonimem „ukrywa się” znany z Oszibarack producent, muzyk i dj Agim Dżeljilji.

W teledysku obok Brodki pojawi się także Piotr Fronczewski, wcielający się w serialu "Rojst" w rolę kierownika hotelu. W klipie grają również m.in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Żulewska i Zofia Wichłacz.

 

BACKWARD RUNNERS & PIOTR WASYLUK – Blind Man

Pierwszy singiel zapowiadającym drugą płytę olsztyńsko-warszawskiej formacji Backward Runners. To także pierwsza piosenka zarejestrowana po rozstaniu z Oscarem Jensenem, dotychczasowym wokalistą grupy. Tym razem za mikrofonem stanął Piotr Wasyluk (wcześniej śpiewający m.in. w formacjach KOFEiNA, SAMO, Loud For Love, który jest także współautorem dwóch kompozycji na debiutanckim albumie Backward Runners). Efektem jest piosenka mocno odbiegająca od dotychczasowej twórczości Backward Runners. Jest mocniej, zdecydowanie bardziej mrocznie i emocjonalnie, choć wciąż z nastawieniem na jak najlepsze melodie. „Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością i nie możemy już doczekać się sesji nagraniowej całej płyty” – mówią muzycy. Piosence towarzyszy teledysk, którego autorką jest Ewelina Lewandowska.

 

MULK – Bies

Nowy zespół z Gdańska. Tworzą go muzycy działający wcześniej pod szyldem Moose The Tramp, znani też z Me and That Man, Proghma-C czy Nyia. Kwintet wyraźnie inspiruje się współczesnym rockowo-bluesowym brzmieniem przywodzącym na myśl dokonania The Black Keys. „Myśmy ‘Biesa’ nie pisali, sam się napisał w trakcie szamańskiej sesji nagraniowej na Kaszubach.” – tłumaczą muzycy.

Za miks nagrania odpowiada najbliższy współpracownik Natalii Przybysz Jurek Zagórski. W piosence gościnnie pojawiają się klawisze i saksofon, a na harmonijce ustnej gra ukraiński muzyk Sasha Boole.

 

YVES TUMOR – Noid

Dorastał w stanie Tennessee, mieszka we włoskim Turynie. Poprzednie dwie płyty nagrywał podróżując między Ameryką a Europą. Czarnoskóry artysta zajmujący się eksperymentalnym elektronicznym popem podpisał w zeszłym roku kontrakt z Warp Records. Najnowsze nagranie jest pierwszym owocem współpracy z cenioną wytwórnią.

 

HALESTORM –Vicious [PŁYTA TYGODNIA]

Powstałą dwadzieścia lat temu grupę tworzą wokalistka i gitarzystka Lzzy i jej brat, perkusista Arejay, a także Joe Hottinger (gitara) i Josh Smith (bas). Czwarty album kapeli z Pensylwanii to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw rockowych w ostatnich miesiącach. Producentem płyty jest Nick Raskulinecz, który jest odpowiedzialny za nagrania m.in. z Korna, Alice In Chains czy Deftones.

Poprzednim studyjnym albumem Halestorm jest wydany trzy lata temu „Into The Wild Life” któremu wytyka się zbyt wygładzone, popowe brzmienie. Nowe dokonanie Amerykanów nie powinno spotkać się z podobnymi zarzutami.

Lista utworów:

1. Black Vultures
2. Skulls
3. Uncomfortable
4. Buzz
5. Do Not Disturb
6. Conflicted
7. Killing Ourselves To Live
8. Heart of Novocaine
9. Painkiller
10. White Dress
11. Vicious
12. The Silence

Przyjaciele - stań się jednym z nich: