Aktualności
07.06.2018

Mocne brzmienia w Nowym Andegrancie

15 czerwca (piątek) – Nowy Andergrant

ZEPPELINIANS

Trójmiejski zespół to kolektyw psychofanów Led Zeppelin, którzy wykonują utwory tej supergrupy z wielką pasją i zaangażowaniem, a ich pełne energii show trwa ponad dwie godziny. Ich koncerty przyciągają innych Zeppeliniarzy z różnych stron Polski. Jeśli też jesteś fanem Zeppelinów musisz się pojawić na tym koncercie. Skład zespołu: Filip Kamerath – vocal, Piotr Augustynowicz - -gitara, Tomasz Nowik – bass, Michał Mantaj – klawisze, Igor Augustynowicz – perkusja.

Wejściówki czekają we wtorek, środę i czwartek (Uwierz w Muzykę) i środę (UWM FM Po Południu). 

 

16 czerwca (sobota) – Nowy Andergrant

TORTURE FEST 2018

Wieczór z potężną dawką groove i thrash metalowej energii. Podczas drugiej edycji festiwalu wystąpi pięć zespołów. Pierwsze 20 osób otrzyma upominek od organizatora imprezy.

Torture of Hypocrisy (industrial groove/death metal - Mikołajki).

Grupa założona w 2007 roku obecnie promuje album „RBMK-1000”. Trzeci album zespołu to w pełni koncepcyjny materiał opowiadający o katastrofie w Czarnobylu. Warstwa liryczna została przygotowana w oparciu o filmy dokumentalne, a każdy utwór jest swoistą próbą opowiedzenia wydarzeń oczami czołowych postaci biorących udział w tragedii.

 

Explozer (groove metal - Gdańsk)

Zespół powstał na zgliszczach projektu Blitzkrieg w 2009 roku. Do przełomu działalności owego bandu przyczynił się Włodek Mańkowski – gitarzysta solowy i wokalista, przybyły niegdyś z Ukrainy, znany z lwowskiej formacji Lazaret. Muzyk skierował Explozera w stronę Metalcore/Groove Metal, a także wprowadzając polską tematykę utworów.

Aterra (metal - Warszawa)

Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z Hale, Materią, Illusion, ale też Lady Pank czy Lao Che. Byli supportem Arch Enemy oraz legendy amerykańskiego hardcore’a M.O.D. Aktualnie grupa promuje materiał z debiutanckiej płyty „All Born in Pain”.

 

DEFYING (post-progmetal - Olsztyn)

Grupa nie boi się eksperymentowania i często sięga po niekonwencjonalne środki brzmieniowe, wśród których można usłyszeć szerokie spektrum efektów gitarowych, sample, gitarę akustyczną czy wiolonczelowe smyczki. Aktualnie muzycy pracują nad drugim pełnoprawnym albumem.

 Likantropia (death/black metal - Włocławek)

Zespół założony w 2004 roku i zawieszony w 2015 roku. Teraz w odnowionym składzie wraca do gry i promuje swój album „Beyond The Beginning”.

 

Wejściówki czekają w czwartek (Zakład Patologii Dźwięku) oraz czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).  

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: