Aktualności
14.05.2018

Pożegnanie sezonu klubowego

25 maja (piątek) - Nowy Andergrant

TPS/ZDR, DACK, TYTUZ, SBT

TPS to Wojciech Walkiewicz, raper i członek składu ZDR. W marcu i październiku minionego roku wydał dwie płyty z młodym raperem Dackiem. W ramach trasy koncertowej "Trzeba pomagać swoim tour 2018" TPS zagra najbardziej znane i lubiane kawałki ze swoich dotychczasowych solowych płyt. Jako support pojawią się lokalni mc.

Wejściówki czekają od poniedziałku do środy (UWMFM Po Południu) oraz w czwartek (Uwierz w Muzykę).

25 maja (piątek) - Mech

ROBERT KASPRZYCKI

Robert Kasprzycki - znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. Nagrał cztery studyjne albumy, a single z jego płyt miesiącami gościły na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Ma na koncie ponad tysiąc pięćset koncertów. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd" . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Najnowszy album „CZTERY” miał premierę na ogólnopolskich antenach jesienią 2014, a koncert promujący płytę był transmitowany na antenie radiowej Trójki .

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków), środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (UWM FM Po Południu).

26 maja (sobota) - Nowy Andergrant

ALLENSTEIN EXPERIMENT

Banshee Booking prowadzi eksperymenty na ludziach. Każdy następujący po sobie zespół jest inny od poprzedniego i zupełnie różniący się od kolejnego, jednocześnie każdy z nich posiada wspólne mianowniki w brzmieniu i stylu.

Lonker See – AMBIENT, JAZZ, PSYCHODELA

Instrumenty dęte połączone z ciężkim, gitarowym brzmieniem w rękach śmiałych profesjonalistów. Spec-kwartet tego sezonu wwiercania się w Twoją banię. Ostatnio wydali album „One Eye Sees Red”, który jest wynikiem następującego równania: Instant Classic + Satanic Audio- kto wie, ten... dobrze wie.

Diuna – STONER, NOISE ROCK, FUZZ, HEAVY

Absurdalne kwiaty toruńskie, stoner tak bardzo, że po koncercie jeszcze jakiś czas usuwasz piach z międzyzębia. Czwórka odklejonych, fantastycznych gości grająca muzykę w której nieznośnie wszystko się zgadza. Jest charyzmatyczny frontman, są polskie teksty – odsyłam do odsłuchu albumu z jakże chwytliwą nazwą - „The Very Best of the Golden Hits”. Zapraszam do tańca.

William Malcolm / Nightrun87 – RETRO ELECTRO, SYNTHPOP, SYNTHWAVE

Wibrujące syntezatory, elektroniczne dźwięki spod indywiduum jakim jest William Malcolm – gościa, który jedną ręką knuje gałkami neonowe dźwięki, a w drugiej trzyma mikrofon wyśpiewując do „Video Games”. Nostalgiczne ejtinsy - trochę Beverly Hills, trochę „Stranger Things”.

Wejściówki czekają w poniedziałek, wtorek i środę w Uwierz w Muzykę oraz we wtorek w RockBloku. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: