Aktualności
28.04.2018

Oni powalczą o nagrody Kortofestu 2018

Kapral Zajączek, My Own Wasteland, Rail, The King's Road oraz Wszyscy Jemy Chmury - to pięć zespołów, które są już pewne udziału w finale konkursu Kortofest 2018. 28 kwietnia poznaliśmy także dziesięć kolejnych kapel, które o "dziką kartę" walczyły w głosowaniu internetowym. Wygrał je szczeciński duet Oho!Koko.

"Do tegorocznej dziewiątej edycji festiwalu Kortofest zgłosiło się 70 wykonawców. Z tego grona musieliśmy wybrać piątkę finalistów. Zakładaliśmy jeszcze przed spotkaniem jury, że także pięć zespołów powalczy w głosowaniu internetowym o dziką kartę. Ale - z uwagi na bardzo wyrównany i też różnorodny jeśli chodzi o klimat muzyki poziom - zdecydowaliśmy się jak w poprzednich latach na 10 zespołów" - mówi dyrektor artystyczny imprezy Piotr Szauer.

Głosowanie internetowe wystartowało w poniedziałek 30 kwietnia i trwało tydzień. Wyłoniło ono szóstego finalistę tegorocznego konkursu, który zaplanowano na piątek 18 maja na plaży w Kortowie. Oczywiście podczas juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, czyli Kortowiady. Głosowanie wygrał szczeciński duet Oho!Koko.

A to lista kapel, które również miały szansę na tę ostatnią przepustkę: ChiCha, Cotard, Eleonor Gray, Ereles, Myasta, RadioSlam, Shut The Monkey, The Breeze, Wiewiórka Na Drzewie.

Przypominamy, że do zgarnięcia jest pakiet atrakcyjnych nagród - m.in. 5000 zł od Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie, sesja nagraniowa w studiu Radia UWM FM i występ na dużej scenie Kortowiady w 2019 roku!

Gośćmi festiwalu będą: Chorzy (laureaci głównej nagrody konkursu w 2017 roku) oraz ostródzka grupa Cuba De Zoo.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: