Aktualności
14.04.2018

Nowości muzyczne 16-22.04.2018

NATALIA PRZYBYSZ - Czarny [PIOSENKA TYGODNIA]

„Czarny” to kolejny singel promujący wydany w 2017 roku album Natalii Przybysz "Światło nocne". "Koledzy z zespołu od początku śmiali się z tekstu „Poruszam płetwą (...)” a mi od początku chodziło o bycie głęboko pod wodą jak wieloryb, którego kiedyś widziałam na Islandii i trzeba było policzyć powoli do 12 zanim, wynurzając się, robił wdech... Szczęśliwie trafiłam na Sebastiana Gorgola - podróżnika, który przemierza świat z aparatem i kamerą śladami tych cudnych stworzeń.. To przy okazji wielka frajda ponownej pracy z Bartem Pogodą - legendarnym wręcz człowiekiem od podróży i pięknych zdjęć" - mówi Natalia Przybysz.

BOKKA - Paper Fuse
 
Trzeci album BOKKI „Life On Planet B"  trafi na półki sklepowe 20 kwietnia. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka „Don't Kiss and Tell"  z 2015 roku. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół. „Paper Fuse"  to trzeci zwiastun najnowszego wydawnictwa zespołu.

EDITORS - Darkness At The Door

Szósty album zespołu trafił na półki sklepowe 9 marca. „Violence”  to następca dobrze przyjętego krążka „In Dream”  z 2015 roku. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Leo Abrahams (Wild Beasts, Florence & The Machine, Frightened Rabbit) oraz sam zespół. Dodatkowo nad produkcją pracował Benjamin John Power (Blanck Mass, Fuck Buttons). Materiał zmiksował Cenzo Townshend, poza utworem „Hallelujah (So Low)”  (Alan Moulder). „Darkness At The Door”  to trzeci kawałek promujący najnowsze wydawnictwa grupy.

 

LAO CHE - Kapitan Polska

„Kapitan Polska" to kolejna propozycja promująca album „Wiedza o Społeczeństwie". W utworze można dopatrywać się muzycznych inspiracji latami 80-tymi, a tekst Huberta „Spiętego" Dobaczewskiego odkrywa przed nami kolejne warstwy sporów międzyludzkich. Za produkcję odpowiadał Filip „Wieża" Różański i Piotr „Emade" Waglewski. W jednej ze zwrotek można usłyszeć innego członka muzycznego rodu  - Bartosza „Fisza" Waglewskiego.

Krążek "Wiedza o Społeczeństwie", który miał premierę 16 lutego uzyskał status Złotej Płyty. Te utwory to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. Krążek został przez wielu krytyków okrzyknięty kandydatem na najlepszy polski album 2018 roku.

Fani oceniają najnowsze wydawnictwo Lao Che nogami, wykupując do ostatków miejsca na ich wiosennej trasie koncertowej, a także płyty ze sklepowych półek. To kolejna dobra informacja po 1 miejscu na oficjalnej liście sprzedaży, świetnych recenzjach i fantastycznych wynikach singla „Nie Raj" zarówno w stacjach radiowych, jak i serwisach streamingowych.

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW - Neoromantyzm [PŁYTA TYGODNIA]

Trzeci album duetu z Olsztyna ukaże się w najbliższy piątek 20 kwietnia. Jego przedpremierowy odsłuch odbył się na naszej antenie podczas Nocy Radiowców.

Po niemal pięciu latach od premiery krążka "Kosmos dla mas", Romantycy powracają w wielkim stylu. Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera doskonale współgrają z akustycznymi i alternatywnymi brzmieniami. Muzyków na płycie wspierają goście, m. in. Łukasz Przyborowski (znany z kapeli Enej) oraz Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider zespołów Strachy na Lachy i Pidżama Porno.

Tracklista:

1. Ceppeliny
2. Kobietotalizm
3. Dotknij Żaru
4. Neoromantyzm
5. Zwilż
6. Morfeusz
7. Dom (Tęsknię)
8. Taki Raj
9. Tsunami
10. Przyszła Zaspana
11. Karaluchy
12. Outro

Przyjaciele - stań się jednym z nich: