Aktualności
11.04.2018

Kto zagra w tym tygodniu w Olsztynie?

18 kwietnia (środa) – Galeria Sowa

JOHN CLIFTON BLUES BAND & MICHAŁ KIELAK

John Clifton to amerykański harmonijkarz bluesowy, gitarzysta i wokalista z własnym, rozpoznawalnym stylem. Weteran sceny west coast bluesa i wykonawca podróżujący po całym świecie od 30 lat! Jest producentem i autorem tekstów, wiele spośród jego kompozycji pojawiało się w audycjach radiowych na całym świecie. Ostatnia płyta Johna, „Let Yourself Go”, ukazała się w 2015 roku. Skład zespołu: John Clifton – śpiew, harmonijka; Scott Abeyta – gitara; Matt Molten – gitara basowa; Szymon Szopiński – perkusja. Gościnnie: Michał Kielak – harmonijka

Wejściówka czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę.

 

19 kwietnia (czwartek) – Nowy Andergrant

STAND-UP WARMIA ANDERGRANT: PAWEŁ CHAŁUPKA I JULIUSZ SIPIKA

Trzynasta odsłona cyklu, podczas której wystąpią dwaj stand-uperzy.  Paweł Chałupka przez opis codziennych zachowań obnaża prawdę o naszych dziwactwach i nieprzemyślanych zachowaniach. Na scenie od 2011roku. Zdobywca 2 miejsca na Antrakt stand-up festiwal 2015. Występował w programie Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVP Rozrywka w programie „Tylko dla dorosłych”, Comedy Central a także na roastcie Tego Typa Mesa oraz Popka. Juliusz Sipika to niepełnosprawny komik z Łodzi. Zajmuje się stand-upem od trzech lat. W swoim programie łączy absurdalne przemyślenia na temat świata z prozą dnia codziennego. Występował na wszystkich dużych scenach w całej Polsce, a także w Comedy Central oraz na Roaście Popka. Wieczór poprowadzi Arkadiusz Jaksa Jakszewicz.

Wejściówki czekają w poniedziałek i środę (UWM FM Po Południu). 

 

21 kwietnia (sobota) - Nowy Andergrant

PUNKY REGGAE LIVE – FARBEN LEHRE, BIG CYC, GUTEK

Po kilku latach przerwy na krajową mapę koncertową powraca kultowa trasa PRL live, której początki sięgają 2004 roku. Tym razem odwiedzimy łącznie 16 klubów w całej Polsce, w tym Olsztyn: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia), znany z Indios Bravos i wielu gościnnych występów z raperami GUTEK wraz z zespołem oraz grający od 30 lat BIG CYC – jedna z najbardziej oryginalnych formacji rockowych na polskim rynku muzycznym.

Wejściówki czekają we wtorek i czwartek (UWM FM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę) i piątek (Uwuemka). 

 

22 kwietnia (niedziela) - Nowy Andergrant

COSMIC FALL, STRANGE CLOUDS, ANDROMEDA SPACE RITUAL

Psychodeliczna wiosna w Olsztynie, czyli “jazda na oparach” pod znakiem jakości Banshee Booking. Z Berlina przybędzie Cosmic Fall, grający psychodeliczny stoner z wpływami klasycznego rocka i bluesa. Kompozycje nasuwają skojarzenia takich zespołów jak Colour Haze czy Machine. To będzie ich pierwszy raz w Polsce, wiozą ze sobą masę vinyli i CD. Z Poznania przyjadą samozwańczy piewcy vintage'owej rewolucji, czyli Strange Clouds. To syntezy klasycznego rocka z nowoczesnymi inspiracjami. Ze Śląska nadciągną eksploratorzy przestrzeni kosmicznych Andromeda Space Ritual, których ascetyczne i zarazem dopięte na ostatni guzik aranże, przestrzenne brzmienie podlane są wyważonym akompaniamentem klawiszy i nienachalnym użyciem efektów.

Wejściówki czekają w poniedziałek, wtorek i czwartek (Uwierz w Muzykę) i wtorek (RockBlok).

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: