Aktualności
04.04.2018

Olsztyn Green Festival 2018

Piąta edycja muzycznego święta nad jeziorem Ukiel została zaplanowana w dniach 17-18 sierpnia. Olsztyn Green Festival to nie tylko koncerty, ale też wydarzenia towarzyszące, m.in. kino, moda, dobre jedzenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia sportowe i promujące zdrowy styl życia. Sprawdź, kto wystąpi w tym roku!

Organizatorzy festiwalu zdradzili już, że podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpią m.in.: Bisz/Radex, Bitamina, Brodka, Coma, Dawid Podsiadło, Grubson, Arkadiusz Jakubik, Kortez, Król, L.U.C., Natalia Nykiel, New People, niXes, Otsochodzi, Pola Rise, Ralph Kamiński, Rosalie, Varius Manx oraz projekt Albo inaczej 2, którego gośćmi na olsztyńskiej scenie będą: Grammatik, Ten Typ Mes, Monika Borzym, Justyna Święs i Ralph Kamiński.

Dla niektórych artystów będzie to powrót w to magiczne miejsce. Brodkę zresztą usłyszeliśmy w tym roku także podczas Kortowiady. Liczymy na to, że pojawi się na jeziorem Ukiel choć z kilkoma nowymi piosenkami. L.U.C. wystąpił podczas Olsztyn Green Festivalu 2017, ale teraz przyjedzie ze świeżą płytą "Good L.U.C.K.", na której spotykają się muzycy i aktorzy, m.in. Tomasz Kot, Arek Jakubik, Bovska, Gutek, Katarzyna Figura, Robert Cichy i Karolina Czarnecka. Być może kogoś z tej listy zabierze z sobą do Olsztyna. Nowy solowy krążek "Przewijanie na podglądzie" promować będzie także Król.

Do Olsztyna po tegorocznych koncertach klubowych wracają także Bitamina i Kortez, który w kwietniu dwukrotnie wypełnił Filharmonię Warmińsko-Mazurską. Ma już także na koncie występ podczas OGF.

Cieszy obecność debiutantów: Poli Rise, Rosalie czy grup: New People i niXes (choć jej wokalistka Ania Rusowicz także śpiewała już na zielonej imprezie). Pierwszy raz w Olsztynie będziemy mogli posłuchać duetu Bisz/Radex. Tworzą go raper Jarek Jaruszewski i znany z zespołu Pustki Radek Łukasiewicz.

Na antenie Radia UWM FM będziecie mogli wygrać karnety na wszystkie koncerty. Słuchajcie nas uważnie! Konkursy startują na początku lipca!

Więcej informacji na stronie: olsztyngreenfestival.com

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: