Aktualności
19.03.2018

Nadciąga Ostróda Reggae Festival 2018

Edycja 2017 przeszła do historii występami gwiazd. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się prawdziwe legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubsona czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem z okazjonalnym koncertem Tribute to Bob Marley.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które skutecznie uzupełniły artystyczną ofertę imprezy.

W trakcie 4 festiwalowych dni na jego głównych scenach Red i Green pojawiło się ponad 30 wykonawców, a przez festiwal przewinęło się około 20 tysięcy ludzi.

W budynku ostródzkiego amfiteatru odbyły się coroczne spotkania i projekcje filmowe w ramach Uniwersytetu Reggae. Swoją obecnością zaszczyciła imprezę Profesor Carolyn Cooper – dziennikarka, pisarka, wykładowca uniwersytecki i jedna z najważniejszych postaci związanych z reggae na Jamajce. Odbyła się wystawa plakatów reggae przygotowana przez grecką kuratorkę Marię Papaefstathiou, podsumowująca trwający od lat międzynarodowy konkurs graficzny z tysiącami zgłoszonych prac na koncie.

Oficjalne polskie premiery miały dwa długometrażowe dokumenty muzyczne. Na molo w Ostródzie odbywały się codzienne warsztaty tańca, a czołowy polski perkusjonista prowadził zajęcia z gry na afrykańskich bębnach. Na terenie festiwalu funkcjonowała kreatywna strefa aktywności dla dzieci oraz strefa chillout. Ze swoimi stoiskami obecne były pro-ekologiczne organizacje pozarządowe. Nie zabrakło stałego elementu festiwalu – dziesiątek food tracków, barwnych stoisk z jedzeniem, odzieżą, sztuką i gadżetami.

W TYM ROKU FESTIWAL OBĘDZIE SIĘ W NOWYM TERMINIE. Już nie sierpień, ale początek lipca. Między 5 a 8 lipca w Czerwonych Koszarach w Ostródzie zagrają:

Marla Brown (Jam), Christopher Martin (Jam), Earhkry (Jam), Macka B (Wlk. Bryt), Twinkle Brothers & Trebunie Tutki (Jam/Pol) Jesse Royal (Jam), Dub Inc (Fra), Gentleman (Nie) oraz polscy artyści: Damian Syjonfam, Shashamane, Sidney Polak, Tabu, Dreadsquad & Kasia Malenda, The Djangos, Mesajah, Junior Stress, Gang Bawarii, Vavamuffin, Etna Kontrabande, Dubska, Gutek, Tribute to Alibabki, Strojnowy. 

STRONA FESTIWALU 

FAN PAGE NA FB

CZWÓRKA REGGAE CONTEST

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: