Aktualności
19.03.2018

Wygraj karnet na Ostróda Reggae Festival 2018

Edycja 2017 przeszła do historii występami gwiazd. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się prawdziwe legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubsona czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem z okazjonalnym koncertem Tribute to Bob Marley.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które skutecznie uzupełniły artystyczną ofertę imprezy.

W trakcie 4 festiwalowych dni na jego głównych scenach Red i Green pojawiło się ponad 30 wykonawców, a przez festiwal przewinęło się około 20 tysięcy ludzi.

W budynku ostródzkiego amfiteatru odbyły się coroczne spotkania i projekcje filmowe w ramach Uniwersytetu Reggae. Swoją obecnością zaszczyciła imprezę Profesor Carolyn Cooper – dziennikarka, pisarka, wykładowca uniwersytecki i jedna z najważniejszych postaci związanych z reggae na Jamajce. Odbyła się wystawa plakatów reggae przygotowana przez grecką kuratorkę Marię Papaefstathiou, podsumowująca trwający od lat międzynarodowy konkurs graficzny z tysiącami zgłoszonych prac na koncie.

Oficjalne polskie premiery miały dwa długometrażowe dokumenty muzyczne. Na molo w Ostródzie odbywały się codzienne warsztaty tańca, a czołowy polski perkusjonista prowadził zajęcia z gry na afrykańskich bębnach. Na terenie festiwalu funkcjonowała kreatywna strefa aktywności dla dzieci oraz strefa chillout. Ze swoimi stoiskami obecne były pro-ekologiczne organizacje pozarządowe. Nie zabrakło stałego elementu festiwalu – dziesiątek food tracków, barwnych stoisk z jedzeniem, odzieżą, sztuką i gadżetami.

W TYM ROKU FESTIWAL OBĘDZIE SIĘ W NOWYM TERMINIE. Już nie sierpień, ale początek lipca. Między 5 a 8 lipca w Czerwonych Koszarach w Ostródzie zagrają:

Marla Brown (Jam), Christopher Martin (Jam), Earhkry (Jam), Macka B (Wlk. Bryt), OBF Sound System (Fra), Sahnti D (Fra), Sr Wilson (His), Danman, Ghetto Priest (Ang/Jam), Twinkle Brothers & Trebunie Tutki (Jam/Pol) Jesse Royal (Jam), Dub Inc (Fra), Gentleman (Nie) oraz polscy artyści: Damian Syjonfam, Shashamane, Sidney Polak, Tabu, Dreadsquad & Kasia Malenda, The Djangos, Mesajah, Junior Stress, Gang Bawarii, Vavamuffin, Etna Kontrabande, Dubska, Gutek, Tribute to Alibabki, Strojnowy, Joint Venture Sound System, Roots Revival, Jabbadub, Subroot. 

STRONA FESTIWALU 

FAN PAGE NA FB

CZWÓRKA REGGAE CONTEST

Konkursy z karnetami: Uwierz w Muzykę (18, 20, 25, 27 czerwca), Uwuemka (22,29 czerwca) i UWMFM Po Południu (27 czerwca).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: