Aktualności
03.03.2018

Cisza przed burzą w olsztyńskich klubach

8 marca (czwartek) - Galeria Sowa

KEV FOX

Songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z Wielkiej Brytanii, od kilku lat mieszkający w Polsce. Album SMOLIK//KEV FOX który stworzył wspólnie z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku.

W Galerii Sowa wystąpi solo - w akustycznym programie.

Wejściówka czeka: we wtorek (UWM FM Po Południu).

9 marca (czwartek) - Nowy Andergrant

TRANSSEXDISCO

Dobrze znana już nie tylko w Olsztynie grupa Damiana Lange kolejny raz zagra "w domu". Transsexdisco nie zwalniają tempa. Przed rokiem wydali swój czwarty album "Surreal". A nowy - 2018 - otworzyli premierą klipu do piosenki "Mniej zabawna wersja".

Wejściówki czekają: w poniedziałek i środę (UWM FM Po Południu), w czwartek (Uwierz w Muzykę) oraz w piątek (UWUEMKA).

10 marca (sobota) - Nowy Andergrant

FOLK METAL NIGHT II OLSZTYN

Druga edycja Folk Metal Night w Olsztynie. Zagrają dla Was: Diaboł Boruta, Merkfolk, Runika, Morhana I The Windmill.

Wejściówki czekają: we wtorek (Rock Block) oraz w czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

10 marca (sobota) - Mech

POCHWALONE

Grają w tercecie: bas, perkusja i wokal. Dotychczas wykorzystywały teksty funkcjonujące w tradycji ludowej i poezję tworzących​ współcześ​nie poet​ek polskich​. Teraz sięgają również do poezji obcojęzycznej. ​Opowiadają nieustannie​ o tym, co kobiet dotyczy i co je dotyka. Wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, zabawa i smutek. Nowe sensy na przecięciach. Różnorodnie muzycznie: czadowo i lirycznie, szybko i transowo, wrzaskliwie i melodyjnie - teraz więcej punka i transowego bitu, niż folku.

"Sięgamy po wiersze współczesnych poetek, zestawiamy je z mało znanymi tekstami dawnych pieśni, śpiewanych przez wiejskie kobiety. Rozmontowujemy funkcjonujące w szerokim obiegu teksty tradycyjne, po to, by je złożyć na nowo i nadać im nowe znaczenia. Niepokorne słowa i emocje pulsują pod chropowatą warstwą muzyczną: wypadkową brzemienia sekcji basowo-perkusyjnej i głosu."

Wejściówki czekają: w poniedziałek oraz w środę (Uwierz w Muzykę).

10 marca (sobota) - Sarmata Pub

PARA WINO, FAJRANT

PARA WINO - to projekt Darka "Pary" Paraszczuka - jednej z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie niezależnej. Gitarzysta basowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współpracował z ponad 20 zespołami, z którymi wydał 21 albumów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona kopii.

W 1991 r. "Para" i "Młody" reaktywowali Sedes wspólnie z Darkiem Wieczorkiem. Wydali 3 kasety i 1 płytę cd. Z końcem 1993 r. "Para" odszedł z Sedesu i od tej pory występuje solo pod szyldem Para Wino. Solowym debiutem było wydawnictwo "Charakteropatie" z 1994 r., które przez wielu jest uważane za jedną z najlepszych płyt w historii polskiego rocka. Nagrywał z takimi muzykami, jak: Anja Orthodox z Closterkellera, “Titus” (Acid Drinkers), “Peter” (Vader), “Siczka” (KSU), “Kacper” (Proletaryat) i “Siwy” (Defekt Muzgó).

W sierpniu 2017 r. ukazał się najnowszy autorski album PARY WINO zatytułowany "Punk twoja mać".

FAJRANT - olsztyński zespół punk-rockowy istniejący od 2000 r., mający na swoim koncie dwie płyty.

Wejściówki czekają: w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: