Aktualności
02.03.2018

Nowości muzyczne 05-11.03.2018

THE KILLS – List Of Demands (Reparations) [PIOSENKA TYGODNIA]

Amerykańsko-brytyjski duet Alison Mosshart i Jamie Hince wraca z nowym nagraniem. Piosenka to cover utworu Saula Williamsa, rapera i mistrza poetyckiego slamu. "Mam listę żądań/ Zapisaną na dłoniach/ Zacisnąłem pięści/Zobaczysz co sądzę/ Starcza nam jedynie do pierwszego" - głosi fragment tekstu piosenki z 2004 roku. Póki co, nie ma informacji, czy The Kills planują nastęczynię płyty "Ash & Ice" z 2016 roku. Wiadomo, że zespół nagrał drugi cover - interpretację reggae'owego klasyka "Steppin' Razor" jamajskiego muzyka i kontestatora Petera Tosha.

ALEXIS TAYLOR - Beatiful Thing

Tytułowy utwór z nowego solowego albumu lidera Hot Chip. Elektroniczna grupa wypracowała przez lata swój własny, rozpoznawalny styl łączący pop z awangardą, taneczne rytmy z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Muzyk, wokalista i kompozytor pracował nad swoim czwartym krążkiem z producentem Timem Goldsworthym (współtwórcą Mo Wax i DFA Recordings oraz członkiem UNKLE). Płyta ukaże się 20 kwietnia.

BOKKA - In Love With The Dead Man

Premierowy singiel zapowiadający trzeci krążek zespołu. „Life On Planet B” trafi na półki sklepowe 20 kwietnia. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka „Don’t Kiss and Tell” z 2015 roku. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

PARQUET COURTS - Almost Had To Start A Fight / In And Out Of Patience

Nowojorski rock'n'rollowy zespół zapowiada swój piąty studyjny krążek. Kwartet wszedł we współpracę z cenionym producentem Danger Mousem. Co ciekawe, posiadacz 6 nagród Grammy sam wyciągnął rękę do kapeli, której okazał się fanem. Surowy, żywiołowy materiał oparty o podstawowe rockowe instrumentarium nosi tytuł "Wide Awake!" i ukaże się 18 maja.

BELLE AND SEBASTIAN - How to Solve Our Human Problems [PŁYTA TYGODNIA]

Działający od ponad 20 lat szkocki zespół wydał szczególną płytę. „Moja zdolność do zachwycania się muzyką pop nie zmalała” - mówi Stuart Murdoch - wokalista, główny kompozytor, pianista i gitarzysta.

Podobnie jak w 1997 roku, gdy wydali trzy EP-ki, Belle And Sebastian, teraz również przygotowali trzy nowe mini-albumy pod wspólnym tytułem. Pierwszy ukazał się w grudniu, drugi w styczniu, a ostatni w lutym.Trylogię dopełniła kompilacja CD i wydany w ograniczonym nakładzie winylowy box.

Tracklista:


How To Solve Our Human Problems Part 1:

1. Sweet Dew Lee
2. We Were Beautiful
3. Fickle Season
4. The Girl Doesn’t Get It
5. Everything Is Now

How To Solve Our Human Problems Part 2:

1. Show Me The Sun
2. Same Star
3. I’ll Be Your Pilot
4. Cornflakes
5. A Plague On All Other Boys

How To Solve Our Human Problems Part 3:

1. Poor Boy
2. Everything Is Now (Part Two)
3. Too Many Tears
4. There Is An Everlasting Song
5. Best Friend

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: