Aktualności
10.02.2018

Koncertowy rozkład jazdy od środy do niedzieli

14 lutego (środa) – Centrum Edukacji I Inicjatyw Kulturalnych

RALPH KAMIŃSKI & MY BEST BAND IN THE WORLD

Walentynkowy koncert obdarzonego charakterystycznym falsetem wokalisty i kompozytora. Jego muzyka to oryginalny miks akustycznego popu z elementami muzyki filmowej i klasycznej. Pełne melancholii piosenki Ralpha, oparte najczęściej na organicznych dźwiękach fortepianu i smyczków stanowią, jak mówi sam autor, zapis osobistych doświadczeń. Podczas koncertu usłyszmy kompozycje ze świetnie przyjętego debiutu „Morze” z 2016 roku.

Wejściówki czekają w poniedziałek i wtorek (UWMFM Po Południu).

16 lutego (piątek) – Nowy Andergrant

KONCERT CHARYTATYWNY DLA ULI I MARTY

Całkowity dochód z koncertu (zawartość puszek) oraz towarzyszących im działań (szwedzki stół, kiermasz) zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marty i Urszuli. Podczas koncertu zagrają: Trezor Hill, Sara Szymczak, Urszula Stosio, Marta Andrzejczyk, 18 Minut, Nomekeup, Łukasz Berndt, Brzoza Kabaret band. Prowadzenie Marta Andrzejczyk i Andrzej Brzozowski.  

16 lutego (piątek) – Sala kameralna pod amfiteatrem

ZINFEST i KONCERT ZESPOŁU VARMIA

Za komuny o społeczny rząd dusz walczyły dwa obiegi: oficjalny i podziemny. Istniał też trzeci jako alternatywa dla ich ustawki. Najpełniej wyrażał się w kontrkulturowej scenie muzycznej oraz świecie zinów: niezależnych, wolnościowych pism na styku graficznych kolaży i literatury. Dzisiaj ziny wracają jako antidotum na mainstreamową papkę. Pokazujemy ich świat:

Fanziny metalowe: fenomen niezależnych wydawnictw metalowych. O zinach metalowych rozmawiać  będą: Jarek Szubrycht (Thrash’Em’All, Gazeta Magnetofonowa), Piotr „Peter” Wiwczarek (Vader), Mateusz Flont  – prasoznawca, badacz historii polskich zinów (prasy alternatywnej), dziennikarz, prowadzi wirtualną bibliotekę zinów (www.zinelibrary.pl). Początek o 18. Wstęp wolny.

Varmia to zespół Lasoty z Olsztyna, a pomagają mu basista Ćwiara, perkusista Kruszyn i multiinstrumentalista Piotr. Brzmienie Varmii wyróżnia połączenie metalu z pruskimi/słowiańskimi instrumentami etnicznymi (tagelharpa, kozi róg, perkusjonalia) oraz 3-głos wokalny z ludowymi zaśpiewami. Początek koncertu w sali kameralnej o 21. Koncert płatny. 

Wejściówki czekają we wtorek (RockBlok) i czwartek (Zakład Patologii Dźwięku).

 17 lutego (sobota) – Sala kameralna pod amfiteatrem, Pub Mech

 ZINFEST i KONCERT PUNKOWY

Znaczenie podziemnych wydawnictw punkowych i artystycznych wczoraj i dziś. O kulturze zinów punkowych i artzinów rozmawiać będą: Paweł Dunin-Wąsowicz (Lampa, Wydawnictwo „Lampa i Iskra Boża”), Janusz „Krawat” Krawczyk (Inny Świat), Mateusz Flont. 15:30 Prezentacja artzina „Papier w dole”, 17:30 Punkowe fanziny i artziny. Wstęp wolny.

Płatny koncert w Pubie Mech. Zagrają: Strike You Down (hc/punk Kraków), Prokuratura (hc/punk Mikołów), Messed Up (żeński zespół punkowy z Białorusi) Mister X (streetpunk/oi z Białorusi). 

Wejściówki czekają w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę) i wtorek (RockBlok).  

 

17 lutego (sobota) – Nowy Andergrant

PROLETARYAT, BRIGHT OPHIDIA

Proletaryat to jeden z klasyków polskiego rocka, zespołów „drugiego pokolenia” ciężkiego grania. Grupa w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem i stworzyła nową  jakość. Kapela powstała w 1987 roku w Pabianicach. Główny okres aktywności przypadł na lata 90. W obecnym stuleciu nieczęsto, ale regularnie wydaje płyty. Ostatni krążek „Oko za Oko” ukazał się w 2015 roku. Grupa prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę Tomasza „Oleya” Olejnika obchodzi 30-lecie istnienia i z tej okazji wystąpi w Olsztynie. 

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego prog metalu. Grupa nagrała trzy oficjalne albumy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay, którego czwarta edycja odbyła się ubiegłym roku. Formacja od jesieni intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą „The Gravity Tour”. Początek koncertu o 20.

Wejściówki czekają w poniedziałek, wtorek i środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (UMWFM Po Południu).

 

18 lutego (niedziela) – Nowy Andergrant

 SCREAM INC.

Ukraiński tribute band Metallicy wraca do Olsztyna. Za pierwszym razem zostali znakomicie przyjęci. Teraz przedstawią nowy program „…And Justice for All”, czyli czwarty studyjny album amerykańskiej gwiazdy metalu wydany 30 lat temu. Scream Inc. istnieją od dekady. W tym czasie stali się najbardziej znaczącym tribute bandem z Europy Wschodniej. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się dwa lata temu w Moskwa Kremlin Palace, gdzie na widowni zasiadło ponad 6 tysięcy osób. Show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla Metallicy.

Wejściówka czeka we wtorek (Krasztest), środę (UWMFM Po Południu), czwartek (Uwierz w Muzykę) i piątek (UWMFM Po Południu).  

Przyjaciele - stań się jednym z nich: