Aktualności
03.02.2018

Solidna dawka (nie tylko) rockowego grania!

8 lutego (czwartek) - Nowy Andergrant

STAND-UP ANDERGRANT - Jurkiewicz & Fiedorczuk & Kopiec & Popek

Podczas czternastej już odsłony cyklu wystąpią: Cezary Jurkiewicz, Wojtek Fiedorczuk, Karol Kopiec, Piotr Popek i... nasz redakcyjny kolega Arek "Jaksa" Jakszewicz".

Wejściówki czekają: w poniedziałek i wtorek (UWM FM Po Południu)

9 lutego (piątek) - Nowy Andergrant

ACID DRINKERS

Kwasożłopy grają trasę „In Thrash We Trust”! To jazda bez trzymanki! Set przepełniony jest szybkimi utworami, które przepiłują Wam uszy i wycisną siódme poty!  W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas podczas koncertów!

Acid Drinkers  to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu - zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (Muzyczny Krasztest), środę (Uwierz w Muzykę) i w czwartek (UWM FM Po Południu).

9 lutego (piątek) - Mech

CAROL MARKOVSKY

Rocka grupa z Makowa Mazowieckiego.

Wejściówki czekają: we wtorek, środę i czwartek (Uwierz w Muzykę).

10 lutego (sobota) - Nowy Andergrant

ŻYWIOŁAK

Z powodu choroby wokalistek koncert został przeniesiony. Nowy termin nie jest jeszcze znany. Bilety z przedsprzedaży zachowają ważność. Wejściówki wygrane na naszej antenie również. 

 

10 lutego (sobota) - Carpenter Inn

MARLEYKI - ZIMOWA SESJA REGGAE/DUB

Wystąpią: Lonely Tree Soundsystem, Skank Ranger + goście: I-Steppa, Jorge Be, DubPamina, Gorzki Binx + Bubuś (nyahbinghi)

Bob Marley powiedział: "Wierzę w naturalność, w jaką jesteśmy wyposażeni. Reggae to muzyka złożona: wesoły rytm ze smutnym brzmieniem. Dobre wibracje. Rytm ziemi. Korzenie. Muzyka reggae zajmuje się naturalnością i stąd pochodzi nasza moc". W myśl słów Mistrza urodzonego przed 73 laty, warmińskie środowisko zbiera się we wspólnocie, by grać, śpiewać i tańczyć muzykę reggae, która ewoluując dostosowuje się do czasu i przestrzeni, w jakich się wyraża!

Warmińska sesja pod szyldem "Marleyki", kontynuuje wspaniałe dziedzictwo olsztyńskiego reggae Macieja Rastamana i niegdysiejszego Boomtown crew. To święto w całej swej naturalności, na pohybel babilońskiemu systemowi w pełnej świadomości istnienia! Korzenie i kultura, jamajskie źródło i słowiański przekaz wszystkim ludziom.

Wejściówki czekają: w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę)

11 lutego (niedziala) - Nowy Andergrant

FEED THE FIRE, FAN THE FLAME 2018

Blaze of Perdition – black metal, Polska
Po wydanej w 2015 roku płycie „Near Death Revelations” Blaze of Perdition dołączyli do grona czołowych reprezentantów polskiego black metalu. Nowy album „Conscious Darkness” ma szansę wynieść lubelski zespół na kolejny poziom i uplasować w gatunkowej ekstraklasie. Świadomość, kreatywność i wizja – to cechy Blaze of Perdition, na których poznała się Europa podczas listopadowej trasy u boku Ulcerate. Najwyższa pora, by przypomnieć o nich w Polsce i krajach sąsiedzkich.

In Twilight's Embrace – death metal, Polska
Pochodzący z września album „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji In Twilight’s Embrace. Ich metal śmierci nadal pełen jest wyrazistych melodii, lecz tym razem nacisk położony został na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji. Ciążące wyraźnie ku czerni obecne oblicze poznaniaków sprawia, że trupia aura ostatniego wydawnictwa rezonuje ze zdwojoną siłą na koncertach.

Dom Zły – post/sludge/black, Polska
Jeden z najciekawszych debiutów zeszłego roku na rodzimej scenie niezależnej. Czerpiąc garściami z tak różnych stylistyk jak hardcore punk, post czy black metal, zespół zaprezentował się imiennym minialbumem, wydanym nakładem Unquiet Records. To zapowiedź pełnowymiarowego wydawnictwa, które ukaże się w 2018 roku.

Wejściówki czekają: we wtorek (Rock Block) oraz w czwartek (Zakład Patologii Dźwięku)

14 lutego (środa) – Centrum Edukacji I Inicjatyw Kulturalnych

RALPH KAMIŃSKI & MY BEST BAND IN THE WORLD

Walentynkowy koncert obdarzonego charakterystycznym falsetem wokalista i kompozytora Jego muzyka to oryginalny miks akustycznego popu z elementami muzyki filmowej i klasycznej. Pełne melancholii piosenki Ralpha, oparte najczęściej na organicznych dźwiękach fortepianu i smyczków stanowią, jak mówi sam autor, zapis osobistych doświadczeń. Podczas koncertu usłyszmy kompozycje ze świetnie przyjętego debiutu „Morze” z 2016 roku.

Wejściówki czekają w piątek (UWUEMKA-lista przebojów) oraz poniedziałek 12.02 i wtorek 13.02 (UWMFM Po Południu).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: