Aktualności
02.02.2018

Nowości muzyczne 05-11.02.2018

ALICE MERTON – Hit The Ground Running [PIOSENKA TYGODNIA]

Urodziła się w Niemczech, wychowywała w Kanadzie, a obecnie żyje w Berlinie. Do tej pory Alice Merton zawojowała muzyczny świat znanym z naszej anteny przebojem „No Roots”. W oczekiwaniu na zbliżający się koncert w Warszawie 20 lutego prezentujemy utwór z debiutanckiej EPki. Podczas występu usłyszmy nowy repertuar wokalistki, pochodzący z płyty, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.

FRANK TURNER -1933

W maju ukaże się ósmy studyjny album angielskiego wokalisty, giatrzysty i autora piosenek. "Be More Kind" ma być albumem z uniwersalnymi melodiami opartymi na surowych emocjach o folkowym oraz punkowym rodowodzie. “Chciałem spróbować i wyjść poza moją strefę komfortu. Zrobić coś innego”- powiedział o swoim najnowszym dziele blisko czterdziestoletni Turner. Pod koniec października artysta zagra dwa koncerty w Polsce.

HENRY DAVID'S GUN - Loneliness In Nevada

Zespół tworzą Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. W ostatnim czasie grupa zjechała z koncertami całą Polskę, ma też za sobą pierwsze występy zagraniczne (w Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Włoszech i Czechach). Dwa lata po ukazaniu się debiutu czas na płytę "Tales from the Whale’s Belly". Krążek ukaże się nakładem Borówka Music 21 lutego. Znajdzie się na niej 10 indie-folkowych utworów. Radio UWM FM objęło patronat nad wydawnictwem.

THE WOMBATS - Cheetah Tongue

Po piosenkach „Lemon To A Knife Fight” i "Turn" trio z Liverpoolu przedstawia nowy singiel. Nagranie znajdzie się na krążku „Beautiful People Will Ruin Your Life”, który ma ukazać się jeszcze w lutym.

GLEN HANSARD - Between Two Shores [PŁYTA TYGODNIA]

Trzeci solowy album irlandzkiego tekściarza, aktora i wokalisty zespołu The Frames. Artysty ma za sobą ponad dwie dekady budowania kariery muzycznej.

 W jego żarliwych pieśniach wyczerpująca walka o zachowanie profesjonalizmu przeplata się z emocjami romantycznego partnera. Wystarczy sięgnąć po którąkolwiek płytę Frames czy Swell Season lub jego dwa pierwsze solowe albumy "Rhythm and Repose" z 2012 roku i "Didn’t He Ramble" z 2015, by usłyszeć jak ważne dla jego twórczości zawsze były te dwa filary.

Hansard ma na koncie zarówno nagrodę Academy Award, jak i liczne nagrody Tony Award za swoją pracę do filmu "Once" - utwór "Falling Slowly" zapewnił mu Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę w 2007 roku, zaś musical otrzymał aż osiem statuetek Tony Award w 2013 roku. Ma na koncie ponad dwa miliony sprzedanych płyt, na które składają się zarówno albumy solowe, jak i nagrane z Frames i Swell Season.

Tracklista:

1. Roll On Slow
2. Why Woman
3. Wheels On Fire
4. Wreckless Heart
5. Movin’ On
6. Setting Forth
7. Lucky Man
8. One Of Us Must Lose
9. Hearts Not In It
10. Time Will Be The Healer

Przyjaciele - stań się jednym z nich: