Aktualności
14.01.2018

Coraz więcej grania w nowym roku

16 stycznia (wtorek) - Nowy Andergrant

STAND-UP WARMIA Andergrant: Adam Van Bendler & Tomek Kołecki

To już trzynasta odsłona cyklu. Na scenie zobaczymy dwóch zacnych gości z nowymi programami: Adama Van Bendlera i Tomka Kołeckiego. W programie także open mic.

ADAM VAN BENDLER - to ważny gracz na polskiej scenie stand-up. Widzieliście go m.in. w TV (Kuba Wojewódzki, Comedy Central, TVP). Roastował Tymona i Popka. Supportował Abelarda Gizę. Występował w największych salach w Polsce. Zagra dla Was jeszcze bardziej pokręcony materiał. Jak zwykle nie zabraknie zdumiewających spostrzeżeń, traumatycznych wspomnień i paranoicznych hipotez. A wszystko to abyście podusili się ze śmiechu, w starym dobrym stylu.

TOMEK KOŁECKI - na świat przyszedł w 1997 roku, a na scenę wszedł w 2013 zostając najmłodszym komikiem w Polsce. Mimo młodego wieku od czterech lat daje sobie radę w świecie polskiego stand-upu. Objechał z żartami całą Polskę, mogliście go zobaczyć także w takich programach telewizyjnych jak "Tylko dla dorosłych" w TVP2, "Comedy Club" w Comedy Central czy "Kuba Wojewódzki" w TVN. Wygrał 4. edycję Antrakt Stand-up festiwal. W swoich występach stara się przybliżyć publice jakie rozterki oraz emocje targają młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Przez dwa lata współtworzył projekt Po prostu stand-up, obecnie jeździ z pierwszy solowym programem o nazwie "Nie o różach, nie o bratkach".

Prowadzenie: KRZYSZTOF SAWCZUK, ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ

Bilety czekają: w poniedziałek (UWM FM Po Południu).

17 stycznia (środa) - Galeria Sowa

HARPCORE - HARMONIJKOWY ATAK

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu Harmonijkowego Ataku, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, iż w skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy – Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski – to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszą im dwaj najlepsi wybitni gitarzyści – Jacek Jaguś i Piotr Grząślewicz, a także atomowa sekcja rytmiczna w składzie Andrzej Stagraczyński – bas i Adam Partyka – bębny.

Bilet czeka: we wtorek (Uwierz w Muzykę).

19 stycznia (piątek) - Nowy Andergrant

DR MISIO

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”).

Zespół gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Dr Misio ma na swoim koncie trzy płyty: „Młodzi” i „Pogo” i "Zmartwychwstaniemy". Ostatania ukazała się w 2017 roku. Zagrali niezliczoną ilość koncertów w całej polsce od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale jak: Jarocin, Przystanek Woodstock czy Męskie Granie.

Bilety czekają w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków), wtorek (UWMFM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (UWMFM Po Południu). 


20 stycznia (sobota) - Nowy Andergrant

BEDOES

Bedoes - rocznik ‘98. Najmłodszy Młody Wilk Popkillera i najmłodszy polski raper na szczycie OLiS. Jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów wydawniczych w historii polskiego rapu, który pierwsze miliony w sieci zrobił przed… dwudziestką. Raper przenosi typową dla SB kontrowersję na zupełnie nowy poziom, a zarazem jego wyszlifowany błyskawicznie styl, w przeciągu kilku lat sprawił, że stał się jednym z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowej szkoły. Do SB Maffiji trafił zanim jeszcze dostał swój dowód osobisty.

"Aby śmierć miała znaczenie" to długogrający, legalny debiut Bedoesa, który szturmem wdarł się na rodzimą scenę. Za muzykę odpowiada jeden z najlepszych producentów młodego pokolenia - Kubi Producent. "Ta płyta powstała po to Aby Śmierć Miała Znaczenie. Moja, Kubiego, każdego kto brał udział przy tym projekcie. Ta płyta to historia, którą tworzymy. Każdy tworzy swoją własną. Nasza rozpoczęła się osiemnaście, szesnaście, dwadzieścia lat temu - zapamiętajcie te słowa. To dopiero początek tego, co zrobimy z tą sceną" - tak opisuje genezę swojego debiutu Bedoes.

Bilety czekają w środę (UWMFM Po Południu) i piątek (UWMFM Po Południu). 

20 stycznia (sobota) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Cz. Niemena

ARON BLUM & MODOU TOURE

Wirtuoz gitary basowej Aron Blum w muzycznym działaniu z Modou Touré – wokalistą, bębniarzem i gitarzystą senegalskiego pochodzenia. Touré jest twórcą (wraz z bluesmanem Goosem) albumu „The West African Project”, który został bardzo dobrze przyjęty w Europie i Stanach Zjednoczonych. Blum to z kolei jazzman rozkochany w improwizacjach, które pozwalają mu przekraczać dyktat muzycznych gatunków. Szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Tym bardziej, że to nie pierwsze spotkanie artystów.

Aron Blum przez kilka lat prowadził na olsztyńskim Starym Mieście pub „Alchemia”, w którym organizował jazzowe koncerty. Jako muzyk zaangażowany był w wiele projektów. Pisał muzykę do spektakli Teatru im. Stefana Jaracza, m.in. „Czas nagli” czy „Dzieci Hioba. Pieśni Ghetta”. Współpracował ze znanymi muzykami – od Krzysztofa „Doc” Raczkowskiego, perkusisty legendarnego Vadera, po Krzysztofa Ścierańskiego.

Modou Touré to solista, bębniarz i gitarzysta senegalskiego pochodzenia. Syn Ousame Touré, założyciela legendarnej grupy Touré Kunda, pierwszej grupy afrykańskiej, która w latach 80. osiągnęła światowy rozgłos. Modou swoją karierę rozpoczął w Dakarze, od 2011 roku tworzy i gra w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku spotkał się z angielskim bluesmanem Ramonem Goosem – tak narodził się wspólny projekt, a wraz z nim mnóstwo koncertów w klubach i na festiwalach. Ukoronowaniem współpracy jest album „The West African Project”, który odniósł duży sukces w Europie i za Oceanem.

Bilety czekają: w środę i czwartek (Uwierz w Muzykę).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: