Aktualności
07.01.2018

Pierwsze koncerty w nowym roku

12 stycznia (piątek) - Nowy Andergrant

BEDNAREK

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową promującą album „Talizman”. To trzecia płyta wokalisty wydana pod szyldem zespołu Bednarek. Wcześniej ukazał się album i dwie EP-ki formacji Star Guard Muffin, z którą Kamil rozpoczynał swoją muzyczną karierę. Miniony rok był bardzo udany dla Bednarka. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Award 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. Początek koncertu o 21.

Wejściówki czekają od poniedziałku do czwartku w UWMFM Po Południu.

 

13 stycznia (sobota), Nowy Andergrant

FESTIWAL IMIENIA SZYMONA CZECHA 2018

Kolejna edycja imprezy organizowanej w celu upamiętnienia Szymona Czecha. Związany z Warmią i Olsztynem, producent, inżynier dźwięku i muzyk zmarł w listopadzie 2012 roku. Jest odpowiedzialny za brzmienie kilkudziesięciu płyt z muzyką metalową i nie tylko. Riverside, Farben Lehre, Rootwater, Christ Agony, Antigama, Non Opus Dei, Masachist to tylko część zespołów, których albumy powstały dzięki jego kunsztowi. Był też członkiem takich grupa jak Prophecy, Third Degree, NYIA i Alne.

Festiwal to także czas na wspomnienie wybitnego perkusisty Krzysztofa Docenta Raczkowskiego, znanego przede wszystkim z gry w zespole Vader, z którym występował przez 17 lat. Pochodzący z naszego regionu muzyk zmarł w 2005 roku.

Raz w roku najbliżsi i znajomi spotykają się, by przypomnieć obie nietuzinkowe postaci. Przez kilka lat na festiwalowej scenie klubu Nowy Andergrant przewinęło się wiele cenionych kapel: m.in. Decapitated, Corruption, Hate, Obscure Sphinx czy Materia. W 2017 roku zagrało 6 zespołów. Tegoroczna edycja ma być kameralna i bardziej lokalna.

Zagra reaktywowana jakiś czas temu, wręcz legendarna olsztyńska grupa Atrocious Filth. Ponadto Berlin Monroe w składzie: Gonzo (Third Degree, Non Opus Dei), Rózia (ZPO), Aleks (Marazm), Wazia (Bohurt) oraz Clayseny w składzie: Marcin Siedlecki(Kohorta,Good City),Emil Walinowicz(Varmia,Kohorta),Paweł Kukuć(Laos,Eyselphy),Grzegorz Gołaszewski(Frontal Cortex) i Jaruś Łabieniec (Nyia).

Wstęp BEZPŁATNY. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: