Aktualności
07.01.2018

Nowości muzyczne 8-14.01.2017

FISZ EMADE TWORZYWO - Zwykły [PIOSENKA TYGODNIA]

„Zwykły” to nowy utwór Fisz Emade Tworzywo, zapowiadający wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, czyli okresu współpracy z hiphopową wytwórnią Asfatl Records. To czas kiedy płyty braci Waglewskich zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90-tych, kiedy to hip-hop był gatunkiem dla Bartka i Piotra wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno mi określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej, gdyby nie hip-hop lat 90-tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i Beastie Boys” - przyznaje Fisz.

Dwupłytowy album zatytułowany „Numer 1” ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Dokumentuje prawie 15 lat „stylu bla bla bla” – pierwszego etapu twórczośći braci Waglewskich. Znajdą się tu także dwa nowe numery, w tym „Zwykły”, do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak.

BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB - Echo

To trzeci singiel zapowiadający pierwszy od 2013 roku krążek grupy „Wrong Creatures”. Trafi do sprzedaży już 12 stycznia. Materiał na płytę powstał w latem 2015 roku, sześć miesięcy po poważnej operacji mózgu, którą przeszła perkusistka zespołu Leah Shapiro oraz po intensywnej trasie koncertowej. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Nick Launay (Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire, Nick Cave & The Bad Seeds).

JOAN AS POLICE WOMAN - Tell Me

Joan As Police Woman powraca z nowym krążkiem. „Damned Devotion”  będzie mieć swoja premierę 9 lutego i ukaże się nakładem wytwórni Paly Again Sam. „Tell Me”  to drugi zwiastun tego wydawnictwa.

TUNE - Icarus

Nowa płyta Tune – „3” miała swoją premierę na początku grudnia. Pierwszy singiel „Sky High”, jak i cały krążek, zostały bardzo dobrze przyjęte przez grono fanów łódzkiego zespołu. Ich oryginalne podejście do rocka alternatywnego pozwoliło im przyciągnąć także nowych słuchaczy. Teraz nadszedł czas na podzielenie się drugim obrazkiem promującym album, tym razem do utworu „Icarus”.

„Icarus to drugi singiel promujący naszą płytę. Wybraliśmy właśnie ten utwór gdyż pokazuje nowe oblicze zespołu. Jest bardzo konkretny, mocny i bardziej agresywny niż utwory, które pojawiały się na poprzednich wydawnictwach. Za teledysk odpowiada ta sama ekipa co za klip do „Sky High” - niezawodne AG Studio.” – mówi Leszek Swoboda.

PINK FREUD - Punk Freud Army [PŁYTA TYGODNIA]

Zespół Pink Freud świętuje nowym albumem dziesiątą rocznicę wydania legendarnej płyty "Punk Freud". Wydany z tej okazji koncertowy album "Punk Freud Army" to nie tylko wspaniałe ukoronowanie tego jubileuszu, ale także hołd dla polskiego punka. Dlatego zespół Wojtka Mazolewskiego zaprosił na nagrania koncertu niezwykłych gości: Tomka Lipińskiego, Roberta Brylewskiego, Roberta Materę, Tomasza Budzyńskiego i Alka Koreckiego.

"Punk Freud Army" zostało zarejestrowane podczas koncertu 30 października 2017 roku w wypełnionym publicznością legendarnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Publiczność usłyszała nowe piosenki oraz mushupy, czyli utwory z albumu "Punk Freud" połączone z kompozycjami Brygady Kryzys, Armii, Siekiery, Kryzysu, Tiltu, Dezertera, Tomka Lipińskiego.

Płyta "Punk Freud Army" pokazuje, że jazz i punk to idealny mariaż gatunków.

Lista utworów:
1. Burbon / Spytaj milicjanta
2. Punk Freud Armada
3. Police Jazz / To, co czujesz, to, co wiesz
4. Dziwny jest ten kraj / Ludzie Wschodu
5. Punki na piasku
6. Anioły i demony / Szare koszmary
7. Sex przemoc lęk i niemoc / Mam dość
8. Punk Freud / Mój kraj
9. Canon / Centrala
10. Pink hot loaded guns / Niewidzialna armia
11. Nie pytaj mnie / Mademoiselle Madera

Przyjaciele - stań się jednym z nich: