Aktualności
03.12.2017

Ostatni taki koncertowy weekend w tym roku

5 grudnia (wtorek) - Nowy Andergrant

ART ROCK

W 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego w klubie Nowy Andergrant wystąpi zespół Art Rock. Dochód z koncertu przekazany zostanie na zakup pomocy dydaktycznych dla polskiej szkoły w Mejszagole na Litwie.

8 grudnia (piątek) - Nowy Andergrant

PEJA/SLUMS ATTACK

Koncert w ramach REMISJA Tour 2017 - trasy promującej wydany w kwietniu tego roku album "Remisja". Wsparcie: DVJ. Rink, Gandzior.

Wejsciówki czekają: w poniedziałek i środę (UWM FM Po Południu).

9 grudnia (sobota) - Carpenter Inn

BUS DEM SHUT 2  - EARL JACOB

Kolejna wycieczka około muzyczną z cyklu BUS DEM SHUT. Tym razem za sterami wesołego autobusu, napędzanego pozytywnym klimatem Carpenter Inn, zasiądą dobrze znane z dawnych olsztyńskich potańcówek osobistości. Przede wszystkim, ze stolicy na przystanek Targ Rybny zajedzie Pan Earl Jacob znany z wybryków muzycznych w Tisztelet Sound, The Bartenders, swoim solowym projekcie ze Zbójami. Podśpiewuje również w znanej i lubianej na kontynencie formacji Pablopavo i Ludziki. Za kierownicą zmieniać go będą wciąż młodzi i niekiedy gniewni Bouquet i Husky, którzy pierwsze szlify zbierali w trakcie (ale również po) olsztyńskich Fire Cornerów. Obecnie stolarze i elektrycy ostródzkiego Roots Trippin Sound System.

Wejściówki czekają: w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę).

9 grudnia (sobota) - Mech

KAPISZONY, FAJRANT

KAPISZONY - wystąpią jako pierwsi, kapela z Olsztyna istniejąca od 2014 r., grająca rock’n’rolla okraszonego nonszalanckim akordeonem, krzepkim puzonem i wysoko procentowym tekstem. Ich koncerty to nie tylko nietuzinkowa muzyka, którą wzbogacają zaprzyjaźnieni z zespołem goście, często pojawiający się na ich koncertach, ale także kontakt z publicznością oparty na spontanicznym i absurdalnym humorze. Zanim udasz się na występ Kapiszonów skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż brak dystansu i wrażliwości na muzykę, absurd i poczucie humoru może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu.

FAJRANT - zacznie grać o 22.00, weterani olsztyńskiego punk-rocka grający od 17 lat! Grupa Fajrant ma na swoim koncie dwie płyty: "Takie proste" (2013) i "Hipokryzja" (2017).

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (Muzyczny Krasztest) i czwartek (Uwierz w Muzykę).

9 grudnia (sobota) - Nowy Andergant

WITEK MUZYK ULICY

Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanowił żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo... Zainspirowany uliczną skrzypaczką ( Dominika Bienias ) wyszedł na miasto z akordeonem, tworząc swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów.

Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora, jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też wyraźnych akcentów lirycznych. Grając na ulicy, poddaje ludzi próbie wrażliwości muzycznej, dzięki której wyłonił 10 melodii cieszących się wśród przechodniów największym uznaniem. Te 10 utworów znalazło się na debiutanckiej płycie pod tytułem „Gram dla Was”, która ukazała się 25 listopada 2016.

Wejściówki czekają: we wtorek (UWM FM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę), czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

10 grudnia (niedziela) - Nowy Andergrant

VADER

W listopadzie minęło 25 lat od wydania debiutanckiej płyty grupy Vader - „The Ultimate Incantation”. Ukazała się dzięki legendarnej wówczas angielskiej wytwórnii Earache Rec. Kilka miesięcy później zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę za zachodnią granicę u boku Bolt Thrower i Grave. Z okazji jubileuszu - formacja chce przedstawić tę płytę w całości podczas serii grudniowych koncertów klubowych w Polsce!

„The Ultimate Incantation” zagrany był z pełnym programem tylko dwa razy w historii zespołu i oba koncerty odbyły się w tym roku: jeden w Polsce i jeden w USA. Formacja przygotowała więcej niespodzianek.

Wejściówki czekają: we wtorek (Rock Block) oraz w czwartek (Zakład Patologii Dźwięku).

10 grudnia (niedziela) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

SŁAWEK JASKUŁKE solo

Wybitny pianista, jeden z najciekawszych polskich muzyków jazzowych średniego pokolenia, wystąpi 10 grudnia w sali pod amfiteatrem w Olsztynie. Muzyka Jaskułke jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju, a w wersji koncertowej ekspresyjna i wręcz hipnotyzująca!

Sławek Jaskułke – pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artysta ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz, Symphony Hall Chicago, Carnegie Hall Nowy Jork, International Performing Arts Center Moskwa. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo w Shanghaju oraz Singapurze oraz na scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. W czerwcu 2013 wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej „Corso Polonia” w Rzymie.

Sławek Jaskułke to jeden z tych artystów, których twórczość otwiera drzwi dla nowych, nieoczywistych rozwiązań i dowodzi, jak wiele jest jeszcze do odkrycia we współczesnym jazzie. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu, późnego romantyzmu, a nawet elementy barokowo polifonizującej improwizacji. Po wielu latach muzycznych poszukiwań Jaskułke dochodzi do momentu, w którym ważna staje się dla niego cisza, dbałość o najmniejszy detal i spójna forma całości. Koncerty Jaskułke na całym świecie wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, a płyty od wielu lat są nagradzane znakomitymi recenzjami ze strony fachowych czasopism i recenzentów muzycznych.

Wejściówki czekają: we wtorek i w środę (Uwierz w Muzykę).

10 grudnia (niedziela) - Mech

ANIA BRODA & MACIEK PRUCHNIEWICZ - PROJEKT MUZYCZNY NOVA ENERGIA

Głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Niezwykle transowe piosenki, zderzenie folku i etno oraz rockowego groove’u. Wielogłos, który buduje pulsującą przestrzeń, gitara, która nakręca rytm i słowo. Przebojowe aranżacje slowlifowe, chilloutowe. Szeptane zaklęcia miłosne, erotyki, piosenki toastowe, wiersze F.G. Lorca oraz J. Liberta. Niespotykany ogród muzycznych wrażeń, pełen feelingu i efektownej barwy, napełni Was dobrym brzmieniem. Jazzowy swing w wokalu. Power etniczny. Akustyczny walking. Gitarowy mix brzmień.

Ania Broda to wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Autorka tekstów, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna.

Maciek Pruchniewicz to gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarukiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

Gościnnie wystąpią: Kuba Sojka i Rafał Rafcox Gęborek.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: