Aktualności
03.12.2017

Nowości muzyczne 04-10.12.2017

U.S. GIRLS – Velvet 4 Sale [PIOSENKA TYGODNIA]

Za projektem stoi urodzona w Stanach Zjednoczonych, ale mieszkająca w Kanadzie Meghan Remy. Jej muzyka od czasu debiutu sprzed dekady ewoluowała od surowych kompozycji do rozbudowanych produkcji w stylu pop. Niech nie zwiedzie Was jej dziewczęcy, trochę przesłodzony głos - Meg nie próbuje być nową Madonną. W kontrowersyjnym „Velvet 4 Sale” narratorka zachęca drugą kobietę, by kupiła broń do ochrony przed znęcającym się nad nią mężem-policjantem. W klipie, ubrana w niebieski mundur, występuje sama artystka. Singiel zapowiada szóstą studyjną płytę U.S. Girls  „In a Poem Unlimited”, która ukaże się w połowie lutego.

CYRK DERIGLASOFF – Hej Panie!

Charyzmatyczny muzyk, wokalista, producent i autor tekstów wraca pod nowym szyldem. Mieszkający pod Warszawą, ale związany z Trójmiastem Olaf Deriglasoff odchodzi od riffowego, rockowego grania i proponuje piosenki oparte na brzmieniu sekcji dętej. To jednak wciąż bardzo energetyczna, galopująca muzyka. Za reżyserię i scenariusz teledysku do utworu „Hej Panie!” odpowiada, grający w nim Arkadiusz Jakubik. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się płyta Cyrku Deriglasoff.

 

KORTEZ - We Dwoje

Kolejny singiel z drugiej płyty pt. „Mój Dom”. Wydany dwa lata temu album „Bumerang” był jednym z głośniejszych debiutów ostatnich lat. Łukasz Federkiewicz znany jako Kortez z miejsca stał się absolutną gwiazdą polskiej sceny. Pracując nad nową płytą 28-letni muzyk musiał się zmierzyć z oczekiwaniami słuchaczy i krytyki. Powstał album koncepcyjny i bardzo osobisty, traktujący o rozpadzie związku, rozwodzie i relacji z synem.

TUNE - Sky High

Pochodzący z Łodzi zespół gra szeroko pojętego rocka alternatywnego. Wokalistą grupy jest bywający obiektem zainteresowania tabloidów Jakub Krupski. Od 2011 roku Tune nagrali dwie płyty „Lucid Moments” oraz „Identity”. Na każdym albumie zaskakują, zmieniając i rozwijając swoje brzmienie. Tak jest i tym razem -  na wydanym 1 grudnia krążku „III”.

U2 - Songs Of Experience [PŁYTA TYGODNIA]

Następca wydanego 3 lata temu krążka „Songs Of Innocence” to 14. studyjny albumu czwórki z Dublina. Z miejsca stał się przebojem sprzedaży internetowej debiutując na 1 miejscu sklepu iTunes w aż 48 krajach. Inspiracją dla powstania tej, jak i poprzedniej płyty jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, XVIII-wiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a.

Jeśli „Songs of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat ‘70 i ‘80 to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

Lista utworów:

1. Love Is All We Have Left
2. Lights of Home
3. You’re The Best Thing About Me
4. Get out of Your Own Way
5. American Soul
6. Summer of love
7. Red Flag Day
8. The Showman (Little More Better)
9. The Little Things That Give You Away
10. Landlady
11. The Blackout
12. Love Is Bigger Than Anything in Its Way
13. 13 (There is a Light)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: