Aktualności
12.11.2017

Złota olsztyńska jesień koncertowa!

15 listopada (środa) - Galeria Sowa

VANESA HARBEK BAND

Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana gitarzystka, wokalistka i trębaczka i showmanka pochodząca z Argentyny. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budzi zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden, Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. Na swojej pierwszej polskiej trasie koncertowej występuje ze znakomitym zespołem w składzie: Krzysztof Puma Piasecki - gitary, Łukasz Gorczyca - bas, Tomasz Dominik - perkusja.

Wejściówka czeka: we wtorek (Uwierz w Muzykę).

16 listopada (czwartek) - Galeria Sowa

PATRYCJA ZYWERT - SZYPKA - Wieczór z Edith Piaf

Koncert złożony z największych przebojów niezapomnianego "Wróbelka". Przepleciona opowieścią o jej życiu mini inscenizacja, jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało. Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert-Szypka przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

Wejściówka czeka: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków)

16 listopada (czwartek) - Nowy Andergrant

ORGANEK

Rockandrolowa energia znów zagości na scenie klubu Nowy Andergrant! Zespół podczas jesiennych koncertów prezentuje materiał z drugiego albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej - niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Wejsciówki czekają: w poniedziałek (UWM FM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę, UWM FM Po Południu) i czwartek (Uwierz w Muzykę).

17 listopada (piątek) - Nowy Andergrant

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Po niezwykle udanym sezonie koncertowym z płytą "Złoto", Krzysztof Zalewski znów odwiedzi Olsztyn! Potrzeba matką wynalazków. Oraz – jak się okazuje – najlepszą muzą. Bo w pewnym sensie nowy album Krzysztofa Zalewskiego zrodził się z potrzeby jak najczęstszego kontaktu z publicznością. Promując swój poprzedni album – „Zelig” – wokalista chciał grać jak najczęściej, wszędzie, dla wszystkich. Jedna trasa z zespołem, druga... szło świetnie, ale okazało się, że koledzy nie zawsze mogą, albo że nie w każdym miejscu da się zmieścić pełny skład. Zaczął więc koncertować solo i publiczność entuzjastycznie przyjęła ten one man show, nawet uproszczone, obnażone wersje skomplikowanych numerów z „Zeliga”.

„Złoto” jest konsekwencją tych koncertów. Tej szkoły grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie myślcie jednak, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie. Na płycie dominują jednak numery dynamiczne czy wręcz drapieżne. Jest puls,  groove i riff. W porównaniu z poprzednim albumem uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz. Bo warto też zwrócić uwagę na teksty, na tę miłość w czasach niepokoju. Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim. Słowem, pełny wachlarz emocji i muzycznych wrażeń, które razem układają się w zaskakująco spójny złoty środek.

„Złoto” jest na pewno najbardziej osobistą, a zarazem najbardziej przystępną i przebojową płytą Krzysztofa Zalewskiego. To taki materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza. Taki album, na który czekali wszyscy fani jego talentu.

Wejściówki czekają: w poneidziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek i czwartek (UWM FM Po Południu) oraz w piątek (UWUEMKA).

18 listopada (sobota) - Nowy Andergrant

ICH TROJE

Koncert łódzkiego zespołu Ich Troje w składzie: Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski oraz Agata Buczkowska. Przez 22 lata zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą. Seria występów klubowych to powrót do korzeni grupy. Laureaci 5 SuperJedynek, zwycięzcy Krajowego festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i absolutni rekordziści sprzedaży płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Wejściówki czekają: w poniedziałek i środę (Gramy Twoje).

18 listopada (sobota) - Pub Sarmata

SASHA BOOLE

Sasha Boole, kapitalny trubadur - to jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Zagrał już setki koncertów m.in. na terenie Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Czech, Islandii, Belgii, Holandii, Litwy, Słowacji, Szwajcarii, Niemiec i Polski, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo ciepło i entuzjastycznie.

Nagrał trzy płyty. Ostatni album artysty „Golden Tooth” ukazał się w lipcu tego roku.

Wejściówki czekają:

18 listopada (sobota) - Sala Kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

ZGNIŁOŚĆ

ZGNIŁOŚĆ to nowy zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Artyści do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Aktualnie ZGNIŁOŚĆ promuje drugą płytę pt. „Siedmiościan”. Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. „Mmmorderstwo” czy „Przysiadalność”).  Nie ma Miłości bez Zgniłości!

Wejściówki czekają: w poniedziałek i środę (Uwierz w Muzykę).

19 listopada (niedziela) - Mech

TUBIS TRIO

Po wydaniu płyty koncertowej "Live In Luxembourg" zespół Macieja Tubisa przed miesiącem opublikował pierwszy album studyjny. „The Truth” jest też debiutem grupy w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Na krążku znalazło się 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. „To jest nasza historia, nasze emocje. Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda.”

Maciej Tubis - fortepian
Paweł Puszczało - kontrabas
Przemek Pacan - perkusja

Wejściówki czekają: we wtorek i w czwartek (Uwierz w Muzykę).

19 listopada (niedziela) - Galeria Sowa

WOJTEK GĘSICKI śpiewa utwory LEONARDA COHENA

Bard z Ciechanowa nagrał płytę z piosenkami Leonarda Cohena w tłumaczeniach Macieja Zembatego i Macieja Karpińskiego. Album nosi tytuł "Wspomnienie". "Tańcz mnie", "Kochałem Cię dziś rano", "Dzisiaj tu jutro tam" i wiele innych znanych utworów Cohena w interpretacji Wojtka Gęsickiego warte są posłuchania. To czasami zupełnie inne spojrzenie na te dobrze znane nam pieśni. Wykonawców śpiewających Cohena jest wielu, ale głos oraz wrażliwość i osobowość Wojtka nadają im zupełnie oryginalnego brzmienia.

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: