Aktualności
10.11.2017

Nowości muzyczne 13.11-19.11.2017

THE WOMBATS - Lemon To A Knife Fight [PIOSENKA TYGODNIA]

Zespół powstał 14 lat temu w Liverpoolu. Głośno zrobiło się o nim za sprawą debiutanckiego krążka "A Guide to Love, Loss & Desperation" i znajdującego się na nim preboju "Let's Dance to Joy Division". Do tej pory wydali trzy płyty. Najnowsza pod tytułem "Beautiful People Will Ruin Your Life" ukaże się w lutym przyszłego roku. Tak o singlu promującym krążek mówi frontman Matthew Murphy: "tekst przyszedł do mnie po dużej kłótni, która odbyła się miedzy mną, a żoną. Do tego oglądałem wtedy dużo Davida Lyncha i ta piosenka po prostu ze mnie wypłynęła".

ALVVAYS - Not My Baby

Indie-popowy pięcioosobowy zespół z Toronto przedstawia nowe nagranie. To kolejny singiel z płyty, która ukazała się na początku września. „Antisocialites” to następca dobrze przyjętego imiennego debiutu sprzed 3 lat.

GOAT GIRL - Cracker Drool

Utworzony kilka lat temu w Londynie zespół, przez ostatnie kilkanaście miesięcy był zajęty koncentrowaniem z takimi zespołami jak The Fall, czy Parquet Courts. W skład grupy wchodzą 4 nastolatki z południowego Londynu grające na gitarze, basie i perkusji. Nowa piosenka to kolejny singiel. Nie wiadomo, czy znajdzie się na długogrającym debiucie.

POP EVIL- Waking Lions

Singiel zapowiada piąty album amerykańskiej grupy, zatytułowany po prostu „Pop Evil”. Krążek będzie miał swoją premierę 18 stycznia przyszłego roku. Zespół podkreśla, że wraz ze zmianą składu rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze, a kawałek „Waking Lions” ma przekazać fanom ogromną dawkę pozytywnej energii. Nowy krążek Pop Evil został wyprodukowany przez Kato Khandwala, który jest znany ze współpracy z Blondie, Paramore, My Chemical Romance i The Pretty Reckless.

niXes - niXes [PŁYTA TYGODNIA]

Przy okazji publikacji dwóch pierwszych singli tożsamość muzyków tworzących niXes byłą zachowana w tajemnicy. Od jakiegoś czasu już wiemy, że niXes to nowy projekt Ani Rusowicz. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego to nawiązuje do klimatów neo-hippie. W muzyce niXes słychać inspiracje sceną australijską i takimi zespołami jak Tame Impala czy Pond. Producentem płyty jest Kuba Galiński, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak m.in. Ania Dąbrowska i zespół Hey.

Lista utworów:

1. Hole in the Universe
2. Circles
3. In the Middle of the Rainbow
4. Summer Waves
5. Don't You Wanna
6. Exorcisms
7. Missing at Sea
8. Happy Pills
9. Galaxy Sounds
10. Paper Plane

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: