Aktualności
29.10.2017

Koncertowy początek listopada

30 października (poniedziałek) - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

OLSZTYŃSKIE ZADUSZKI ARTYSTYCZNO ESTRADOWE

Wystąpią: Czerwony Tulipan, Czyści Jak Łza, Kaczki z Nowej Paczki, Łukasz Jędrys, Zbigniew Siwek, Jarosław Śpiewankiewicz

3 listopada (piątek) - Pijana Czapla

URBANSKI LIVE / ĆMY / TAS

Wojtek Urbański (znany z m.in. projektów RYSY, ĆMY) przedstawi wyjątkowy materiał ze swojej nowej płyty 'Selected Works', która ukazała się w lipcu tego roku nakładem U Know Me Records. Materiał powstał w tak zwanym międzyczasie. To utwory nagrywane w ramach odpoczynku od tworzenia muzyki do telewizji, teatru, a w kontekście ostatnich dwóch lat, odskoczni od projektu Rysy, który był dla Urbanskiego bardzo angażujący. Okazuje się jednak, że muzyka tworzona bez konkretnego celu, często do przysłowiowej szuflady, jest tak naprawdę czymś najbardziej szczerym i osobistym. Układając tracklistę 'Selected Works', Urbanski wybrał swoje najbardziej dopracowane brzmieniowo i przestrzennie produkcje z lat 2011 - 2017

Najświeższy materiał Wojtka to muzyka do serialu "Ultraviolet" w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego. Urbanski nagrał razem z Justyną Święs utwór promujący nową produkcję kanału AXN, będzie można go usłyszeć również w czołówce serialu.

Olsztyński koncert wzbogaci DJ set duetu ĆMY. To Urbanski (1/2 RYSY) + Kalicky (rezydent warszawskich Luzzter). Ich sety są mocno taneczne, energetyczne i melodyczne. Umiejętnie balansują pomiędzy mrokiem, mocnym graniem a przyjemnym i bujającym, około-wakacyjnym wajbem. ĆMY pojawiły się już warszawskim Niebie, krakowskim Prozaku oraz sopockim Sfinksie.

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Gramy Twoje), wtorek (Magazyn z Kulturą), środę (UWM FM Po Południu), czwartek (Uwierz w Muzykę) oraz w piątek (UWUEMKA).

3 listopada (piątek) - Nowy Andergrant

STRACHY NA LACHY

Po 4 latach przerwy zespół Krzysztofa Grabaża Grabowskiego wydał nowy, studyjny album. Na płycie „Przechodzień o wschodzie” znalazło się dużo melodii i tanecznych rytmów, a także akustycznych brzmień. Nie brakuje też ostrzejszych, rockowych momentów połączonych z dyskretną elektroniką. Nagrania z nowej płyty i zestaw największych przebojów pojawią się podczas trasy koncertowej, która rozpoczęła się 6 października. W jej trakcie zespół wystąpi 13 razy.

Wejściówki czekają w poniedziałek i wtorek (UWM FM Po Południu).

4 listopada (sobota) - Nowy Andergrant

KĘKĘ

Koncert promuje album "Trzecie Rzeczy" radomskiego rapera. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych wydawnictw (Platynowa Płyta za „Takie Rzeczy”, Podwójna Platynowa Płyta za „Nowe Rzeczy”), KęKę powrócił, by domknąć cykl. Jest to ostatni album z serii „Rzeczy”, Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach , KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu zyskują one bardzo osobisty wymiar.

Jest to niewątpliwie najbardziej dojrzały i przemyślany krążek w dorobku radomskiego rapera. KęKę po raz kolejny mówi o sobie, a tak naprawdę trochę o nas wszystkich. Wyjątkowo osobisty, momentami autoterapeutyczny charakter utworów Piotrka, idzie w parze z ich ogromną popularnością wśród słuchaczy. Za różnorodność warstwy muzycznej odpowiadają: Uraz, PLN.Beatz, DonDe, Matek, Sergiusz, Kubi Producent, Świerzba, Deemz.

Wejściówki czekają w czwartek i piątek (UWM FM Po Południu).

4 listopada (sobota) - Pijana Czapla

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Święto Zmarłych - Toruń - experimental drone, free folk, psychedelic. Kapela biesiadna, którą tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia (stricte). Poszukując wyrazu dla rzeczy niepochwytnych, w sposób dość frywolny odwołują się do misterium dziadów jako do punktu wyjścia dla działań dźwiękowo-artystycznych. Mimo związanych z tym empirycznych trudności, muzyka Święta Zmarłych, biorąca się z przekory i trupiego jadu obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W spiralnych kompozycjach, które przepływają leniwie przez zobojętnioną oś czasu, zawiera się doświadczenie minionego – w momencie wydobywania dźwięku, właśnie owo minione staje się medium łączącym świat ten: z tamtym i tamten: z tym. W 2015 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Pośpiewaj ze mną” nagrywany w piwnicy i stodole. Ważnym elementem kompozycji stały się nagrania terenowe poczynione w wiosce. Poszerzone instrumentarium i wzbogacenia składu o nowe trupy zaowocowało albumem „Jak się bawicie”.

Po koncecie Święta Zmarłych sceną zawładnie Martwy Punkt - dead disco, dead techno - kolektyw DJ'ski skupiający się na ożywianiu. Ożywianie osiągane jest za pomocą piorunów, trzasków i niskich częstotliwości. DJ Tormięs, DJ Ruskalala oraz DJ Nowy Rok grają techno, minimal, no-wave, lo-fi, industrial i dead disco, zawsze zachowując odpowiednie proporcje, zawsze ożywczo i zawsze do końca.

Wejściówki czekają w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę).

4 listopada (sobota) - Mech

UNDERFATE i SIGNAL FROM EUROPA i POSTNATURA

Underfate to zespół komponujący w stylistyce post-progresywno rockowej. Oscylują pomiędzy wieloma gatunkami, ich muzyka jest trudna do zaszufladkowania. O swojej twórczości sami piszą tak: "Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako podprzeznaczenie, na którą mamy wpływ i przez, którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać." W 2015 roku wydali debiutancki koncept album ‘Seven’, który opowiada historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu.

Signal From Europa to trójmiejska formacja powstała w 2013 roku, grająca muzykę z pogranicza post-rocka oraz ambientu. Mieli okazję dzielić scenę z zespołami takimi jak: sleepmakeswaves, Esben and the Witch, Izah, Spoiwo, Spiral oraz sounds like the end of the world. We wrześniu 2016 roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze wydawnictwo – minialbum pt.: „Dusty Monuments”, który zdobył pochlebne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą.

Postnatura to olsztyński zespół istniejący od 2013 roku. W ich muzyce usłyszycie wpływy post-rockowe, metalowe, psychodeliczne i orientalne. Połączenie zainteresowań muzycznych oraz filmowych zaowocowało pomysłem oprawiania muzyki wizualizacjami. Rozwój tej formy doprowadził do realizacji projektów w których kwartet grał autorskie kompozycje do scen z polskich filmów biało-czarnych oraz filmu niemego. Aktualnie olsztyński skład zapuszcza się w rejony surrealistyczne, na koncertach zabiorą Was w audiowizualną Podróż.

Wejściówki czekają w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę).

4 listopada (sobota) - Kamienica Naujacka MOK w Olsztynie

NA SERCA DNIE - KONCERT PAMIĘCI MARKA GRECHUTY

12. edycja koncertu poświęconego twórczości Marka Grechuty. Wystąpią: Magdalena Łowkiel, Krzysztof Lewandowski, Tomasz Krzymiński, Łukasz Jędrys, Daniel Rupiński, Paweł Kotarski, Agnieszka Kusior, Irena Łesiów, Filip Mątwicki, Maria Dusza, Eliza Hanisch, Marek Salej. Prowadzenie: Robert Lesiński

Pula bezpłatnych kart wstępu została wyczerpana.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: