Aktualności
07.10.2017

Nowości muzyczne 09-15.10.2017

DUB PISTOLS – Crazy Diamonds [PIOSENKA TYGODNIA]

Singiel zapowiada płytę o tym samym tytule. Dub Pistols siódmym studyjnym krążkiem świętują jubileusz. Pochodzącą z Londynu grupę założył ponad 20 lat temu Barry Ashworth. Mieszanka klubowych brzmień, reggae i hip hopu z miejsca podbiła fanów na całym świecie. Na najnowszym albumie usłyszymy gościnnie takich uznanych wykonawców jamajskiej i brytyjskiej sceny jak Beenie Man, Cutty Ranks, Earl Sixteen, The Ragga Twins, MC Navigator  (Freestylers), Lindy Layton (Beats International) oraz raperski duet Too Many T’s, który pojawia się w tytułowym singlu.

LUNATIC SOUL – Moving On

Mariusz Duda z Riverside wydał piątą płytę pod szyldem Lunatic Soul. Premiera „Fractured" nastąpiła w piątek 6 października. Na albumie znalazło się 8 premierowych kompozycji, które traktują o stracie, zmianach, walce oraz próbie przetrwania w nowej rzeczywistości. „To najdłużej nagrywany i najbardziej dopieszczony album w mojej karierze. Płyta ma większy rozmach i jest dużo bardziej wyrazista niż poprzednie albumy Lunatic Soul. W dwóch kompozycjach pojawia się orkiestra symfoniczna, w kilku innych saksofon” – mówi Mariusz Duda.

MORRISEY – Spent The Day In Bed

Steven Morrisey wraca z nową płytą. Wokalista, lider i autor tekstów kultowego w pewnych kręgach zespołu The Smiths wyda swój 11 solowy krążek 17 listopada. Na „Low In High School” znalazło się 12 nowych kompozycji. W singlowym nagraniu Morrisey krytycznie wypowiada się na temat wpływu mediów i szumu informacyjnego na ludzi.  

PABLOPAVO I LUDZIKI – Dom Dobry

Czy pamiętacie pierwszy singiel Pablopavo „Telefon”? Klip do niego zrealizował 8 lat temu Łukasz Rusinek i tak zaczęła się współpraca z Pawłem Sołtysem, która trwa aż do dziś. Najnowszy wideoklip Pablopavo i Ludzików również jest autorstwa Łukasza. Animowany teledysk powstał do nagrania pochodzącego z ostatniej płyty „Ladinola”, która ukazała się w kwietniu.

POGODNO – Sokiści Chcą Miłości [PŁYTA TYGODNIA]

Zespół Pogodno po wydaniu płyty „Plemnik” w 2011 zamilkł na całe sześć lat. W tym czasie muzycy udzielali się innych projektach, tworzyli ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych. Jacek „Budyń” Szymkiewicz udzielał się m.in. w projekcie Babu Król. W końcu nadeszła tęsknota za kolegami z zespołu. Nad nową płytą pracowali: Jarosław Kozłowski – perkusja, Michał Pfeif – bas, Marcin Macuk - instrumenty klawiszowe i elektronika, Jacek Szymkiewicz - gitara i śpiew oraz Łukasz Tic – logistyka. Za brzmienie 9 studyjnej płyty grupy Pogodno odpowiada Marcin Bors.

Lista piosenek:
1. Cygan
2. Tak to teraz
3. Chcieć Błyszczeć
4. Miłość (jedna)
5. Tak to teraz (slight return)
6. Taka piosenka
7. Właścicielka
8. Znienacka
9. Szkoda że nareszcie
10. SCM

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: