Aktualności
09.09.2017

Nowości muzyczne 11-17.09.2017

POGODNO – Tak To Teraz [PIOSENKA TYGODNIA]

Kultowa grupa wraca na dobre w oryginalnym składzie! W ostatnich latach zespół był zawieszony między niebytem a sporadycznymi koncertami. Przełom nastąpił minionej zimy, gdy Jacek „Budyń” Szymkiewicz i koledzy ruszyli w Polskę z serią występów i zapowiedzią płyty. Album „Sokiści chcą miłości” będzie 10 studyjnym krążkiem i następcą „Plemnika” sprzed 6 lat. Premiera już 6 października. 28 października Pogodno zagra podczas XI Ost-Rock Underground Festu w Ostródzie.

NIXES – Circles

O tajemniczym zespole z Polski wciąż nic nie wiemy. Drugi singiel zwiastujący długogrający debiut nie przynosi rozwiązania zagadki – kim są i skąd pochodzą? Pozostaje piosenka, która
przywodzi na myśl surferski klimat i letnie pejzaże. Wrażenie potęguje wideoklip, nakręcony w Kalifornii nad Salton Sea. W latach 70. miejsce to było mekką hippisów i gwiazd Hollywood. Niestety, zasolenie wody w jeziorze sprawiło, że wymarło tam całe życie. Ludzie porzucili swoje domy i jachty. Klimat miejsca wpisuje się w sens piosenki, która traktuje o przemijalności - ludzi, świata zwierząt i roślin, a także o karmie i cykliczności w przyrodzie.

SUPERORGANISM – Something For Your M.I.N.D.

Nowy zespół na muzycznym rynku to dość nietypowy projekt. Tworzą go, mieszkająca w USA 17-letnia Japonka o imieniu Orono i siedmiu innych muzyków z Londynu. Najnowszy singiel jest kolejną, po „It's All Good” i „Nobody Cares” piosenką zwiastującą debiut płytowy pod szyldem dużej wytwórni. Polecamy odjechany teledysk :)

U2 – You're The Best Thing About Me

Trzy lata musieli czekać fani irlandzkiej grupy na nowy album. Po „Songs of Innocence” zbliża się czas „Songs Of Experience” – 14. studyjnego krążka U2. Płyta ma się ukazać 1 grudnia. Nieoficjalnie wiadomo, że grupa planuje koncert w Polsce, ale nie ma jeszcze na ten temat żadnych konkretnych informacji.

NATALIA PRZYBYSZ – Światło Nocne [PŁYTA TYGODNIA]

Nowa płyta to rozwinięcie i kontynuacja pokrytego platyną albumu „Prąd”. To także drugi krążek wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Nad kompozycjami i brzmieniem materiału pracowali również pozostali muzycy zespołu: Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler. Płyta jest pełna osobistych i głębokich przeżyć. Piosenki pozostają jednak otwarte do interpretacji.

Lista piosenek:

1. Vardø
2. Nic osobistego
3. Światło nocne
4. Mandala
5. Dzieci malarzy
6. Świat wewnętrzny
7. Czarny
8. Przez sen
9. S.O.S
10. Dom

Przyjaciele - stań się jednym z nich: